Udhëzuesi Absolut për Ruletën Online 2023

Gjithçka që duhet të dini për Ruletën: që nga rregullat bazë të Ruletës deri te strategjitë, këshillat dhe terminologjia e varianteve të avancuara. Në këtë udhëzues të Ruletës, do të gjeni një përmbledhje të plotë të lojës, shpjegime për secilin variant të Ruletës, lojëra falas të Ruletës dhe kazinotë më të mira online për Ruleta me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
E Re
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.5
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Mozzart Casino
9.3
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

BONUS400

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Përmbledhje

Ruleta konsiderohet ndër lojërat më ikonike të të gjitha lojërave të kazinosë. Rrota e famshme rrotulluese ka qenë prej kohësh e lidhur me shkëlqimin, magjepsjen dhe madje edhe mbretërinë. Duke pasur parasysh këtë qëndrim të perceptuar, nuk është çudi që Ruleta shpesh quhet "mbreti" i lojërave të kazinosë.
Ruleta është kryesisht një lojë fati. Përderisa strategjitë specifike mund të luajnë një rol herë pas here, lojtarët janë në fund të fundit në mëshirën e topit të bardhë që kërcen. Ky fakt është ajo që e bën Ruletën kaq emocionuese. Janë fituar pasuri (dhe kanë humbur) me një rrotullim të një rrote. Ka shumë lloje bastesh në dispozicion, duke filluar nga konservatore në agresive.

Fillimisht e rezervuar për kazinotë elitare si ato në Monte Carlo dhe Las Vegas, tavolina e ruletës tani mund të shihet në kazinotë në mbarë botën. Si rezultat, nuk është e pazakontë të gjeni variacione të ndryshme të lojës nën një çati.
Ruleta ka gjetur gjithashtu rrugën e saj në dyshemetë e kazinove online kudo. Lojtarët nuk kanë më nevojë të shkojnë në një kazino për të përjetuar emocionet e rrotës rrotulluese. Shumica e kazinove online kanë përfshirë një katalog të mirë të varianteve të ruletës për t'iu përshtatur shijeve të lojtarëve të tyre, ku Ruleta Franceze, Ruleta Amerikane dhe Ruleta Evropiane rezultojnë të jenë ndër më të njohurat. Lojtarët online gjithashtu mund të kënaqen me lojëra të ndryshme të ruletës me tregtarë të drejtpërdrejtë, duke i lejuar ata të shijojnë më të mirën e ambienteve online dhe live.

Ambienti i kazinosë online ofron shumë përfitime që kazinotë fizike nuk mund t'i kopjojnë. Disa nga këto përfitime përfshijnë disponueshmërinë e bonuseve të mikpritjes dhe luajtjen e lojërave ruletë falas. Përveç kësaj, me nevojën për lojëra të fatit në lëvizje, lojërat e ruletës online mund të luhen në PC, laptopë dhe madje edhe pajisje celulare, duke i bërë ato më të qasshme se kurrë.

Kjo faqe përpiqet t'ju japë një vështrim të thellë në botën e lojërave të ruletës online. Ne do t'ju tregojmë se cilat janë rregullat e lojës, do t'ju shpjegojmë se si duken variacione të ndryshme të lojës dhe madje do t'ju shpjegojmë shumë nga termat e njohur që lidhen me këtë lojë intriguese të kazinosë. Ne ju ofrojmë gjithashtu disa këshilla dhe strategji të dobishme për të minimizuar humbjet tuaja dhe me shpresë që t'ju vendosim në rrethin fitues. Më në fund, mund të gjeni gjithashtu lidhje me disa faqe cilësore të kazinosë së ruletës online.

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
Shumë opsione dhe variante lojërash në dispozicion në një vend
Ofron qasje të lehtë në lojërat e ruletës pa pasur nevojë të gjeni një kazino lokale
Lojtarët e ruletës online shpesh do të marrin bonuse të mikpritjes dhe shpërblime të tjera
Mangësitë
Kërkesat e bastit mund të komplikojnë tërheqjet
Mungesa e ndërveprimit social në krahasim me ambientin live
Opsione të kufizuara strategjike

Historia

Historia e Ruletës është magjepsëse. Loja rrjedh nga Roma, ku garuesit gjuanin shigjeta në një rrotë që kishte vrima në të. Megjithatë, besohet se kinezët e përdorën këtë aktivitet si një mjet torturimi.

Në kazino, Ruleta është një nga më të vjetrat, por vetëm në shekullin e 17-të loja filloi të merrte formën e saj. Një matematikan i shquar i quajtur Blaise Pascal shpiku lojën dhe rregullat e saj që mbeten të njëjta edhe sot. Madje ai bëri rrotën e vogël që përdorej për të luajtur lojën dhe kështu loja mori emrin Ruleta, pasi në frëngjisht ruletë do të thotë rrotë.

Më vonë, për t'i dhënë një avantazh shtesë shtëpisë, Lois dhe Francois Blanc shpikën dhe projektuan rrotën e ruletës me vetëm një zero.

Loja e parë ishte e njohur si Ruleta Evropiane dhe prezantimi i saj mori furishëm gjithë kontinentin evropian. Mbreti Charles u bë një admirues i madh sepse loja u bë burimi kryesor i fitimeve për mbretërinë e tij. Kur kaloi kufijtë dhe zbarkoi në Shtetet e Bashkuara, loja mori hov.

Loja u bë e njohur si Ruleta Amerikane dhe u bë burimi kryesor i argëtimit për baronët e pasur të vendit. Kazinotë amerikane bënë një ndryshim shtesë të lojës në Amerikë, u shtua një zero shtesë, d.m.th. "00". Zerot shtesë zgjeruan shkallën e avantazhit të mëparshëm të shtëpisë.

Shumë versione të lojës, duke përfshirë Ruletën Franceze, Ruletën Evropiane, Ruletën 3D, Ruletën Amerikane dhe të tjerat, luhen në të gjithë globin, të gjitha për shkak të disponueshmërisë së faqeve të lojërave të fatit online.


Termat e Njohur

Lojërat e kazinosë priren të japin dëshmi të historisë, të bashkangjitur me to. I njëjti është rasti me Ruletën, e cila pasqyron prejardhjen e saj amerikane dhe franceze.

Rrota AmerikaneRrota përmban të tridhjetë e tetë numra. Në Ruletën Amerikane, ka një shtesë prej 00 për t'i dhënë një avantazh shtesë shtëpisë.

Topi: Topi i vogël me ngjyrë të bardhë që përdoret për të luajtur lojën. Ai rrotullohet së bashku me rrotën derisa më në fund të ndalet në njërin nga numrat.

Basti i KolonësNjë bast vihet në vijën vertikale prej dymbëdhjetë numrash (1-12, 13-24, 25-36) me një raport pagese të barabartë me 2:1. Basti quhet gjithashtu "derniere", ose baste të një dymbëdhjetëshes për 12 numrat e fundit. Nëse basti vihet në 12 shifrat e para, ai njihet si "premiera 12".

Basti KëndorNjë bast i vënë në 04 numrat fqinj ka një pagesë të mirë prej 8:1. Në frëngjisht quhet "carr".

KrupieriTermi francez për "tregtarin", përdoret gjithashtu në kazinotë online dhe kazinotë amerikane.

Rrota Evropiane: Rrota me 36 numra, një zero më pak se versioni amerikan.

Bast në ÇiftNjë bast i vënë në çdo numër çift.

Basti i Parave ÇifteTë gjitha bastet që kanë pagesa në raportin 1:1. Këto përfshijnë tek/çift, e kuqe/e zezë dhe e lartë/e ulët.

Basti në Pesë Numra: Basti është i vlefshëm vetëm në Ruletën Amerikane dhe vihet në numrat 1, 2, 3, 0 dhe 00.

Basti i Lartë / i Ulët: Basti i vënë ose në numrat e lartë nga 19 në 36 ose në numrat e ulët 1 deri në 18.

Basti i BrendshëmBasti vihet në numrat e pranishme në pjesën e brendshme të tabelës së lojës.

Basti i LinjësBast i vënë në gjashtë numra të vazhdueshëm.

Basti TekBast i vënë në të gjithë numrat tek, përveç zeros.

Basti i JashtëmNjë bast i vënë në rezultat përveç numrave të tillë si i lartë ose i ulët ose i kuq ose i zi. 

Basti i NdarjesNjë bast i vënë në dy numra.

Basti i DrejtpërdrejtëNjë bast i vënë në vetëm 1 numër.

Bast i RrugësNjë bast i vënë në tre numra serik.


Rregullat

Objektivi: Të parashikohet se në cilën zonë (ose pikë) topi do të ndalet në fun.

Rivali: Shtëpia.

Sistemi:

  1. Bastet vihen në një grup numrash (kënd, linjë dhe kolonë), numra të vetëm, tek ose çift, të kuq ose të zi, të lartë ose të ulët. Çdo lojtar vë një bast mbi to.
  2. Tregtari rrotullon rrotën dhe të gjithë lojtarët dhe vëzhguesit më pas presin që topi të ndalojë në një slot.
  3. Tregtari paguan fituesit.

Avantazhi i shtëpisë: Në versionin evropian të lojës, shifra qëndron në 2.7%. Në versionin amerikan, megjithatë, për shkak të shtimit të dy zerove, shifra rritet në 5.26%.

Norma e pagesës:

Bast i drejtpërdrejtë në një numër - 36:1 (ose 37:1/38:1 në mungesë të avantazhit të shtëpisë).

Bast i ndarë në dy numra - 17:1..

Bast i rrugës në tre numra - 11:1..

Bast këndor në katër numra - 8:1..

Bast në 6 numra - 5:1..

Bast i kolonës ose jashtë numrit 12 - 2:1.

Bast i Parave Çifte - 1:1..


Strategjia

Ju nuk mund të krijoni një formulë fituese për Ruletën sepse nuk ka asnjë strukturë në lojë. Gjithçka varet nga rrotullimi i rrotës Çdo rrotullim është i pavarur, kështu që ju nuk e dini se çfarë do të qëllojë më pas. Ky rregull vlen për të gjitha versionet e lojës. Megjithatë, ka disa taktika që mund të ndiqni për të rritur probabilitetin për të fituar.

Strategjia Martingale: Njerëzit e rinj në lojë pëlqejnë ta përdorin këtë taktikë. Është goxha e thjeshtë. Një lojtar vendos të vë bast vetëm në baste në para çifte (teke/çifte, të larta/të ulëta, të kuqe/zeza) dhe në rast humbjeje, shuma e bastit dyfishohet. Në Bastet e Parasë Çifte, ka një shans 50% për të fituar, kështu që kur basti rritet dy herë pas çdo humbje. Siguron që të gjitha humbjet të rikuperohen kur lojtari të fitojë. Rreziku kryesor në këtë bast është se nëse opsioni nuk hidhet për 4-5 përpjekje të vazhdueshme, kufiri i bankrollit mund të shterohet dhe lojtarët mund të humbasin të gjitha paratë.

Strategjia e D'Alembert:  Kjo është një qasje konservatore për lojën në të cilën lojtari ul bastin për çdo fitore dhe rrit shumën për çdo humbje. Qëllimi këtu është të ndaloni pasi të keni shlyer humbjet tuaja. Nëse vazhdoni në një seri humbjesh, përmbahuni, dhe nëse është e kundërta, atëherë arkëtoni çipsat tuaj.

Strategjia e James Bond: Strategjia është emëruar sipas Bondit, kështu që është e sigurt të supozohet se ajo do të bie në sy me siguri. Kërkon një minimum prej 23000 AL dhe është i zbatueshëm vetëm për versionin evropian të lojës. Taktika është të bëni një bast në kolonë,10% e shumës vendoset në zero, 25% në shifra të ulëta dhe 70% në shifra të larta. Kjo ju jep një shans 50% për të fituar nëse topi bie në 0 ose një numër të lartë, bie ulët dhe ju jeni jashtë.

Këshilla

Ruleta është një lojë e thjeshtë, por argëtuese dhe emocionuese, veçanërisht nëse jeni i ri në botën e kazinove, këtu janë disa këshilla të shpejta për ruletën që t’ia filloni:

Fillimi

Të luani ruletë online është një proces i lehtë. Gjithçka që ju nevojitet është kompjuteri ose laptopi juaj desktop dhe lidhje interneti. Pasi të jeni regjistruar, ndiqni procesin tonë me pesë hapa për të filluar gjërat:

1 Bëni disa detyra shtëpie

Për të shijuar plotësisht kohën tuaj në rrotën e ruletës online, duhet t’i dini bazat. Është gjithmonë një ide e mirë të lexoni rregullat, të kuptoni termat e përdorur dhe të njiheni me emrat e basteve të ndryshme. Ky informacion do t'ju ndihmojë të merrni vendime të mira në tavolinë.

2 Zgjidhni një kazino

Tani që keni studiuar rregullat e ruletës, është koha për të zgjedhur një kazino online. Kjo zgjedhje do të varet kryesisht nga preferencat tuaja, por ne do t'ju këshillonim të kërkoni një që ofron një grup të mirë lojërash ruletë dhe bonuse të mëdha. Gjithashtu, ju lutemi sigurohuni që kazinoja që zgjidhni të jetë e licencuar dhe e rregulluar siç duhet.

3 Hyni në Lojë

Ju keni gjetur kazinonë tuaj të përsosur. Tani është koha për të shkuar në një tavolinë. Gjeni një version të Ruletës online që i përshtatet shijeve tuaja dhe bashkohuni në argëtim. Për shkak se jeni duke luajtur online, ka pak ose aspak kohë pritjeje për të luajtur në një tavolinë (përveç nëse keni zgjedhur një variant me tregtar të drejtpërdrejtë). Nëse nuk jeni i sigurt se cilin version preferoni në këtë pikë, shkoni dhe provoni disa lojëra ruletë falas online për të kuptuar më mirë atë që mund t'ju pëlqejë.

4 Vini një Bast

Mënyra e vetme për të zhytur veten në lojë është duke vënë një bast. Mos harroni të filloni me baste të vogla në mënyrë që të zhysni gishtin tuaj në ujërat e ruletës përpara se të zhyteni tërësisht në lojë. Disa kazino online do të ofrojnë tavolina me aksione të ulëta, kështu që kini parasysh këto.

5 Njihni Tabelat tuaja të Pagesave

Me Ruletën online, çdo lloj basti paguan me koeficientë të ndryshëm. Ju duhet t'i kuptoni mirë këto tabela pagesash, pasi ato do të ndikojnë në paratë që dëshironi t’i fitoni.

Terminologjia

Kuptimi i tërë zhargonit të përdorur kur luani Ruletë online ndonjëherë mund të jetë konfuz. Fatmirësisht, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Ne kemi përpiluar një listë të termave më të përdorur për t'ju ndihmuar në tavolinën e ruletit. Ne do t'ju bëjmë të flisni zhargonin si profesionist për një kohë të shkurtër!

Fjalori i Ruletës

Llojet e Lojërave së Ruletës

Parimet bazë të Ruletës mbeten të njëjta: zgjidhni llojin e bastit tuaj, prisni që rrota të fillojë të rrotullohet dhe mbani gishtat kryq që topi i vogël i bardhë të ndalet në favorin tuaj. Nuk ka gjasa të gjeni një koleksion të gjerë të varianteve të ruletës online. Më poshtë janë disa nga opsionet më të zakonshme:

Ruleta Bingo

Ruleta Bingo është një përzierje e dy lojërave klasike të kazinosë. Lojtarët do të rrotullojnë një ruletë që përmban të gjithë numrat e shquar të bingos në një kartë. Qëllimi është të jesh i pari që do të plotësojë të pesë numrat në një rresht ose shirit të caktuar. Nëse e arrini këtë, do të fitoni çmimin Full House.

Ruleta Bingo Live

Ruleta e bingo live është e njëjtë me versionin standard të ruletës bingo. Megjithatë, ky variant luhet në kohë reale kundër një telefonuesi të drejtpërdrejtë. Lojtarët mund të shijojnë këtë lojë inovative të kazinosë në një ambient live.

Mini Ruleta

Mini Ruleta luhet në të njëjtën mënyrë si versioni standard. Megjithatë, rrota është më e vogël, ka vetëm numrat nga 1 deri në 12 dhe një '0' të vetme. Përveç kësaj, ky variant përmban një rregull shtesë që sheh gjysmën e bastit të një lojtari të kthehet nëse ndalet në '0'.

Ruleta me Shumë Rrota

Rregullat nuk ndryshojnë me Ruletën me shumë rrota, por vetëm numri i rrotave të ruletës! Me këtë variant, lojtarët mund të vënë bast në rezultatin e tetë rrotave të veçanta të ruletës në të njëjtën kohë. Përveç kësaj, lojtarët mund të zgjedhin se cilat rrota do të jenë aktive gjatë një rrotullimi të caktuar.

Ruleta Mbretërore

Ruleta Mbretërore luhet në të njëjtën mënyrë si rrotat e tjera të ruletës. Loja përdor një rrotë evropiane (segment '0' i vetëm). Megjithatë, për dallim nga rrota standarde evropiane e ruletës, Ruleta Mbretërore ja një jackpot progresiv. Lojtarët gjithashtu mund të zgjedhin midis një versioni të rregullt të lojës dhe Modalitetit të Ekspertit.

Ruleta Franceze

Një tavolinë e Ruletës Franceze është si varianti Evropian në atë që përmban vetëm një '0' të vetme. Sidoqoftë, Ruleta Franceze përfshin dy rregulla shtesë - rregullin En Prison dhe rregullin Le Partage, përveç rregullave standarde. I pari thotë se një bast i humbur i parave çifte mbetet në tavolinë, në thelb duke u 'burgosur' deri në rrotullimin tjetër. Nëse një lojtar shënon një fitore me atë rrotullim, aksioni i kthehet lojtarit. Rregulli i dytë parashikon që çdo bast i humbur i parave çifte ndahet 50/50 midis shtëpisë dhe lojtarit.

Ruleta Amerikane

Shpesh e konsideruar si versioni 'standard' (edhe pse evropianët nuk do të pajtohen!), Ruleta Amerikane përfshin 38 segmente. Segmentet kanë numrat nga 1 në 36 dhe rrota përmban gjithashtu një segment me '0' të vetme dhe një segment '00' të dyfishtë. Ky devijim e dallon atë nga Ruleta Evropiane dhe i jep shtëpisë një avantazh më të madh.

Ruleta Live

Ruleta Live (ose ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë) pasqyron versionin standard të lojës. Megjithatë, lojtarët mund të luajnë kundër një tregtari të vërtetë në kohë reale. Ky variant synon t'u sigurojë lojtarëve një përvojë të vërtetë kazinoje, të kompletuar me të gjitha pamjet, tingujt dhe ndërveprimet që mund të priten në ambientin live.

Ruleta Evropiane

Ruleta Evropiane është varianti më i njohur i lojës. Pra, nuk duhet të jetë çudi që Ruleta Evropiane gjithashtu ofron shanset më të mira për lojtarët. Kjo për shkak se rrota ka 37 segmente - një segment me '0' të vetme, me pjesën tjetër të shënuar nga 1 në 36.

Ruleta Rrufe

Ruleta Lightning ofron një tavolinë të Ruletës Franceze me një mori kthesash emocionuese. Përveç basteve të zakonshme brenda, jashtë dhe të fqinjëve, loja do të zgjedhë në mënyrë të rastësishme një grup Numrash me Fat dhe një sasi shumëzuese të Pagesave me Fat. Siç tregon emri, secila lojë luhet me shpejtësi rrufeje.

Llogarisni Bonusin Tuaj të Kazinosë

Kazinotë Bonusi Depozita Min. KB Metodat e Pagesës Merrni Bonusin
Joo Casino
€1,000 + 100 Rrotullimet Falas
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 50x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Bet2u Casino
€600
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 40x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
MagicalSpin Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
All Slots Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€10 35x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Boomerang Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë

Vulkan Vegas Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Një nga kazinotë më të besuara online, reputacion të shkëlqyeshëm që nga veprimtaria online.

Përkrah një kazino të pasur live nga Evolution.

Ka një shërbim profesional për mbështetjen e konsumatorëve.

Tërheqje të garantuar në të njëjtën ditë.

Softuer profesional dhe i lehtë për t'u përdorur.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €500 + 70 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Realiteti është se Ruleta online është një lojë e shansit, në mënyrë që ju të mund të shënoni ndonjë fitore për fat të mirë. Ka një ose dy strategji që lojtarët mund të përdorin, por kjo shërben vetëm për të minimizuar humbjet. Me pak fjalë, ju fitoni nëse ai top i vogël i bardhë është në rrugën tuaj.

Gjithçka që i nevojitet një lojtari për të luajtur Ruletë online është një kompjuter ose një laptop i mirëfilltë dhe një lidhje interneti. Por, sigurisht, nëse ata kërkojnë të vënë një bast, ata gjithashtu do të kërkojnë detaje të kartës së kreditit.

Përgjigja për këtë pyetje varet nga faqja e kazinosë online që zgjidhni t’i bashkoheni. Shumica e kazinove do t'ju kërkojnë që të shkarkoni softuerin e tyre specifik për të hyrë në gamën e lojërave. Megjithatë, ka disa kazino pa shkarkim, ku përdoruesit mund të luajnë nga ueb faqja pa pasur nevojë të shkarkojnë asgjë paraprakisht.

Po, ju mundeni! Tabelat e ruletës online janë krijuar për të përsëritur tabelat aktuale të ruletës në ambientin live. Loja është e njëjtë dhe po ashtu edhe pagesat (me kusht që të luani në faqet e ruletës online me para të vërteta!).

Për sa kohë që luani në një kazino të licencuar, përgjigjja është jo. Kazinotë e licencuara duhet t'u përmbahen rregullave strikte për t'i mbajtur ato licenca. Ky fakt përfshin sigurimin që të gjitha lojërat e kazinosë të jenë të ndershme dhe transparente. Këto lojëra zakonisht do t'i nënshtrohen gjithashtu testimit nga një autoritet i pavarur. Ka shumë pak hapësirë dhe nxitje për secilën kazino online me reputacion për të manipuluar tavolinat e ruletës online.

Shumë kazino online do të përfshijnë një lojë ruletë online falas ose demo. Kjo dispozitë i lejon lojtarët të provojnë lojën në një ambient pa rrezik përpara se të provojnë një tavolinë rulete me para të vërteta. Sigurisht, ju nuk keni asnjë fitim, por rrotullimet praktike mund të jenë të paçmueshme.

I vetmi ndryshim i dukshëm janë numrat në rrotën e ruletës. Lojërat amerikane kanë një vend më shumë pasi ato përmbajnë dy slote zero jeshile, jo vetëm një siç gjendet në tavolinat Evropiane.

Është gjithmonë e vështirë të thuhet se një faqe është më e mirë se një tjetër, pasi kjo varet nga preferencat e lojtarëve. Megjithatë, mund të themi se një ueb faqe cilësore e ruletës online do të ofrojë një përzgjedhje të madhe të lojërave ruletë të nivelit të lartë, të plotësuara nga bonuse bujare dhe pagesa të nivelit të lartë.

Shuma minimale e bastit në një tavolinë të ruletës varet përfundimisht nga kazinoja online. Megjithatë, është thelbësore të mbani mend se tavolinat e ruletës online në përgjithësi kanë një shumë më të ulët të aksioneve sesa ato në ambientet live.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë e Reja

Luani në kazinotë më të reja online, me bonuse të shkëlqyera, përzgjedhje të mirë të lojërave dhe metoda të sigurta të depozitimit dhe tërheqjes. Sigurohuni që ta vizitoni përsëri këtë faqe, pasi ne përditësojmë vazhdimisht faqen tonë me kazinotë dhe ofertat e reja.

Lexoni më Shumë

Kazinotë e Aprovuara

Kazinotë online që mbajnë Vulën tonë të Aprovimit (aka SOA) ofrojnë cilësinë më të lartë të lojërave me një rangim të shkëlqyer në kritere të shumta. Përfshirë Sigurinë & Privatësinë e lojtarit, Besimin & Ndershmërinë e Kazinosë, Shërbimin ndaj Klientit, Opsionet bankare dhe Reputacionin e dukshëm.

Lexoni më Shumë

Kazinotë në Trend

Zbuloni kazinotë online më në trend sot në Shqipëri dhe zbuloni se cilat kazino po fitojnë popullaritet dhe rritje të interesit nga lojtarë si ju. Ndiqni Buzz dhe zbuloni lojërat dhe ofertat befasuese të kazinosë online.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë