Kazinotë më të Mira Online që Pranojnë MasterCard 2023

Udhëzuesi juaj i plotë për depozitimin dhe tërheqjen me MasterCard në kazinotë online, duke përfshirë një listë të plotë të Kazinove Online MasterCard që janë argëtuese, shumë të vlerësuara dhe të sigurta.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Mozzart Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

BONUS400

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.2
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
JackpotCity Casino
9.7
Norma e Fitimit
97.84%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1600 në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Profile
Emri MasterCard
URL mastercard.com
Themeluar 1966
Kompania Mastercard Incorporated
Shoqëri e Tregtuar Publike
Lloji Kredit kartelë
Valutat EUR, USD, GBP, ALL
+35 more
Koha e Procesimit 2 - 3 ditë

Përmbledhje

Mastercard ishte përgjegjëse për kreditimin e MasterCard dhe kartat e debitit u themeluan në vitin 1966. Në atë kohë, kompania njihej si Shoqata e Kartave Ndërbankare (Interbank Card Association), ndërsa në vitin 1979, kompania ndryshoi emrin e saj në MasterCard. Kompania është me seli në shtetin e Misurit, Shtetet e Bashkuara.

Ajo ofron kartat e saj të kreditit, debitit dhe me parapagim MasterCard për klientët në të gjithë globin përmes unioneve të ndryshme të kreditit, bankave dhe institucioneve financiare. Si një nga produktet financiare më të besueshme të këtij lloji, është e vështirë të gjesh një kazino të besueshme, legjitime online që nuk pranon depozita dhe tërheqje të MasterCard.

Master Card është një mënyrë klasike pagese online në Shqipëri dhe shqiptarët e përdorin atë shpesh për të bërë depozita në llogaritë e tyre të kazinosë online. Këtu do të gjeni informacion të plotë në lidhje me zgjidhjen e pagesave online me Master Card dhe kazinotë online që mbështesin këtë metodë.

Siç u përmend në fillim, në dispozicion në tërë botën, MasterCard është një nga opsionet më të përdorura të pagesave në shumë kazino online. Është një zgjedhje e shkëlqyer për lojtarët që duan të përdorin një mundësi pagese të mbrojtur, të sigurt dhe njëqind për qind të besueshme. Ky është gjithashtu një nga opsionet më të përshtatshme dhe miliona njerëz përdorin kartat e kreditit dhe debitit MasterCard çdo ditë.

Sot, kompania që zotëron dhe operon markën MasterCard punon me mbi 25 institucione financiare dhe bankare në mbarë botën. Kjo do të thotë se pothuajse të gjithë në botë mund të shkojnë në një bankë lokale dhe të marrin një kartë krediti ose debiti MasterCard në çdo kohë. Siç u vlerësua disa vjet më parë, kishte mbi nëntëdhjetë e pesë milionë përdorues të MasterCard në Shtetet e Bashkuara.

Mund të merret lehtë në mbi dyqind vende, prandaj nuk është çudi pse pothuajse të gjitha kazinotë online pranojnë depozita dhe tërheqje me MasterCard. Sot, shumica e dyqaneve që shesin mallra online, lloje të ndryshme shërbimesh, biznese dhe çdo entitet që shet gjëra online pranon MasterCard.
Institucionet financiare lëshojnë disa karta të ndryshme MasterCard, duke përfshirë kartat e emrit, kartat me parapagim, kartat e debitit dhe kartat e kreditit. Ata që duan të përdorin MasterCard për të bërë depozita dhe tërheqje në kazinotë online përdorin karta debiti dhe krediti, me jo shumë kazino online që pranojnë karta me parapagim MasterCard.

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
E pranuar në shumë kazino online.
Depozitat në MasterCard janë të menjëhershme.
I mbrojtur, i sigurt, i përshtatshëm.
Depozitat procedohen pa pagesë.
Përshtatshmëri e bonuseve.
Mangësitë
Tarifa të mundshme të tërheqjes.
Mund të duhen deri në pesë ditë për t'u përpunuar tërheqjet në MasterCard

Valutat

EUR
USD
GBP
ALL
AMD
ARS
AUD
BAM
BGN
BOB
BRL
CAD
CHF
CLP
COP
CZK
DKK
GEL
HKD
HRK
HUF
ISK
JMD
MDL
MXN
NIO
NOK
NZD
PAB
PEN
PHP
PLN
RON
RSD
RUB
SEK
UAH
UYU
VEF

Si të Bëni një Depozitë Duke Përdorur MasterCard?

Procesi i financimit të llogarisë suaj të kazinosë online me MasterCard është gjithmonë pa probleme, me kazinotë online që bëjnë që çdo hap të jetë i lehtë për t'u ndjekur dhe i drejtpërdrejtë. Ju financoni llogarinë tuaj duke ndjekur disa hapa nëse keni një kartë aktive debiti ose krediti MasterCard.

1 Gjeni dhe regjistrohuni në një kazino online

Nëse nuk keni një kartë krediti ose debiti MasterCard, aplikoni për një të tillë në bankën tuaj lokale. Pasi të merrni një kartë aktive debiti ose krediti MasterCard, llogaria juaj bankare lidhet automatikisht dhe ju mund t'i përdorni fondet tuaja për të depozituar në një kazino online. Për të gjetur kazinonë më të mirë online MasterCard, shikoni nëpër listën tonë të kazinove online më të vlerësuarat këtu.

2 Drejtohuni te arka

Pasi të jeni regjistruar në një kazino online të MasterCard, navigoni te arka e kazinosë dhe nga opsionet e shumta bankare të listuara, zgjidhni MasterCard. Ju do të gjeni shpejt MasterCard për shkak të logos së saj unike, të njohur.

3 Shkruani shumën për të depozituar

Varësisht nga kazinoja juaj online, shumat minimale dhe maksimale që mund të depozitoni duke përdorur një kartë krediti dhe debiti MasterCard ndryshojnë. Sigurohuni që t'i kontrolloni këto kufizime në kazinonë tuaj online përpara se të specifikoni shumën që dëshironi të depozitoni.

4 Verifikoni transaksionin tuaj

Depozitat e MasterCard zakonisht përpunohen brenda disa minutave. Megjithatë, përpara se fondet tuaja të arrijnë llogarinë tuaj të kazinosë online, duhet të jepni informacionin e kërkuar për kartën tuaj të debitit ose kreditit MasterCard, duke përfshirë numrin e kartës suaj MasterCard. Pasi të keni dhënë këtë informacion, transaksioni juaj verifikohet dhe ju mund të përdorni fondet tuaja për të luajtur lojëra me para të vërteta menjëherë.

Si të tërhiqni nga një kazino duke përdorur MasterCard?

Tërheqja e fitimeve tuaja duke përdorur kartën tuaj të kreditit ose debitit MasterCard është po aq e thjeshtë sa financimi i llogarisë suaj duke përdorur të njëjtin shërbim.

1 Zgjidh opsionin MasterCard në arkë

Nëse keni përdorur kartën tuaj të kreditit ose debitit MasterCard për të financuar llogarinë tuaj të kazinosë online, procesi i tërheqjes është mjaft i thjeshtë. Hapni arkën kur hyni në llogarinë tuaj të kazinosë online dhe zgjidhni Tërhiqni. MasterCard duhet të jetë opsioni i së pari. Nëse jo, gjeni atë midis opsioneve të tjera të tërheqjes.

2 Shkruani shumën që doni të tërhiqni

Hapi tjetër është të shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni. Sigurohuni që të kontrolloni nëse ka ndonjë kufizim të tërheqjes kur përdorni MasterCard.

3 Verifikoni transaksionin tuaj

Pasi të keni verifikuar transaksionin tuaj, kazino do t'i transferojë fondet tuaja në kreditin tuaj MasterCard. Do t'ju arrijë brenda katër ose pesë ditëve të punës.

Siguri & Mbrojtje

Regjistrimi në një kazino online të listuar këtu që pranon depozita dhe tërheqje në MasterCard sjell gjithmonë përvojën e iGaming me cilësi më të lartë dhe më të sigurt. Të gjitha top kazinotë online MasterCard përdorin gjithashtu teknologji të avancuar sigurie, kështu që fondet tuaja janë gjithmonë të sigurta.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Playamo Casino

9.6
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3000 lojëra në dispozicion
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Auto Luaj
lojëra të markës
Lojëra Falas
10 më shumë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

FIRSTDEP
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

MasterCard pranohet nga pothuajse çdo kazino online.

Po, MasterCard është një nga opsionet më të sigurta bankare për lojtarët e kazinove online.

Po, depozitat në MasterCard përgjithësisht përpunohen menjëherë pa kosto shtesë ose tarifa.

Po, MasterCard përdoret për depozita dhe tërheqje.

Metodat e Tjera të Pagesës

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë