Udhëzues i Plotë për Pokerin Online 2023

Gjithçka rreth Pokerit Online: që nga rregullat bazë deri te strategjitë e avancuara, këshillat dhe terminologjia. Në këtë udhëzues pokeri, do të gjeni një përmbledhje të lojës së pokerit, shpjegime rreth varianteve të pokerit, lojëra poker falas dhe kazinotë më të mira online për të luajtur poker me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.4
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.2
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Përmbledhje

Në mënyrë konceptuale, lojërat e pokerit të kazinosë shpesh ngatërrojnë lojtarët e rinj që janë mësuar me lojërat e pokerit që shohin në televizion ose online. Përveç kësaj, këto lojëra kërkojnë disa lojtarë, një tregtar dhe pajisje të specializuara.
Lojërat e pokerit të kazinosë online përdorin shumë nga të njëjtat duar fituese dhe mekanikë të lojës që mbizotërojnë në hapësirën e pokerit offline. Në këtë rast, ato shfaqen në lojërat e kazinosë RNG (gjeneruesi i numrave të rastësishëm) ku luani kundër shtëpisë pa lojtarë të tjerë.

Shtëpia do t'i shpërndajë karta lojtarit dhe vetes në këto lojëra me karta të kazinosë. Në varësi të rregullave të lojës, lojtari duhet të formojë dorën më të rëndësishme të mundshme për të mposhtur shtëpinë.
Ky rregull e bën pokerin e kazinosë një mënyrë të shkëlqyer për të mësuar pasi nuk keni asnjë ndërhyrje nga lojtarët e jashtëm. Lojtarët e rinj mund të marrin kohën e tyre për të mësuar tabelat e pagave dhe për të testuar strategji të ndryshme

Një lojë Poker ka të bëjë me krijimin e permutacionit të saktë të kartave. Dora e më e lartë fiton bastet e vëna në tavolinë. Të paktën dy persona kërkohen për të luajtur lojën dhe rregulli më themelor është që kartat të mbahen afër vetes.

Në udhëzuesin tonë për pokerin në kazino online, ne do t'ju ekspozojmë në historinë e kësaj kategorie të veçantë lojërash. Përveç kësaj, ne do të shqyrtojmë të mirat dhe të këqijat e të luajturit të këtij lloji të pokerit. Një pjesë e procesit të të mësuarit është njohja me zhargonin e përdorur nga lojtarët e rregullt, të cilin e trajtojmë në fjalorin tonë të termave.

Ne kemi krijuar segmente fantastike që kanë të bëjnë me rregullat e pokerit online, këshilla për të qenë një lojtar më i mirë dhe disa hapa për ju që të filloni, për ata që kërkojnë më shumë udhëzime praktike dhe praktike.
Ne kemi përfshirë një prezantim për afër dyzet nga lojërat më të njohura të pokerit të kazinove online. Ne emërtojmë secilën prej këtyre opsioneve dhe japim një përshkrim të shkurtër të asaj që i bën ato unike nga njëra-tjetra për t'ju ndihmuar në zbulimin e lojërave të reja dhe emocionuese të pokerit për të luajtur.

Pasi të keni fituar besimin për të luajtur me para të vërteta, ju rekomandojmë të shikoni përzgjedhjen tonë të kazinove të rekomanduara online dhe bonuset e tyre të mikpritjes miqësore të pokerit.
Së fundi, ne kemi përpiluar një listë të pyetjeve më të shpeshta për t'ju ndihmuar të zgjidhni çdo pyetje të vazhdueshme për të luajtur poker online si një kazino dixhitale.

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
Qasje e lehtë në lojëra falas për të luajtur për të mësuar
Aftësia për të kaluar lehtësisht midis versioneve
Disponueshmëria e bonuseve të kazinosë
Përvojë e qetë dhe e matur e lojërave të fatit
Mangësitë
Jo aq emocionues sa spektakli i sloteve online
Mungon atmosfera shoqërore e kazinove fizike

Historia

Njerëzit sot e njohin Pokerin vetëm nga versioni popullor i quajtur Texas Hold'em, por loja është e rrënjosur thellë në histori. Ajo filloi në vitet 1700 në zemër të Evropës, në Francë. Lojtarët mund të gjejnë gjithashtu variacione të lojës në historinë kineze dhe persiane. Në kohët më të vjetra, loja quhej Poque. Zhvillimet me kalimin e kohës e kanë kulturuar emrin e saj në Poker

Ka dy gjëra të njohura me pothuajse të gjitha lojërat e fatit për disa arsye. Së pari, ato u shpikën brenda Bashkimit Evropian dhe së dyti, të gjithë arritën në Shtetet e Bashkuara nga kolonët e këtij rajoni. E njëjta gjë vlen edhe për Pokerin, i cili gjeti rrugën drejt brigjeve të SHBA-së falë udhëtarëve francezë gjatë luftës civile amerikane të viteve 1860. Loja u bë një hit i menjëhershëm dhe shumë shpejt u zhvilluan versione të reja si Draw & Stud Poker.
Versioni popullor i Texas Hold'em u zhvillua në fillim të shekullit të 20-të në Robstown, Teksas. Sidoqoftë, loja nuk arriti të fitonte ndonjë ndjekës për gati pesëdhjetë vjet. Më në fund, Las Vegas ishte vendi që i dha jetë të re lojës kur në fund të viteve '60, një kazino me emrin Golden Nugget prezantoi Texas Hold'em. Pas dy viteve dhe u organizua Konkursi Inaugurues i Texas Hold'em nga Dune Casino. Kjo ishte pika e nisjes që i nevojitej lojës dhe që atëherë, ajo nuk ka shikuar kurrë prapa

Me rritjen e popullaritetit, vëllezërit Binion vendosën të blejnë një Konventë të Vëllazërisë së Lojërave të Fatit që po venitet dhe ta rinovojnë atë në një mega ngjarje. Sot, kjo ngjarje është ngjarja më e madhe e pokerit në botë. Pothuajse 50 vjet më parë, u vendos që Texas Hold'em të ishte ngjarja kryesore. Ata nuk e dinin se lëvizja e tyre do të krijonte histori.
Ngjarja u quajt World Series of Poker (Seria Botërore e Pokerit) dhe u transmetua në nivel kombëtar. Texas Hold'em u bë loja më e mirë e pokerit dhe më në fund fitoi pranim dhe njohje globale, pasi interneti ndihmoi në transformimin e atributeve të tij në botën virtuale dhe përhapjen e tij tek miliarda fansa të pokerit në të gjithë globin.


Termat e Njohur

Blinds: Bastet e detyrueshme duhet të vihen nga dy lojtarët. Ky rregull vlen për lojtarët që ulen në të majtë të tregtarit. Për shembull, një blind i madh duhet të luhet nga personi i ulur dy vende në të majtë të tregtarit. Një blind i vogël luhet nga personi i ulur menjëherë në të majtë të tregtarit.

Bluff: Një lëvizje e shfrytëzuar nga lojtari duke vënë bast mbi një dorë të dobët, që synon të bllofojë lojtarët e tjerë dhe t'i bëjë lojtarët me duar më të mëdha të largohen nga raundi.

Buy-in: Sasia minimale e çipave të nevojshme për t'u bashkuar me lojën.

Kartat e përbashkëta: Në Texas Hold'em, të gjithë lojtarët kanë qasje në 5 karta të shpërndara me fytyrë lartë.

Flop: Ndeshja e 1-rë, në të cilën kartat e përbashkëta (3 në total) shpërndahen me fytyrë lartë.

Flush: 5 karta që i përkasin kostumit identik.

Kartat e Vrimës: kartat që i shpërndahen çdo pjesëmarrësi

Çifti: Dy karta me vlerë që përputhen, d.m.th. dy Mbretëresha ose dy 2-she.

Pot: Fitimet e mundshme në aksion në një dorë të caktuar.

Rake: Buka dhe gjalpi i shtëpisë nga Pokeri. Shtëpia e merr atë në formën e komisionit nga çdo pot.

River: Karta e fundit e komunitetit që shpërndahet

Raundi i Basteve: Në fillim të çdo raundi, lojtari vendos për një lëvizje: check, raise, call apo fold.

Royal Flush: Dora më e mirë, por e rrallë në Poker. Ajo përbëhet nga një flush me një vlerë As dhe më të larta si Xhek, Dhjetë me Maç, Mbret apo Mbretëreshë.

Straight: 5 karta të njëpasnjëshme të çfarëdo kostumi, p.sh. As, 1, 2, 3 dhe 4.

TripsNjë kombinim i "Tre prej një lloji", p.sh. tre 4-sha ose 3 Xheka.

TurnKarta e komunitetit e renditur si e katërta në rendin e shpërndarjes.


Rregullat

Loja kërkon kur tregtari ose ndonjë lojtar përzien kuvertën standarde me 52 karta. Një blind i madh, përgjithësisht basti më i ulët, duhet të luhet nga personi që ulet dy vende në të majtë të tregtarit.

Një blind i vogël, zakonisht gjysma e bastit më të ulët, luhet nga personi që ulet menjëherë në të majtë të tregtarit. Më pas, tregtari u shpërndan dy karta të gjithë pjesëmarrësve, duke filluar nga personi që ulet në të majtën e tij

Loja fillon nga lojtari i ulur në të majtë të lojtarit që ka luajtur blindin e madh dhe nga kjo pikë e tutje, ajo vazhdon në drejtim të akrepave të orës. Një lojtar ka disa opsione. Së pari, ai mund të kërkojë raise që ta rris vlerën e potit duke shtuar më shumë në të ose duke kërkuar call që të përputhet me bastin maksimal. Nëse shuma e lojtarit arrin bastin maksimal, ai mund të kërkojë check. Së fundi, nëse kartat e tij nuk janë të mira, ai mund të zgjedhë opsionin fold dhe të lërë lojën.

Flopi del: Raundi i dytë fillon nga tregtari që shpërndan tri kartat e para të përbashkëta. Karta e katërt e përbashkët shpërndahet në raundin tjetër, e ndjekur nga raundi i dytë i basteve. Më në fund, shpërndahet river në raundin e fundit dhe pasi vënë bastet përfundimtare, të gjithë lojtarët zbulojnë kartat e tyre përkatëse.

Nëse dy lojtarë mbeten ende në lojë pas river, tregtari do të bëjë një zbulim të pesë kartave të përbashkëta për të përcaktuar se kush fitoi. Lojtari fitues është ai me dorën më të mirë me 5 karta.

Vlera e dorës, nga e larta në të ulët, është renditur më poshtë.

Royal Flush: Straight Flush, duhet të jetë As dhe më lartë

Straight Flush: Dora që ka pesë karta të njëpasnjëshme me kostum identik.

Katër prej një Lloji: Dora që ka një kartë tek dhe katër karta me të njëjtën vlerë

Full House: Dora që ka dy karta tek dhe tre karta me të njëjtën vlerë

Flush: Dora që ka pesë karta jo konsekutive të kostumit identik.

StraightPesë karta të njëpasnjëshme nga kostume të ndryshme.

Tre prej një lloji: Dora në të cilën ka dy karta tek dhe tre karta me të njëjtën vlerë

Dy çifte: Dora ka një kartë tek dhe dy çifte karta me të njëjtën vlerë.

ÇiftiNjë dorë që ka dy karta me vlerë të njëjtë.

Karta e LartëNëse asnjë pjesëmarrës nuk arrin të krijojë një çift ose më të lartë, atëherë fiton lojtari me kartën më të lartë. Renditja nis nga Asi.


Strategjia

Për t'ju ndihmuar të bëheni një lojtar i aftë i pokerit online, ne kemi përpiluar disa nga këshillat dhe strategjitë më të mira për lojtarët e rinj. Ndiqni këta udhëzues për të përmirësuar lojën tuaj në përgjithësi.

Mësoni duart më të forta për lojën tuaj

Ta dini nëse keni një dorë të fortë apo të dobët do t'ju ndihmojë të vendosni se si të kaloni në pjesën tjetër të lojës. Ndonjëherë opsioni fold dhe fillimi i lojës tjetër është alternativa më e mirë

Kuptoni pagesat për secilën dorë fituese

Mos tentoni gjithmonë për të krijuar dorën më të madhe. Të fitoni vazhdimisht me duar më të ulëta mund të jetë një plan më i suksesshëm i lojës afatgjatë sesa të luani në mënyrë të pamatur me shpresën për një fitore të madhe në pot.

Mësoni strategji të ndryshme

Kaloni kohë për të mësuar strategji të ndryshme bastesh dhe lojërash kur jeni i ri në pokerin e kazinosë. Ky vendim do t'ju mësojë të njihni duart kritike dhe si të llogaritni gjasat për t’i bërë të tjerët të tërhiqen. Përderisa nuk garantojnë një fitore, ato janë një mjet i shkëlqyer për të mësuar duart e pokerit.

Dini kur të ngrini dorën

Në Caribbean Stud Poker, lojtarët profesionistë rekomandojnë ngritjen e dorës nëse keni një çift ose më lart. Nëse ju jepet një dorë e dobët, në vend të kësaj bëni fold.

Kuptoni kur vlerat e fitimit mund të luhaten

Having a winning hand in Cyber Stud Poker is not a guaranteed windfall. If the dealer is not holding an Ace and King, the hand does not qualify, which reduces your payout potential Të keni një dorë fituese në Cyber Stud Poker nuk është një fat i papritur i garantuar. Nëse tregtari nuk mban një As dhe Mbret, dora nuk kualifikohet, gjë që redukton potencialin tuaj të pagesës.

Të fitoni një dorë nuk mjafton

Pai Gow është një lojë pokeri kazino që kërkon që ju të bëni dy duar nga kartat tuaja dhe të dyja duart tuaja duhet të mposhtin duart e tregtarit.

Shmangni të luani HORSE si një lojtar i ri

Loja e pokerit HORSE nuk është një lojë, por një koleksion prej pesë lojërash të luajtura në një rotacion fiks. Për të qenë i mirë në HORSE, duhet të mësoni rregullat për Fixed Limit Hold'em, Fixed Limit Omaha Hi/Lo, Razz (Seven Card Stud Low), Seven Card Stud (High Only) dhe Seven Card Stud Hi/Lo.

Këshilla

Është thelbësore të keni një plan për të luajtur duart më strategjike të pokerit të kazinosë. Këtu janë këshilla për t'ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga çdo dorë që ju jepet, pavarësisht nga varianti që po luani.

Fillimi

Të bëheni një lojtar pokeri në kazino online është më e thjeshtë nga sa mund të mendoni. Përderisa kaloni nga luajtja e sloteve online ose lojërave të tjera pa karta mund të duket si një hap i madh, ndjekja e hapave tanë të thjeshtë do ta bëjë atë të shpejtë dhe të lehtë.

1 Praktika do të mprehë syrin tuaj.

Të jeni në gjendje të zgjedhni me lehtësi karta të forta nga ato më të dobëta është një aftësi që vjen me praktikë. Pra, përdorni lojërat falas dhe bonuset e pokerit për të praktikuar sa më shumë që të jetë e mundur.

2 Bashkohuni me një kazino online të besueshme

Duke u regjistruar në një kazino online me reputacion, do të keni qasje në lojërat e pokerit të kazinosë me pagesa të besueshme dhe rezultate të ndershme. Për më tepër, këto kazino do t'ju sigurojnë gjithashtu qasje në udhëzues dhe skedarë ndihmës kur është e nevojshme.

3 Merrni një bonus pokeri online

Përpara se të filloni të luani me para të vërteta, kërkoni një bonus mikpritës për të rritur financimin tuaj dhe për t'ju dhënë më shumë kohë për të luajtur lojën dhe për t'u njohur me mënyrën se si funksionojnë duart.

4 Gjeni ulësen tuaj në tavolinë.

Kur t’i keni kuptuar rregullat dhe një bankroll të rritur, klikoni në lojën e pokerit të kazinosë që dëshironi të luani dhe uluni në tavolinë. Vini bastin tuaj dhe klikoni shpërndarjen për të filluar të luani lojën që keni praktikuar deri tani.

5 Lexoni kartat tuaja dhe mësoni nga rezultati.

Kaloni kohë duke rishikuar kartat tuaja dhe duke parë se si krahasohen ato me tabelën e pagesave. Ta bëni qëllimisht këtë proces do t'ju ndihmojë të mësoni ta përdorni opsionin call në të ardhmen, me një shans më të mirë për një rezultat pozitiv.

Terminologjia

Me ndihmën e fjalorit tonë miqësor për përdoruesit e termave të pokerit online, do të keni një pasqyrë të mprehtë se si funksionon loja dhe do të jeni në gjendje të ndiqni të gjithë zhargonin që përdorin lojtarët më me përvojë kur luajnë.

Fjalori i Pokerit

Llojet e Pokerit

Këtu është një rishikim për afër dyzet nga lojërat më të njohura të pokerit të kazinove të shijuara në mbarë botën.

Ante Up 21 Blackjack

Ky version është një lojë e pazakontë e përzier ku ju luani blackjack, por vini një bast në anën e pokerit. Ky bast anësor i pokerit të kazinosë ka anten e tij dhe hap mundësinë për të fituar një bonus anësor deri në 1150000 ALL.

Poker

Lojërat e pokerit të kazinosë janë të qasshme dhe të këndshme, sepse ato janë lojëra kazino me një lojtar, ku fitoret dhe humbjet varen nga duart e njohura të pokerit.

Poker Live

Lojërat e pokerit të kazinosë live janë një evolucion natyror i lojërave të pokerit me një lojtar. Këto lojëra luhen në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë, ku lojtarët e përballin veten me krupierët live për ta krijuar dorën më e lartë të pokerit që fiton potin.

Pai Gow

Ky version online i lojës kineze të Pai Gow kërkon që t’i krijoni dy duar nga shtatë karta. Duart tuaja me pesë dhe dy karta duhet të mundin dy duart e tregtarit për të fituar lojën. Të fitoni vetëm një dorë do të rezultojë që raundi të konsiderohet barazim.

Red Dog

Pokeri Red Dog është një lojë e thjeshtë kartash ku tregtari vendos dy karta në tavolinë dhe lojtari vë bast nëse karta e tretë do të bjerë midis dy të parave me vlerë. Pagesat fituese bazohen në përhapje, ku përhapja është numri i kartave që potencialisht mund të bjerë midis dy të parave.

Texas Hold 'em

Ky version i Texas Hold'em quhet edhe kazino Hold'em. Loja luhet kundër kazinosë vetëm pa lojtarë shtesë. Lojtari dhe tregtari marrin dy karta të vrimës dhe përdorin kartat e përbashkëta për të krijuar në përgjithësi dorën më të rëndësishme.

Live Texas Hold 'em

Me prezantimin e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, kazino Hold'em mori një version modern. Loja ndjek të njëjtat rregulla si varianti me një lojtar, vetëm tani shumë lojtarë janë në tavolinë. Lojtarët nuk mund të ndajnë duart e tyre ose të tërheqin karta të reja.

Bullfight

Bazuar në lojën kineze Niu Niu, Bullfight sheh dy kuti bastesh që po luftojnë. Red Bull dhe Black Bull do të marrin secili nga pesë karta, dhe pikë-shënimi është i njëjtë me baccarat, me dorën fituese që ka një total pikësh më afër 9.

3 Card Poker

Kjo lojë pokeri kazino luhet vetëm ndërmjet tregtarit dhe lojtarit. Secili merr tre karta dhe vë bast kundër njëri-tjetrit për të qëndruar në lojë. Pasi të jenë vënë bastet, kartat kthehen për të zbuluar se kush fitoi raundin.

Caribbean Stud Poker

Kjo lojë njihet edhe si pokeri Casino Stud dhe ndjek të njëjtat rregulla si pokeri me pesë karta. Sidoqoftë, në këtë version të lojës me një lojtar, ju konkurroni kundër shtëpisë, jo kundër lojtarëve të tjerë.

Live Caribbean Stud Poker

Ashtu si versioni i lojës me një lojtar, lojtarët marrin pesë karta me të cilat mund të konkurrojnë kundër një tregtari të drejtpërdrejtë. Ju jeni ende duke konkurruar kundër shtëpisë dhe lojtarëve të tjerë, ndërkohë që ekziston përfitimi i shtuar i basteve anësore dhe një jackpot progresiv Royal Flush.

Cyber Stud Poker

Kjo lojë pokeri me pesë karta luhet kundër tregtarit dhe çdo karte Wild (të egër). Qëllimi është të fitoni një Royal Flush, i cili paguan fitoren më të madhe të lojës prej 200 herë të bastit tuaj. Më e rëndësishmja, dora e tregtarit duhet të kualifikohet ose fitimet tuaja reduktohen.

Poker Ride

Kjo lojë pokeri e kazinosë fokusohet ekskluzivisht në kartat e përbashkëta pasi nuk shpërndahen karta me vrima. Ndërsa zbulohet çdo kartë e re, ju mund të kërkoni calls ose raise. Loja gjithashtu u ofron lojtarëve mundësinë për të marrë një bast anësor për të fituar një jackpot progresiv.

Hold Em High

Ky poker është versioni me aksione të larta të Texas Hold'em, ku të njëjtat vlera të dorës dhe loja ngrihen në nivelin tjetër duke rritur në mënyrë dramatike nivelin e aksioneve.

Tequila Poker

Kjo është një tjetër lojë pokeri që gërshetohet në lojën blackjack për të krijuar një përvojë unike. Basti i Tequila Poker ju sheh duke bërë dorën më të rëndësishme me pesë karta, ndërsa basti High Tequila mbështetet në pikat tuaja të kombinuara të kartës për të përcaktuar se kush fiton.

Let It Ride

Let It Ride, i njohur gjithashtu si Let' Em Ride, ndryshon formulën e dorës së pokerit duke e bërë lojtarin të krijojë dorën më të mirë të pokerit me pesë karta duke përdorur tre kartat e tij të vrimës dhe vetëm dy karta të përbashkëta.

Side Bet City

Ky poker është një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë ku tregtari vendos karta në tavolinë në mënyrë që ata të krijojnë duar me 3, 5 dhe 7 karta. Lojtari më pas vë bast se cila prej tyre do të humbasë ose mund të zgjedhë një opsion të katërt të bastit "Pa Fitore".

Stud Poker

Kjo lojë njihet edhe si kazino stud dhe është një variant tjetër i pokerit Five Card Stud. Lojtari vendos fatin e tij kundër tregtarit për të bërë dorën më të mirë të përgjithshme me pesë karta.

Live Stud Poker

Versioni me tregtar të drejtpërdrejtë të Casino Stud Poker ndjek të njëjtat rregulla si versioni me një lojtar, ku luani kundër tregtarit. Përveç kësaj, ai përfshin disa baste anësore dhe mundësinë për të fituar një jackpot progresiv.

2-7 Triple Draw

2-7 Triple Draw është një lojë poker me me pesë karta të ulëta të tërhequra. Qëllimi është të bëhet dora me pesë karta me vlerë më të ulët duke përdorur kartat e mbetura të vrimës dhe të përbashkëtat.

2-7 Single Draw

Luhet në të njëjtën mënyrë si 2-7 Triple Draw. I vetmi ndryshim është se lojtarët duhet të hedhin dhe ritërheqin kartat e tyre të vrimës një herë.

8-Game Mix

Ky titull është një lojë e përzier pokeri që u lihet më së miri lojtarëve me përvojë pasi kërkon që ju të jeni në gjendje të luani 2-7 Triple Draw, Limit Hold'em, Omaha Hi-Lo 8 or Better, Razz, Seven Card Stud, Stud Hi-Lo 8 or Better, No-Limit Hold'em dhe Pot-Limit Omaha.

Badugi

Lojtarët e lojërave të pokerit me tërheqje të kartave do të shijojnë Badugi. Lojtarët mund të zgjedhin të tërheqin deri në katër karta dhe dora më e fortë nuk duhet të përmbajë dublikatë as në rang, as në kostum.

Fast-Fold Poker

Pokeri Fast-Fold, i njohur gjithashtu si Zoom ose Rush poker, është një lojë tradicionale pokeri me një ndryshim të rëndësishëm. Duke bërë dorën fold menjëherë, do të vendoseni në një tavolinë të re dhe do t'ju jepet një dorë e re për të luajtur - pa pritur që lojërat të mbarojnë përpara se të hidheni përsëri në aksion.

Five Card Draw

Kjo lojë është një tjetër variant pokeri i kazinosë i bazuar në heqjen e kartave të dobëta. Lojtarët marrin pesë karta të vrimës dhe i heqin tre prej tyre. Një dorë fituese është dora më e mirë e bërë duke përdorur dy kartat e vrimës dhe pesë karta të përbashkëta.

HORSE

HORSE është një lojë pokeri interesante, nëse jo disi konfuze, ku një lojë e tërë përbëhet nga raunde Hold'em, Omaha Hi/Lo, Razz, Seven Card Stud dhe Stud Hi/Lo. Secila radhë rreth tavolinës do të shohë ndryshimin e llojit të lojës në njërën nga këto sipas renditjes që kemi bërë.

Irish Poker

Ky version i pokerit të kazinosë kalon nga loja si Omaha në Texas Hold'em. Çdo raund fillon me katër karta të vrimës, por deri në fund, dy nga katër nuk janë më në lojë dhe ju duhet të bëni dorën më të mirë me pesë karta nga karta e mbetur e vrimës dhe pesë karta të përbashkëta.

Open Face Chinese Poker

Ky variant është një nga lojërat më intensive të pokerit të kazinosë me karta. Lojtarët tërheqin 13 karta për të krijuar tre duar (sipër, mes dhe poshtë). Këto duar duhet të renditen në vlerë, ku pjesa e sipërme është grada më e ulët, më pas seti i mesëm dhe më i larti është ai poshtë.

Pineapple Poker

Ky variant pokeri përdor të njëjtat duar kartash si pokeri Texas Hold'em, por lojtari merr tre karta të vrimës dhe lejohet të mbajë dy më të mirat ndërsa të tretëm e heq.

Razz

Në vend që të përpiqen për dorën më të mirë, Razz ka lojtarë që përpiqen të bëjnë dorën me pesë karta me vlerë më të ulët nga dy kartat e tyre të vrimës dhe një kuvertë të përbashkët prej pesë kartave.

Short Deck Hold 'em

Në Short Deck Hold'em, ju luani pa kartat 2, 3, 4 dhe 5, duke ju lënë me një kuvertë me 36 karta. Lojtarët ende marrin dy karta të vrimës dhe bëjnë dorën më të rëndësishme duke përdorur pesë karta të përbashkëta.

Llogarisni Bonusin Tuaj të Kazinosë

Kazinotë Bonusi Depozita Min. KB Metodat e Pagesës Merrni Bonusin
Joo Casino
€1,000 + 100 Rrotullimet Falas
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 50x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Bet2u Casino
€600
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 40x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
MagicalSpin Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
All Slots Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€10 35x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Boomerang Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Verde Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Përzgjedhje e mirë e ofruesve të lojërave.

Mbështetje për konsumatorë 24/7.

Valuta të shumta në një llogari.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €300 + 50 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e kazinosë më të mirë, bëhet fjalë për zgjedhjen personale. Ne ju rekomandojmë të gjeni një faqe që ju ofron lojërat që dëshironi, bonuset më të mira të kazinosë dhe që ka një reputacion për lojë të ndershme.

Po, ato janë të ligjshme. Kazinotë që ne rekomandojmë janë të gjitha të licencuara dhe të rregulluara nga autoritetet ndërkombëtare të lojërave të fatit, që do të thotë se lojërat që ato ofrojnë janë gjithashtu të licencuara dhe të miratuara.

Po, mund të luani lojëra pokeri celular në të gjitha pajisjet aktuale Windows, Apple dhe Android.

Po. Të gjitha kazinotë që ne rekomandojmë ofrojnë lojëra pokeri kazino me para të vërteta.

Lojërat e pokerit të kazinosë përdorin shumë nga të njëjtat renditje duarsh dhe kartash si lojërat e pokerit në botën reale, por ju luani vetëm kundër kazinosë në këtë rast.

Jo ato nuk garantojnë. Strategjitë e basteve janë mjete mësimore të dobishme pasi ato fokusohen në duar dhe rezultate specifike. Megjithatë, lojtarët me përvojë priren të mos i përdorin ato.

Jo aspak. Lojërat e pokerit të kazinosë përdorin deri në tetë kuverta kartash për lojë dhe të gjitha kuvertash riorganizohen në fillim të secilës dorë.

Zgjedhja e lojës më të mirë të pokerit të kazinosë është një çështje e zgjedhjes personale. Ne ju rekomandojmë të lexoni përshkrimet tona të lojërave të ndryshme dhe më pas t'i luani ato falas për të parë se cilat opsione ju përshtaten më mirë.

Jo ato nuk janë. Të gjitha kazinotë që listojmë janë të licencuara dhe të rregulluara nga rregullatorët e lojërave të fatit online. Këta rregullator shqyrtojnë të gjitha praktikat e biznesit të kazinove, duke përfshirë saktësinë e rezultateve të lojës së tyre.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë Live

Zbuloni kazinotë më të mira me tregtarë real të drejtpërdrejtë në tavolinat e transmetuara live në pajisjen tuaj. Shijoni bonuset me para të vërteta dhe një përzgjedhje magjepsëse lojërash live nga blackjack në poker, ruletë dhe sic-bo. Filloni me udhëzuesin tonë të kazinosë live.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Bitcoin

Udhëzuesi i Fundit për Lojërat e Fatit në Kazinotë Bitcoin. Rishikimi i kazinove online që Pranojnë BTC dhe lojërave blockchain. Kazinotë kryesore online tani po pranojnë kriptovaluta si Bitcoin.

Lexoni më Shumë

Kazinotë iPhone

Një udhëzues i gjithanshëm për kazinotë online në iPhone që paraqesin kazinotë më të mira në online iOS të rishikuara dhe të ranguara. Merrni ofertat më të fundit të bonusit, informacionin e lojërave, raportet e pagesave dhe opsionet bankare.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë