Rishikimi i Jackpotit Progresiv Mega Moolah 2023

Që nga fillimi i saj në 2006, Mega Moolah ka qenë produkti kryesor i Microgaming dhe ende luhet nga miliona në mbarë botën çdo ditë! Mega Moolah është një lojë slot online me katër nivele të jackpotit progresiv që ofron shuma të mëdha parash. Por si funksionon? Dhe ku mund ta luani? Ne do të zhytemi më thellë dhe do t'u përgjigjemi pyetjeve tuaja, do të ofrojmë këshilla të vlefshme dhe do të ofrojmë rishikime të kazinove më të mira online që ofrojnë lojën.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
2
Platinum Play Casino
9.3

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
3
I preferuar
All Slots Casino
9.3

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i saj.

Paradhoma e lojërave mund të personalizohet.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Mundësi për tërheqje brenda 24 orëve.

Opsioni për të luajtur falas në dispozicion.

Miqësore me mobil me një version të optimizuar të faqes.

Metodat e Pagesës
4
JackpotCity Casino
9.7
Norma e Fitimit
97.84%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1600 në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
Slottica Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

200% Bonus i Barabartë deri në €200

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
MagicalSpin Casino
9.3
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 + 100 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
Videoslots Casino
9.2
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

deri në €200

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Boomerang Casino
9
Norma e Fitimit
97%
Shpejtësia e Pagesës
1 orë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €500

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Profili
Emri Mega Moolah
Lojëra Slots
Softueri Microgaming

Shuma e Jackpotit është afër mesatares

Jackpoti Aktual €4505506
Detajet
Simbolet Multiplier, Scatter, Wild
Veçoritë Luaj automatikisht, Lojë bonus, Rrotulla falas
Madhësia e Monedhës 0.25 - 0.25
Monedha Për Linjë 1 - 1
Rrotullat & Pagesat 5 x 25
RTP 88.12%

Përmbledhje

Mega Moolah është një nga lojërat slot progresiv më të luajtura të të gjitha kohërave dhe mban tre nga pesë jackpotet më të mira të fituara ndonjëherë në një kazino online. Ky rekord i jackpotit është një nga arsyet e shumta që mendojmë se ia vlen të zhytemi më thellë! Me jackpotin e tij tërheqës me katër nivele, kjo lojë e egër slot me temën e " Mbretit Luan Afrikan" ka adhurues të sloteve online që kthehen për më shumë. Simba është rritur dhe është bërë mbreti i egër luani, dhe Rafiki është simboli i majmunit shpartallues. Në Mega Moolah, ata sundojnë kafshët e tjera të xhunglës në vlerë dhe shtat.

Që kur Microgaming na solli lojën e tyre ikonike slot, Mega Moolah, në vitin 2006, miliona janë shpërblyer dhe fitoret rekord janë akoma për t'u rrëmbyer çdo ditë! 

Jackpotet Rekord

Mega Moolah shkroi historinë e kazinosë me 13.2 milionë £ Mega Moolah Jackpot të fituar nga Jon Heywood nga Britania e Madhe në 2015 dhe ende është në tituj e rregullt me fitoret e saj të jackpotit rekord.

Lojërat Mega Moolah

Mund të jetë një lojë e vjetër, por me potencialin e saj të madh fitues, ia vlen ta vendosni këtë lojë (ose një nga variantet e saj) në rotacionin tuaj të rregullt. Mega Moolah ka pesë variante lojërash, secila me veçori dhe tema bonusi unike. Megjithatë, të gjitha këto kanë një emërues të përbashkët - secila ju ofron një shans për të marrë ndonjë nga katër çmimet e jackpotit progresiv Mega Moolah: jackpot Mini, Minor, Major dhe Mega!

Variantet më të reja të lojës janë:

 • Atlantean Treasures, 
 • Absolootly Mad, 
 • Fortunium Gold 
 • Immortal Romance
 • Mega Moolah Goddess
 • The Witch's Moon
 • Mega Vault Millionaire. 

Kjo e fundit renditet më fitimprurëse dhe më e paqëndrueshme së bashku me slot lojën origjinale Mega Moolah dhe Fortunium Gold renditet më e këndshmja. Në përgjithësi, paqëndrueshmëria e lojës është relativisht e ulët, duke e bërë atë pengesën e vetme reale të lojës, por të gjitha variantet e lojës ende ofrojnë fitore të vogla të rregullta me fitore të herëpashershme me vlerë të shkëlqyer.

Simbolet, të Egrat & Shpartalluesit

Mega Moolah është një lojë video slot progresiv me 25 linja pagese që përmban katër jackpot. Tema është vendosur në një xhungël dhe kafshët e egra përdoren si simbole letrash. Loja është vendosur në një rrjetë me pesë rrotulla, me tre rreshta, me simbole, të Egrat dhe një Shpartallues që ofron raunde bonusi për Rrotullime Falas prej 15 rrotullimesh Falas me një shumëzues 3x, me të dy bonuset që ri-shkallëzohen. 

Përveç kostumeve të zakonshme të kartave, ju do të shihni zebra, gjirafë, antilopë, dem, buall dhe elefant në linjat e pagesës. Kur 3, 4 ose 5 nga secila shfaqen në bobina, simbolet e kafshëve do ta paguajnë bastin tuaj midis 10x dhe 500x. Simbolet e kartës paguajnë midis 2x dhe 150x bastit tuaj.

Majmuni është simboli shpartallues dhe paguan midis 2x dhe 100x bastin tuaj dhe Majmuni gjithashtu dyfishohet si një ikonë e rrotullimit falas. Në fund, Luani i egër është simboli juaj i egër dhe përfaqëson fitoret e dyfishta! Ju nevojiten pesë simbole luani për të fituar deri në 15,000 herë bastin tuaj dhe ulja midis 2 dhe 4 luanëve paguan një bast të drejtë nga 15 herë në 1,500 herë. 

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
Jackpote të mëdha potenciale
Raunde bonusi emocionuese
Orë argëtimi dhe zbavitjeje
Mangësitë
Nuk ka lojë Falas
RTP relativisht e ulët

Si Funksionon

Ashtu si të gjitha lojërat slot, gjithçka që duhet të bëni për të fituar një jackpot potencial është të zgjidhni vlerën e monedhës tuaj dhe të rrotulloni rrotën. Ju mund të rregulloni vlerën e monedhës tuaj nga 0.01 në 0.05 dhe butoni "Select Lines" mund të ndryshojë gjithashtu linjat e pagesës.

Më pas, ju zgjidhni numrin e monedhave që dëshironi të vini bast ose mund të shtypni butonin "Bet Max". Më në fund, mund të aktivizoni funksionin "Expert" të lojës automatike për luajtje të pandërprerë.

Raundi i Bonusit

Aktivizoni raundet e bonusit për të pasur një shans për një nga katër jackpotet progresive të kërkuara. Sigurisht, do të ndihmonte nëse do të kishit tre ose më shumë shpartallues (simbol majmuni) për të aktivizuar 15 rrotullime falas. Pjesa më e mirë është se të gjitha fitoret gjatë këtij funksioni janë trefishuar! 

Rrotullimet falas mund të ri-shkaktohen dhe çdo një nga 4 jackpotet progresive mund të aktivizohet rastësisht në raundet e bonusit. Ju mund të fitoni shumat si më poshtë në secilin jackpot:

 • Mega Jackpot: 1,000,000+ kredite
 • Major Jackpot: 10,000+ kredite
 • Minor Jackpot: 100+ kredite
 • Mini Jackpot: 10 kredite

Qëllimi juaj në Mega Moolah është të goditni ato simbole vlerash, dhe nëse e bëni, tensioni nxehet. Këtu dëshironi të kaloni pjesën më të madhe të kohës duke luajtur, ku qëndron potenciali juaj për të ardhurat më të larta. Sa më shumë të luani, aq më shumë shanse do të keni për të aktivizuar raundet e bonusit.

Këshilla

Si një lojtar me përvojë në slote, ju dëshironi të përfitoni më të mirën nga fondet tuaja kur luani Mega Moolah online. Pra, këtu janë disa këshilla ose sugjerime të dobishme se si të zgjasni lojën tuaj:

Fillimi

Nuk ka asgjë veçanërisht të komplikuar në këtë slot, kështu që, nëse keni luajtur ndonjëherë një slot më parë, nuk duhet të ketë asgjë që t'ju ndalojë të hidheni dhe të luani. Megjithatë, ne do të mbulojmë disa hapa se si të luani Mega Moolah më poshtë:

1 Bashkohuni në një Kazino Microgaming

Regjistrohuni në një kazino sipas dëshirës suaj që ofron lojëra progresive Microgaming. Sigurohuni që të zgjidhni një nga kazinotë online me vlerësime të larta të rekomanduara më sipër.

2 Zgjidhni Linjat e Pagesës dhe Monedhat

Zgjidhni numrin e linjave të pagesës dhe monedhave që dëshironi të përdorni, si dhe vlerën e monedhës suaj.

3 Shtypni Butonin e Rrotullimit

Goditni rrotullimin për të filluar të luani dhe mbani një sy mbi shumëfishimin e 2x të egrave të Luanit ose të shpartalluesve të Majmunit, tre prej të cilave shkaktojnë 15 rrotullime falas me një shumëzues 3x.

Fitimet më të Mëdha

Data Shuma
28.09.2018 €23.5M
06.10.2015 €17.2M
27.04.2021 €16.9M
28.09.2018 €16.8M
20.08.2020 €16.7M

Parapamja

Simbolet e Shpjeguara

Në Mega Moolah, ju keni simbolet e zakonshme të kartave (10, J, Q, K dhe A) dhe ju duhen 3 deri në 5 nga secila në lojën bazë për të fituar midis 2x dhe 150x të bastit tuaj. Simbolet e tjera janë antilopa, zebra, gjirafa, bualli dhe elefanti. Bualli dhe elefanti janë simbolet më të paguara përveç të egrit (Luanit) dhe shpartalluesit (Majmunit). Simbolet e veçanta theksohen sepse janë gjithashtu simbolet më të rëndësishme në Mega Moolah dhe tërheqin pagesat më të larta. Këtu është një vështrim më i afërt se çfarë vlere përfaqësojnë:

Simboli Shpartallues i Majmunit

Ndalja e Majmunit shpërndan atë që dëshironi, pasi tre aktivizojnë raundin e bonusit prej 15 rrotullimesh falas. Nëse ndalen 2, 3, 4 ose pesë majmunë, ai paguan midis 2x dhe 100x të bastit tuaj dhe ka një shumëzues të integruar 3x. Ikona e majmunit Rafiki dyfishohet si një ikonë e rrotullimit falas.

Simboli i Luanit

Luani i egër është simboli i egër i lojës dhe mund të zëvendësojë çdo simbol tjetër për të ndërtuar një linjë fituese. Luani shton një shumëzues 2x për çdo fitore, kështu që ju keni qejf të shihni mbretin e xhunglës. Dy luanë do të paguajnë 15 herë bastin tuaj dhe pesë luanë do të paguajnë 15,000 herë bastin tuaj!

Simboli i Buallit

Bualli i fuqishëm është i vështirë për t'u gjetur, por paguan një bast bujar 600 herë nëse shfaqen pesë prej tyre. Dy buall paguajnë 4 herë, tre paguajnë 40 herë dhe katër paguajnë 150 herë bastin tuaj.

Simboli i Elefantit

Ashtu si bualli, elefanti madhështor është një simbol i vlefshëm dhe paguan 6 herë nëse dy prej tyre shfaqen në bobina. Pra, ju mund të prisni një pagesë 50x me 3, një pagesë 250x me 4 dhe një pagesë 750x kur ndalen pesë elefantë.

Variantet e Jackpotit

Nëse ju pëlqejnë jackpotet progresive, ndoshta do të kënaqeni duke luajtur disa variante të tjera jackpot me një temë të ndryshme, por me një emocion të ngjashëm. Ka disa variante të tjera slot Mega Moolah dhe ju rekomandojmë të provoni ndonjërën nga këto lojëra Microgaming për një ndryshim teme:

Mega Moolah Isis

Udhëtoni në Piramida dhe përjetoni këtë lojë slot me temë Egjiptin me një veçori tërheqëse të lojërave të fatit. Ju mund ta merrni me mend ngjyrën për të dyfishuar ose katërfishuar fitoret tuaja dhe për të marrë 30 rrotullime falas me një shumëzues 6x.

Mega Moolah 5 Wheel Drive

Kjo video slot me temë tërësisht amerikane të kamionëve është si origjinali Mega Moolah. Merrni rrugën e hapur nga savana dhe përpiquni të godisni raundet e bonusit. Ju merrni dhjetë rrotullime falas në raundet e bonusit me një shumëzues potencial 5x.

Mega Moolah Summertime

Ky slot i Mega Moolah me temën e verës i sjell të gjitha frutat e preferuara të sloteve në bobina. Loja është si loja origjinale Mega Moolah, me më pak linja pagese dhe veçori të shtuar të lojërave të fatit.

Jackpote të Ngjashme Progresive

King Cashalot

Shuma e Jackpotit është afër mesatares

Mëso më shumë
Jackpoti Aktual
€1769474
Më mirë për të luajtur në
Luani Tani
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Top Jackpotet

Major Millions

Shuma e Jackpotit është afër mesatares

Mëso më shumë
Jackpoti Aktual
€786293
Më mirë për të luajtur në
Luani Tani
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Roulette Royale

Shuma e Jackpotit është afër mesatares

Mëso më shumë
Jackpoti Aktual
€518417
Më mirë për të luajtur në
Luani Tani
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Playamo Casino

9.6
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3000 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Auto Luaj
lojëra të markës
Lojëra Falas
10 më shumë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

FIRSTDEP
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Po, 100%. Microgaming është një nga ofruesit më të njohur të lojërave dhe Mega Moolah është një nga slotet të tyre më të mira. Për më tepër, loja është audituar nga jashtë nga eCOGRA dhe është testuar në mënyrë të pavarur dhe është vlerësuar si e drejtë.

RTP (kthimi te lojtari ose Real-time Protocol) i Mega Moolah është 94% dhe ka paqëndrueshmëri relativisht të ulët. Prandaj, mund të jeni të sigurt se një lojë është e optimizuar për shpërndarje të qëndrueshme të të dhënave të drejtpërdrejta.

Kjo lojë slot online emocionuese dhe me paqëndrueshmëri të ulët ka bërë disa milionerë të menjëhershëm në vitet e fundit. Mega Moolah është ndoshta loja më e njohur e video slotit dhe e preferuara në mesin e lojërave slot progresive.

Mënyra e vetme për të luajtur Mega Moolah është me para të vërteta dhe për këtë arsye mund të fitoni edhe para të vërteta. Një përqindje e vogël e çdo basti shkon në setin progresiv të jackpotit Mega Moolah dhe pret fituesin me fat për të paguar.

Po, nga Microgaming janë publikuar disa versione të origjinalit, tre varietete për të qenë të saktë.

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë