Kazinotë Online American Express për 2023

Ky udhëzues i OCR për kazinotë online të American Express përmban detaje të kësaj zgjidhjeje së kartës së kreditit për përdorim në kazinotë online. Mësoni se si të depozitoni dhe tërhiqni duke përdorur AMEX në kazinotë online pjesëmarrëse.note

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i saj.

Disa çmime masive të jackpotit progresiv.

Mbështetje e shpejtë dhe efektive e konsumatorëve, duke përfshirë live chat-in.

Limit i lartë i tërheqjes javore.

Pranohen depozitimet përmes kriptovalutave.

Softuer profesional dhe i lehtë për t'u përdorur.

Metodat e Pagesës
2
Sun Palace Casino
9

150% Bonus i Barabartë deri në $7000

SLOTS200

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Ju mund të luani lojëra në modalitetin demo.

Gjithmonë mbështetje ndihmuese përmes live chat-it.

Pagesat janë të procesuara brenda një deri tri ditë pune.

Ju mund të luani lojëra falas para se të luani me para të vërteta.

Ueb faqe kompatibile me mobil për telefona dhe tabletë.

Metodat e Pagesës
3
Vegas Casino Online
9

150% Bonus i Barabartë deri në $3000

IDBVEGAS

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Benefitet

20+ vite përvojë operimi në industrinë e iGaming.

Llojllojshmëri të gjerë të lojërave me limit të ulët dhe të lartë.

Mbështetje ndihmuese e konsumatorëve përmes live chat-it dhe emailit.

Pagesat janë të procesuara brenda një deri tri ditë pune.

Ju mund të luani lojëra falas para se të luani me para të vërteta.

Ueb faqe e optimizuar mirë për mobil.

Metodat e Pagesës
4
SlotsPlus Casino
9
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

200% Bonus i Barabartë deri në $7000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
Boomerang Casino
9
Norma e Fitimit
97%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €500

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
Mansion Casino
7.5
Shpejtësia e Pagesës
2 - 4 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
Jackpot Capital Casino
7.1
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në $1000 në 10 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Bet2u Casino
7.1
Shpejtësia e Pagesës
2 - 4 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €600

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Profile
Emri American Express
AKA AMEX
URL americanexpress.com
Themeluar 1850
Kompania Berkshire Hathaway
Shoqëri e Tregtuar Publike
Lloji Kredit kartelë , Debit kartelë
Valutat EUR, USD, AUD, CAD
Koha e Procesimit 2 - 3 ditë

Përmbledhje

American Express, e themeluar në 1850, është një lider global i shërbimeve financiare. AMEX lehtëson zgjidhje të pagesës së shpejtë, të përshtatshme dhe me kosto efektive për përpunimin e transaksioneve. Miliona klientë në mbarë botën janë të regjistruar për të përdorur shërbimet e American Express për llogaritë personale dhe të korporatave. American Express konsiderohet si standardi i artë për udhëtarët, ushqyerjen e mirë, tregtarët dhe inovacionin. Si pjesë e American Express Global Network, kjo kompani lidh pa probleme bizneset dhe klientët, duke përfshirë kazinotë dhe lojtarët online.

Shërbimet bankare të American Express përfshijnë një gamë të gjerë opsionesh të kursimeve personale, kontrolle dhe kredi personale, menaxhim financiar personal dhe shërbime bankare biznesi. American Express dyfishohet si një sipërmarrje personale e kontrollit, kredive, menaxhimit të investimeve dhe planifikimit financiar për individët. Lojtarët e kazinosë online mund të përdorin kartat American Express në operatorët pjesëmarrës për të transferuar fonde në llogaritë e tyre. Tarifat dhe kushtet e përdorimit të American Express varen nga lloji specifik i llogarisë (biznes ose personal), shërbimet e ofruara në vende të veçanta, normat mbizotëruese të interesit, etj. Nga POV e një kazinoje online, nuk ka tarifa për transaksionet AMEX.

ransaksionet e American Express përpunohen menjëherë, me kusht që fondet/lehtësitë e kredisë të jenë në dispozicion. American Express njoftoi në Konferencën e Kriptovalutës së Konsensusit se do të ofronte karta krediti për shpërblime kripto në rrjetin e saj. Transaksionet do të jenë në USD dhe mbajtësve të kartave do t'u ofrohet kripto mbrapa për çdo kategori dhe shumë blerje në vitin 2022. American Express gjithashtu njoftoi mundësinë për të blerë/shitur NFT në aplikacionin partner Abra. Disa vite më parë, XRP (Ripple) bashkëpunoi me American Express për pagesat ndërkombëtare në rrjetin blockchain.

American Express zakonisht ka tarifa më të larta përdorimi për tarifat e kartave te tregtarët, por popullariteti i tij po rritet me shpejtësi. American Express është një kompani e dalluar krahas Visa, MasterCard dhe Discover, me një prani solide në mbarë botën. AMEX është i popullarizuar ndërkombëtarisht në kazinotë online dhe shërben si një opsion i mrekullueshëm bankar për industrinë e lojrave online. Shumë prej kazinove online të nderuara në botë ofrojnë American Express si një opsion bankar.

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
Kufij të lartë
Depozitat përpunohen me shpejtësi
American Express është i lehtë për t'u përdorur
Shumë mbrojtje të përdoruesit në fuqi
Mangësitë
Nuk është në dispozicion në të gjithë bordin

Valutat

EUR
USD
AUD
CAD

Si të bëni një depozitë duke përdorur American Express?

Kazinotë online të American Express e bëjnë të lehtë depozitimin duke përdorur këtë mënyrë pagese. Lojtarët mund të depozitojnë në mënyrë të sigurt përmes PC, Mac ose celularit, direkt përmes arkës.

1 Regjistrohu për një kartë krediti American Express.

American Express ofron një shumëllojshmëri të gjerë të kartave të kreditit për përdorim personal ose biznesi. Është e rëndësishme të zgjidhni kartën e duhur, me/pa tarifa vjetore, përfitime shpërblimesh dhe përfitime të tjera.

2 Kyçuni në llogarinë tuaj të kazinosë online.

Shumë kazino online po pranojnë American Express për qëllime depozitimi. Regjistrohuni si lojtar i ri ose përdorni kredencialet e emrit tuaj të përdoruesit/fjalëkalimit për t'u identifikuar në llogarinë tuaj.

3 Shkoni te arka dhe zgjidhni American Express.

Logoja e veçantë e American Express - emblema Gladiator ose American Express - gjendet lehtësisht në menunë rënëse të metodave bankare. Klikoni mbi të.

4 Shkruani detajet e kartës tuaj dhe shumën e depozitës.

Futni të gjitha shifrat e kartës suaj American Express, duke përfshirë datën e skadencës dhe numrin CVC. Më pas, shkruani shumën që dëshironi të depozitoni dhe klikoni dërgo.

5 Shijoni lojërat e kazinosë online.

Pasi të keni financuar llogarinë tuaj, mund të kërkoni bonuse për përputhjen me depozitën, të shijoni lojëra kazinoje me para të vërteta, etj.

Si të tërhiqni duke përdorur American Express?

Procesi i tërheqjes është i ngjashëm me procesin e depozitimit. Me kazinotë online miqësore me American Express, thjesht kyçuni në llogarinë tuaj dhe plotësoni këto hapa

1 Kyçuni në llogarinë tuaj të kazinosë online.

Shkruani emrin e përdoruesit/fjalëkalimin tuaj për të hyrë në llogarinë tuaj të kazinosë online.

2 Navigoni te arka.

Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj, shkoni te arka. Klikoni në listën e opsioneve të tërheqjes dhe zgjidhni American Express.

3 Shkruani detajet e tërheqjes

Nga arkëtari, shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni. Përdorni të njëjtën kartë AMEX që përdoret për të bërë një depozitë. Mund të ketë shuma minimale dhe maksimale të tërheqjes për transaksion, sipas përcaktimit të kazinosë online.

4 Prisni që transaksioni të përpunohet.

Tërheqjet në kartat e kreditit nuk janë në dispozicion menjëherë në llogarinë tuaj. Transaksioni duhet të miratohet nga kazinoja online dhe të përpunohet. Mund të duhen disa ditë që fondet të hyjnë në llogarinë tuaj të kartës.

Siguri & Mbrojtje

American Express plotëson standardet më të larta të mbrojtjes dhe sigurisë në sektorin e shërbimeve financiare. AMEX është një lider në treg. Lojtarët e kazinosë online mund të jenë të sigurt se të gjitha protokollet më të rrepta të sigurisë janë në fuqi. Kjo përfshin Emergency Card Replacement, Global Assistant® Hotline dhe Fraud Reporting 24/7. Karakteristika të tjera të sigurisë përfshijnë enkriptimin SSL (shtresë e sigurt) dhe protokollet e vërtetimit me shumë faktorë, si emaili dhe kodet e tekstit.

Pronarët e llogarive kanë gjithashtu mbrojtje shtesë sigurie në formën e Fraud Alerts, Shopping Protection dhe SafeKey. Me American Express, klientët mund të kontaktojnë përfaqësuesit e mbështetjes 24/7. Të gjitha ankesat në lidhje me sigurinë përshkallëzohen automatikisht në nivelin më të lartë dhe zgjidhen me urgjencë. Kjo është garancia që kanë lojtarët e kazinosë online kur përdorin American Express për qëllime sigurie. Për më tepër, operatorët e kazinove online mbajnë enkriptim në nivel banke me të gjitha metodat e depozitimit dhe tërheqjes. Kjo siguron siguri të papërshkueshme nga uji në çdo kohë.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Playamo Casino

9.6
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3000 lojëra në dispozicion
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i saj.

Disa çmime masive të jackpotit progresiv.

Mbështetje e shpejtë dhe efektive e konsumatorëve, duke përfshirë live chat-in.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Auto Luaj
lojëra të markës
Lojëra Falas
10 më shumë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

FIRSTDEP
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

A janë të mbrojtura dhe të sigurta depozitat e American Express?

Ju duhet të jeni mbajtës i llogarisë në American Express. Kyçuni në llogarinë tuaj të kazinosë online dhe navigoni në arkë. Zgjidhni American Express nga menyja rënëse për depozita ose tërheqje. Shkruani shumën e transaksionit. Klikoni për të paraqitur kërkesën tuaj.

American Express është një ofrues kryesor i kartave të kreditit. Limiti juaj i kreditit përcakton se sa është në dispozicion për ju. Bilanci juaj në dispozicion mund të përdoret për të bërë depozita në llogarinë tuaj të kazinosë online, duke iu nënshtruar limiteve minimale dhe maksimale të transaksionit.

Po. Shumë kazino online tani pranojnë American Express për qëllime depozitimi. Ky opsion pagese nuk është gjithmonë në dispozicion për tërheqje.

Lojtarët e kazinosë online nuk kanë nevojë të shqetësohen për tarifat e lidhura me depozitat, përveç vetë depozitës aktuale. Tarifat e kartës së kreditit ndryshojnë sipas llogarisë specifike, vendit ose termave dhe kushteve të përdorimit.

Shumë kazino online lejojnë depozita dhe tërheqje. Disa kazino online lejojnë vetëm depozita. Kontrolloni me kazinonë tuaj të preferuar online përpara se të përdorni American Express.

American Express është një zgjidhje globale pagesash me veprimtari në shumë kombe. Shanset janë të mira që American Express të jetë në dispozicion në vendin tuaj.

American Express kërkon zbulimin e plotë të informacionit biografik, duke përfshirë emrin, mbiemrin, datën e lindjes, profilin e kreditit, adresën, etj.

American Express punon shumë për të ruajtur integritetin e llogarive dhe informacionit të klientëve. Detajet e politikës së privatësisë së kompanisë janë paraqitur për këtë qëllim.

American Express është ofruesi i parë i kartave të kreditit që ofron veçori të lidhura me kriptovalutat në llogari të veçanta të kartave.

Metodat e Tjera të Pagesës

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë