Rishikimet dhe Vlerësime për Faqet e Basteve Sportive 2023

Pavarësisht nëse jeni një bastues me përvojë sportive ose sapo po filloni udhëtimin tuaj të basteve sportive online, ne kemi informacionin e brendshëm që ju nevojitet. Njoftohuni me më të rejat në industrinë e basteve sportive, duke përfshirë përditësimet dhe rishikimet e faqeve më të mira dhe më të sigurta të basteve sportive, këshillat tona kryesore të basteve, njohuri mbi shanset dhe gjithçka tjetër që duhet të dini rreth basteve sportive.

Safe and secure
100% Siguri & e Mbrojte
Rishikimet e Ekspertit të Pavarur

Përmbledhje

Bastet sportive janë një kalim kohe argëtuese që lojtarët shqiptarë mund ta shijojnë lehtësisht nga komoditeti i shtëpive të tyre. Bastet në bastebërësit më të mirë do të rezultojnë në shanse më të mira, bonuse të jashtëzakonshme dhe shumë promocione. Këta operatorë janë të licencuar për të ofruar opsione ligjore të basteve sportive dhe gëzojnë një reputacion të shkëlqyer ndërkombëtarisht.

Si të Zgjidhni Bastbërësin Më Të Mirë?

Është një paradoks i zgjedhjeve për të cilin lojtarët e ardhshëm duhet të brengosen më shumë se sa për mungesën. Shqiptarët mund ta konsiderojnë veten me fat që janë pranuar nga shumica e kazinove dhe librave sportiv ndërkombëtarë. Një licencë e vlefshme është gjëja e parë që duhet kërkuar, pasi nënvizon përkushtimin e bastbërësit për t'i mbajtur gjërat e ndershme dhe transparente. 

Shqetësimi tjetër është gjetja e një operatori që ofron metoda të shpejta dhe të besueshme pagese kur bëhet fjalë për sigurinë. Depozitimi dhe tërheqja e fondeve duhet të jetë një proces pa probleme, me kohë të shkurtra pritjeje, tarifa të ulëta dhe trajtim të duhur të fondeve dhe të dhënave të ndjeshme.

Lista e opsioneve të basteve sportive është po aq thelbësore kur bëni blerje për libra sportiv. 

Mesatarisht, një bastbërës do t'u sigurojë lojtarëve të tij më shumë se 20 sporte dhe qindra tregje bastesh. Futbolli zakonisht mbretëron, i ndjekur nga tenisi, basketbolli, hokej mbi akull dhe sportet amerikane. Bastbërësit që plotësojnë nevojat e tyre do t'i kushtojnë vëmendjen që meritat e sporteve. Lojtarët duhet të jenë gjithashtu në gjendje të vënë bast në NHL, turne ndërkombëtarë dhe liga evropiane. Sportet e kolegjit janë gjithashtu në menu, jo vetëm për hokej mbi akull, por edhe për basketboll dhe bejsboll.

Ndizuni me Bastet Live 

Mundësitë më eksituese të basteve janë në dispozicion për ata që luajnë lojëra të fatit në kohë reale. Bastbërësit kryesorë kanë module të gjalla të basteve live dhe transmetojnë lojërat më emocionuese në kohë reale. Numri i tregjeve të basteve zakonisht zvogëlohet pas fillimit, por ekzistojnë dhjetëra opsione të mundshme bastesh. Një nga avantazhet e të luajturit në librat më të mirë sportiv është se shanset rifreskohen shpesh. Kjo zvogëlon zhgënjimin e gjasave të bllokuara dhe i lejon lojtarët të përfitojnë nga mundësitë kalimtare.

Bastet live ofrohen gjithashtu në pajisjet celulare, me tableta dhe telefona të mençur iOS dhe Android, ideale për lojërat e fatit online. Këto pajisje mund të përdoren për të përfunduar procesin e regjistrimit, për të eksploruar të gjithë portofolin e paralojës sportive dhe për të marrë pjesë në promocione. Fatkeqësisht, jo të gjithë librat sportivë shqiptarë kanë aplikacione të dedikuara, pasi shumë prej tyre promovojnë zgjidhjen e përshtatshme të lojërave të fatit në një shfletues. Sidoqoftë, aplikacionet e zhvilluara i bëjnë ato të jenë në dispozicion falas dhe lojtarët mund t'i përdorin ato si kanale për të eksploruar faqen.

Bonuset Mikpritëse dhe Ofertat e Vazhdueshme  

Lojtarët shqiptarë janë përfituesit kryesorë të konkurrencës së shëndoshë midis bastbërësve më të mirë që i pranojnë ata. Librat sportiv do të ofrojnë bonuse për lojtarët e rinj që regjistrohen dhe depozitojnë, për ta bërë biznesin e tyre më tërheqës. Bastet falas dhe bonuset pa depozitë ofrohen gjithashtu herë pas here dhe të gjitha ato i nënshtrohen kërkesave të bastit. Ofertat hyrëse kanë meritën e rritjes së bankrollit të lojtarëve të rinj dhe lejimit të tyre që të vënë bast në shuma më të rëndësishme. Këto janë tradicionalisht shpërblimet më të mëdha që marrin lojtarët, por ato janë tregti e vetëm një here.

Në planin afatgjatë, lojtarët mund të përfitojnë nga promocionet e përsëritura që kanë target lojtarët ekzistues. Ka bonuse për rimbushjen e llogarisë, bastet në ndeshjet specifike dhe tregti për kthimin e parave - Këto të fundit tërheqin lojtarët që vënë baste të mëdha dhe lojtarëve që duan të zbusin rreziqet e një goditjeje të keqe. Bastbërësit më të mirë kanë gjithashtu programe besnikërie që shpërblejnë angazhimin dhe japin shtysë për të qëndruar aktiv. Ata që arrijnë nivelin VIP gëzojnë shpërblimet më të mira, prandaj ka gjithmonë motivimin për të qëndruar. Përfitimet VIP variojnë nga bonuset më të mira, qasjet në promocione ekskluzive dhe tërheqje më të shpejta.

Përfundimi  

Lojtarët shqiptarë mund ta konsiderojnë veten me fat që kanë shumë bastbërës online. Bastet në një libër sportiv të licencuar me një reputacion të përsosur jep qetësinë e nevojshme për të shijuar plotësisht përvojën e basteve sportive. Bastet live gjithashtu do t'i përmirësojnë gjërat dhe shanset konkurruese do t'i ndihmojnë lojtarët të maksimizojnë fitimet e tyre.

Promocionet dhe shpërblimet me kërkesa të arsyeshme bastesh rrisin fondet dhe ofrojnë shtysë për të qëndruar aktiv. Disa bastbërës kanë gjithashtu seksione të kazinosë dhe lejojnë lojtarët të vënë baste në esporte, kështu që i gjithë spektri i lojërave të fatit online mbulohet aty.

Llojet & Tregjet e Basteve

Pra, si funksionojnë bastet sportive? Për të kuptuar bastet sportive, duhet të mësoheni me llojet dhe tregjet e basteve. Pra, përpara se të vendosni paratë tuaja në linjë, njihuni me këto lloje të basteve dhe tregjeve në dispozicion për bastet sportive.

Bast i drejtpërdrejtë

Një bast i drejtpërdrejtë është kur vini bast në rezultatin e një loje të vetme, që do të thotë se duhet të mbuloni shpërndarjen e pikëve ose linjën e parave për të fituar. Nëse rezultati është një barazim, ju i merrni paratë tuaja prapa. Bastet e drejtpërdrejta janë të zakonshme kur bastet në ngjarjet NHL, MLB, NBA ose NFL. Kur zgjidhni një bast të drejtpërdrejtë, do të vini bast për një rezultat të një loje të vetme.

Bast i Sistemit

Një bast i sistemit është më i sigurt pasi nuk keni nevojë të fitoni secilën pjesë brenda bastit për t'u larguar me një çmim. Për shembull, nëse vini bast në tre ndeshje, do të merrni sërish një kthim duke përdorur një bast sistemi nëse vetëm dy nga tre bastet dalin sipas parashikimit tuaj. Në vend të kësaj, provoni të përdorni llojin e bastit të basketbollit ku humbësi mund të fitojë.

Basti i Njëpasnjëshëm 

Ky lloj basti njihet gjithashtu si një bast akumulues dhe është më i rrezikshëm pasi basti është i lehtë për t'u bërë, por jo aq i lehtë për t'u fituar. Një bast i njëpasnjëshëm përbëhet nga një bast i ndjekur nga baste të njëpasnjëshme për të krijuar një aksion të rëndësishëm me një fitim potencial të shkëlqyer të kombinuar. Të gjitha bastet duhet të kenë një rezultat të suksesshëm që ju të fitoni ose të humbni të gjithë shumën e vënë bast.

Basti Në Lojë 

Një mënyrë argëtuese për të vënë bast është basti në kohën reale përderisa ngjarjet sportive janë duke u zhvilluar. Për shembull, ky lloj i bastit është i njohur gjatë lojërave live të NHL.

Basti i Linjës së Parave 

Basti i Linjës së Parave është i ngjashëm me bastin e drejtpërdrejtë, pasi që vini bast në fituesin e ndeshjes, garës, ngjarjes, lojës, lojërave luftarake ose konkurseve.

Basti i Shpërndarjes së Pikëve 

Basti i shpërndarjes e bënë njësoj atraktive vënien bast mbi të preferuarin apo të dobëtin dhe zakonisht mund të gjendet në sportet e tilla ti NFL dhe NBA. Shpërndarja e pikëve e nivelon fushën e lojës dhe është një lloj basti për të eksperimentuar me të kur filloni të eksploroni bastet sportive.

Basti i Totalit 

Zakonisht, libri sportiv që ju keni zgjedhur, do të parashikojë një total të pikëve ose golave që ata mendojnë se do të shënohen gjatë ngjarjes. Pastaj ju mund të vini bast në rezultatin që ju besoni se do të arrihet, numër më i madh apo i vogël (mbi/nën) dhe rezultati juaj i basteve do të përcaktohet nga ajo nëse ju keni zgjedhur saktë mbi apo nën totalin e parashikuar.

Ngacmuesit dhe Shijuesit

Ky lloj basti është një zgjedhje mjaft e ndërlikuar dhe vetëm bastuesit veteranë priren të shkojnë pas këtij opsioni. Bastet ngacmuese janë të zakonshme në NBA, përderisa bastet shijuese janë ideale për bastet e futbollit. Ai shkon dorë për dore me bastet e njëpasnjëshme dhe ju mund ta zhvendosni shpërndarjen e pikëve në të gjitha lojërat e lidhura me një shumë fikse të pikëve në këmbim të një kthimi tjetër. Shpërndarja e pikëve lëviz në favorin tuaj me ngacmuesit dhe shanset janë më pak të favorshme. Shpërndarja e pikëve lëviz kundër favorit tuaj me shijuesit dhe shanset do të jenë shumë më të mira.

Shpjegimet e Shanseve

Kur vini bast në sporte, është thelbësore të kuptoni se cilat janë shanset dhe si funksionojnë të gjitha. Shanset janë një mënyrë që ju të parashikoni rezultatin e një ngjarjeje sportive në të cilën vini bast një shumë parash për një rezultat të caktuar.

Bastbërësit përcaktojnë shanset dhe ofrojnë shanse për çdo anë të një basti fitimprurës. Faktorët e ndryshëm dhe përpiluesit e koeficienteve përcaktojnë shanset. Tregtarët ose analistët e rrezikut i marrin këto parasysh dhe pasqyrojnë mundësinë aktuale që çdo rezultati që mund të ndodhë përmes shanseve e dhëna.

Disa prej këtyre faktorëve përfshijnë:

  • Popullariteti i sportit
  • Sasia e parave në treg
  • Modelet e përgjithshme të basteve të publiku
  • Variable events leading up to a game (form, injury, etc.) 

Shanset e një ngjarjeje do të luhaten përpara ngjarjes dhe madje mund të ndryshojnë gjatë një ngjarjeje. Pra, gjithçka që duhet të kuptoni për të maksimizuar shanset tuaja për një pagesë fituese është ta kuptoni domethënien e gjithçkaje kur bëhet fjalë për shanset.

Këtu janë disa variante të shanseve për t'u njohur me to:

Shanset Decimale

Këto janë shanset kontinentale ose shanset evropiane të shfaqura në një format decimal të numerik drejtë, për shembull, 2,00. Shifra përfaqëson një kthim të mundshëm dhe shumën e aksioneve dhe ofron një ide të pagesës totale në vend të fitimit të përgjithshëm.

Shembull: Duke përdorur një model prej 2,00, basti juaj prej 11500 ALL do t'ju japë një pagesë prej 11500 ALL x 2,00 = 23000 ALL. Fitimi juaj do të jetë 11500 ALL për një aksion në rrezik prej 11500 ALL.

Shanset Fraksionale

Shanset thyesore duken si 2/1, 3/1, 4/1, e kështu me radhë. Aksioni prej 1/1 quhet aksion çift dhe funksionon njësoj si shembulli decimal 2.00. Shanset fraksionale njihen gjithashtu si shanset tradicionale ose britanike dhe përdoren më së shpeshti në Mbretërinë e Bashkuar. Shanset fraksionale gjenden zakonisht në tregjet e basteve sportive shqiptare dhe i tregojnë bastuesit se cila do të jetë fitorja në krahasim me aksionin e bastit.

Shembull: Nëse vini bast 2300 ALL me shans 5/2, i merrni 2300 ALL dhe e pjesëtoni me 2 = 1150 ALL dhe e shumëzoni me 5, që do të thotë se fitimi juaj i mundshëm do të jetë 5750 ALL. Nëse vini bast 2300 ALL me koeficient 2/5, i pjesëtoni 2300 ALL tuajat me 5 = 460 ALL dhe e shumëzoni atë me 2, që do të thotë se fitimi juaj i mundshëm do të jetë 920 ALL nëse keni një fitim bast. Një shembull i thjeshtë është një bast prej 1150 ALL në shanset 3/1, duke rezultuar në një fitore të mundshme prej 3450 ALL.

Shanset e Linjës së Parave

Shanset e linjës së parave njihen gjithashtu si shanset amerikane dhe renditen me një numër pozitiv ose negativ dhe shpesh do të kenë një simbol monedhe të bashkangjitur me to. Shanset e linjës së parave ju lejojnë të shihni se kush është favoriti (i treguar me shenjën minus) dhe i dobëti (i udhëhequr me shenjën plus) në një ekip specifik për të fituar një lojë në +100.

Shembull: Nëse dëshironi të fitoni 11500 ALL nëse shanset janë -138, do t'ju duhet të vini bast 15870 ALL për ekipin fitues. Nëse vini bast 11500 ALL për lojtarin e dobët dhe shanset janë +118, ju do të fitoni 13570 ALL në një bast të suksesshëm.

Fillimi

Bastet sportive nuk janë aq të vështira për t'u futur në to dhe nëse ndiqni disa hapa të thjeshtë mund të ndiheni mjaft të sigurt për të filluar.

1 Gjeni një Libër Sportiv me Reputacion

Nëse ndiheni të humbur me të gjitha opsionet online, filloni me indeksin tonë të librave sportiv të rekomanduar. Faqet tona të rekomanduara janë të licencuara, të rregulluara, ofrojnë promocione të mira, kanë një larmi të mirë sportesh dhe tregjesh dhe janë një vend i sigurt për ju për të vënë bast në sport.

2 Regjistrohu në Librin e Sportit Tuaj të Zgjedhur

Hapni llogarinë tuaj të re me bastbërësin tuaj të zgjedhur dhe përfundoni procesin e regjistrimit. Disa libra sportive mund të kërkojnë dëshmi të identitetit dhe adresën në këtë pikë ose mund të jenë të nevojshme përpara se të bëni tërheqjen tuaj të parë.

3 Bëni Depozitën tuaj të Parë

Bëni depozitën tuaj të parë duke zgjedhur opsionin e preferuar të pagesës. Sigurohuni që mënyra e pagesës që zgjidhni është e përshtatshme për ju, është në dispozicion për të bërë një tërheqje dhe nuk do t'ju bëjë të humbni bonusin tuaj të mikpritjes.

4 Merrni Ofertën Tuaj Mikpritëse

Një ofertë mikpritëse është vetëm një herë, kështu që shfrytëzojeni sa më shumë. Punoni brenda buxhetit tuaj të caktuar dhe shikoni përreth ofertën e bonusit që do të jeni në gjendje të përmbushni. Lexoni dhe kuptoni T&C përpara se të merrni ofertën tuaj të mikpritjes.

5 Vini Bast në një Sport

Ka një shumëllojshmëri të gjerë të sporteve për të zgjedhur. Gjeni sportin me të cilin jeni më të njohur për ta bërë atë më pak të komplikuar. Shumica e librave sportiv do të ofrojnë sportet më të njohura dhe ngjarjet e garave me kuaj dhe disa madje kanë politikë dhe ngjarje të tjera të spikatura globale për të vendosur një bast nëse jeni të etur.

6 Zgjidhni një Treg

Çdo sport ka disa tregje me shanset e lidhura me të - peshoni shanset dhe gjeni tregun që ofron vlerën më të mirë. Çelësi është të gjeni kthimin më të mirë të mundshëm nëse basti juaj ka sukses. Ju mund të shfletoni disa, të plotësoni fletën tuaj të basteve dhe të vendosni vetëm se cilat baste të vendosni përpara se të vendosni bastin tuaj aktual.

7 Vini Bastin Tuaj

Nëse ndiheni rehat me llojin e bastit që keni zgjedhur për tregun specifik që keni vendosur, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni bastin tuaj. Shumica e faqeve të basteve do të tregojnë fitimin e mundshëm që do të bëni në fletën tuaj të basteve, nëse basti juaj fiton.

8 Prisni për Rezultatet

Ndiqni ngjarjen live dhe shikoni aksionin të zhvillohet. Konsideroni bastet në lojë nëse jeni të etur dhe nëse ndiheni sikur keni marrë përvojën e basteve gjatë rrjedhës së një ngjarjeje, lige ose turneu.

Si i Gjejmë Ne Kazinotë Më Të Mira

Rishikimet e Ekspertëve

Ekspertët tanë shqyrtojnë dhe radhisin qindra faqe të kazinove online dhe të lojërave të fatit, duke e futur çdo faqe nëpër procesin tonë të gjerë të rishikimit, i cili mbulon 12 faktorë kyç.

Validimi i Vazhdueshëm

Ne i verifikojmë rregullisht vlerësimet tona dhe bazën e të dhënave të faqeve të lojërave të fatit për t'i përditësuar dhe validuar informacionet. Përditësimet e vazhdueshme përfshijnë ofertat e bonusit, ndryshimet në terma, licencimin dhe më shumë.

Komentet e lojtarit

Ne shtojmë një shënim kritik të validimit në rishikimet dhe renditjen e faqeve tona të kazinove online dhe lojërave të fatit, duke shqyrtuar vazhdimisht ankesat dhe komentet e lojtarëve.

Si e Bëjmë Vlerësimin

Si i Vlerësojnë Ekspertët Tanë Kazinotë Online dhe faqet e lojërave të fatit: Rishikimi i kazinove është ajo që bëjmë më së miri,dhe ne gjithmonë sigurohemi që të mbulojmë informacionin jetik dhe faktorët themelor. Kur ju do të shqyrtoni se cilën kazino online të zgjidhni, ne do t'ju ofrojmë informacionin më të përditësuar mbi masat e sigurisë të një kazinoje, pagesat, komentet e lojtarëve rreth kazinosë dhe shumë më tepër. Hidhini një sy grafikut më poshtë për më shumë informacione.

Aspektet e marra parasysh gjatë llogaritjes së vlerësimit

Shqyrtimet e ekspertëve tonë do të ndihmojnë për të gjetur kazinotë online më të mirat dhe më të dobishmet. Duke vënë në dukje bibliotekën e lojërave të një kazinoje, opsionet bankare, mbështetjen e klientit dhe të gjithë faktorët më të rëndësishëm që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një kazino, ekspertët tonë rishikues e vendosin fuqinë në duart tuaja.
Zbuloni më shumë se si e bëjmë vlerësimin ne

Këshilla

Të qenit i pajisur mirë me këshilla për bastet sportive do t'ju ndihmojë të vendosni baste më të zgjuara me një shans shumë më të mirë suksesi. Këtu janë udhëzimet tona më të mira për t'ju përgatitur për bastin tuaj të ardhshëm në një treg sportiv:

Atributet e Librave Sportiv

Ne synojmë t'ju ofrojmë faqe të ndryshme të top basteve sportive dhe për këtë arsye përdorim udhëzime strikte për të siguruar që lista jonë të jetë në përputhje me standardet specifike. Këtu janë faktorët atribues që përcaktojnë se cilat faqe bëjnë pjesë në listën tonë:

Gama e Sporteve

Një libër i mirë sportiv do të ketë një gamë të mirë sportesh për të vënë baste dhe gjithçka nga NFL, NBA, MLB dhe UFC duhet të jetë në menu. Përveç kësaj, sportet më pak të njohura si shahu, atletika dhe shigjetat duhet të jenë gjithashtu pjesë e portofolit të basteve online.

Tregjet

Duhet të ketë tregje të shumta në dispozicion për çdo lloj sporti me shanse konkurruese. Pra, shfletoni opsionet dhe krahasoni shanset përpara se të vini bastin. Më pas, kuptoni shanset duke përdorur udhëzuesin tonë të dhënë më sipër për të marrë një vendim më të informuar bastesh.

Llojet e Basteve

Çdo lloj basti ka rezultatin, avantazhet dhe disavantazhet e veta. Njihuni me llojet e basteve dhe si mund të siguroni rezultatin më të mirë të mundshëm për llojin e bastit që zgjidhni. Udhëzuesi ynë mbi llojet dhe tregjet e basteve do t'ju ndihmojë të kuptoni më shumë.

Bonuset & Promocionet

Promocioni ose bonusi më i mirë është ai që do të maksimizojë mënyrën se si luani. Një operator i mirë do të ofrojë një gamë të rregullt bonuse të depozitës, baste falas dhe oferta për kthimin e parave. Kështu që bëni pazar për një bonus për të maksimizuar fitimet tuaja dhe për t'ju dhënë sa më shumë për paratë tuaja.

Bankimi & Pagesat

Ju duhet të regjistroheni në një bastbërës që ofron metoda të ndryshme bankare për të zgjedhur opsionin më të mirë për ta bërë përvojën tuaj të basteve më pak të komplikuar. Një bastbërës i mirë duhet të ketë metoda të kartave (Visa & MasterCard), opsione të portofolit elektronik, opsione të transfertave bankare dhe kriptovaluta për lojtarët. Zgjidhni një plan për të depozituar shpejt dhe me lehtësi fonde dhe për të tërhequr fonde nga llogaria juaj e basteve.

Siguria & Reputacioni

Të gjitha faqet tona të rekomanduara janë të licencuara, legjitime dhe të certifikuara. Një bastbërës duhet të ketë të dhënat tuaja personale të kyçura dhe ju duhet të ndiheni gjithmonë të sigurt se jeni me një operator me reputacion dhe të besueshëm.

Mbështetja ndaj Konsumatorit

Pa klientët, një bastbërës nuk mund të funksionojë dhe është në interesin e tyre më të mirë të jenë të dobishëm dhe në dispozicion kur të keni më shumë nevojë për ta. Shumica e operatorëve të mëdhenj kanë një linjë ndihme 24/7, një funksion të live chatit dhe një kohë të shpejtë kthimi të përgjigjeve ndaj kërkesave.

Kompatibiliteti

Faqet e basteve sportive duhet të kenë një aplikacion bastesh kompatibil me të gjitha pajisjet celulare. Do të zbuloni se shumica e faqeve të basteve kanë një aplikacion që është një klon i faqes origjinale ose kompatibil për t'u qasur dhe përdorur nga çdo shfletues celulari.

Sportet për t’u Vënë Bast

Kur bëhet fjalë për sportet, mund të vini bast se opsionet janë të pafundme, megjithatë këtu janë disa nga sportet më të njohura për të cilat ndoshta do të dëshironi të vini bast:

Bast në Futboll

Tifozët e sporteve të futbollit janë shumë të etur për ngjarje si MLS (Major League Soccer), La Liga, Premier Liga Angleze, Premier Liga Kanadeze, UEFA dhe Kupa Botërore. Përveç kësaj, ka shumë tregje të basteve të futbollit në dispozicion për të gjithë entuziastët e basteve të futbollit.

Bast në Basketboll

Shumica e librave sportiv me reputacion ofrojnë mundësi të jashtëzakonshme të basteve për të gjitha ngjarjet e basketbollit vendor dhe ndërkombëtar. Shfletoni seksionin e NBA-së, bastbërësi juaj do të ketë tregje të ndryshme për të vënë bast dhe lista jonë e bastbërësve ofron shanse të shkëlqyera dhe vlerë të madhe për bastet në basketboll online.

Bast në Hokej

Tifozët e hokejit mezi presin lojërat e NHL dhe faqet më të mira të basteve japin mundësi të mjaftueshme për të vënë bast në ekipin tuaj të preferuar. Shumica e faqeve të basteve sportive mbulojnë të gjitha ligat dhe turnetë lokale dhe ndërkombëtare të hokejve, kështu që shfletoni opsionet përpara se të vendoseni në një treg hokej.

Bast në UFC

Pse të mos vini bast se kush do të jetë kampioni i ardhshëm i fundit i ndeshjeve këtë vit? Me një gamë të gjerë opsionesh të basteve dhe qindra ndeshje të famshme të planifikuara çdo vit, mund të jetë thjesht një sport i ri për të vënë bast në të cilin do të kënaqeni.

Bast në Gara me Kuaj

Nuk është e nevojshme të jeni në hipodromën Epsom Downs në Angli për të vënë bast në ngjarjen vjetore të Epson Derby. Mund ta bëni përderisa jeni ulur në divan. Garat me kuaj janë një sport i njohur botërisht me një trashëgimi të pasur dhe ka ngjarje për të cilat mund të vini bast në mbarë botën. Për shembull, vini bast për kuajt Triple Crown brenda vendit ose vini një bast ndërkombëtar në The Grand National (MB) ose Kupën Botërore të Dubait (EBA).

Bast në Futbollin e Kolegjit

Bastet në futbollin e kolegjit mund të mos jenë në listën tuaj të sporteve të preferuara, por ia vlen t'i kushtoni vëmendje disa prej yjeve më të shquar të futbollit në ngritje e sipër.

Bast në Futbollin Amerikan

Futbolli është një nga sportet më të njohura në Amerikën e Veriut dhe bastuesit me përvojë globalisht presin me padurim lëshimin e tregjeve për NFL. Pra, studioni llojet e basteve dhe studioni listën tonë të këshillave të basteve për të maksimizuar më tej bankrollin tuaj.

Bast në Kriket

A ju pëlqen të shikoni kriket? Shumica e faqeve kryesore të basteve do të kenë një gamë të mirë të ngjarjeve të basteve të kriketit dhe ju mund të vini bast ligjërisht për rezultatin e pothuajse çdo ndeshjeje kriket në nivel lokal dhe ndërkombëtar. Sigurisht, konkursi Global T20 është një pikë qendrore qendrore në bastet e kriketit, por ka shumë turne sezonalë, seri testesh dhe liga kriketi në mbarë botën.

FAQ

Nëse i përmbaheni listës sonë të faqeve të rekomanduara të basteve sportive, është krejtësisht e sigurt të vini bast për sportet online. Qëndroni me librat sportiv me një politikë private privatësie transparente, të krijuar prej kohësh dhe ka vlerësimet, rishikimet, si dhe reputacionin më të mirë.

Shumica e bastbërësve kanë aplikacione miqësore për celularët, kompatibil me të gjitha pajisjet Android dhe iOS. Ju gjithashtu mund të përdorni shfletuesin tuaj celular në faqet e basteve që nuk kanë një aplikacion të dedikuar. Aplikacioni celular (ose shfletuesi celular) pasqyron ueb faqet e librave sportiv dhe mund të përdoret në mënyrë të ngjashme me versionin desktop të faqes.

Aplikacioni me të cilin vini bast për sportet është po aq i sigurt sa faqja e basteve që jeni duke përdorur. Nëse regjistroheni me një libër sportiv me reputacion (një libërtar i licencuar dhe i rregulluar me një reputacion të mirë), duhet të jetë krejtësisht e sigurt që të vëni bastet tuaja në mënyrë të sigurt.

Po, nëse ligjet specifike të lojërave të fatit në juridiksionin dhe vendin tuaj e lejojnë këtë. Faqet e basteve sportive online duhet të respektojnë rregullore të rrepta dhe të kenë një licencë të vlefshme të lojërave të fatit të lëshuar nga qeveria, kështu që është më mirë të pyesni për ligjet tuaja vendore.

Ju mund të vini bast pothuajse në çdo sport aty dhe lista përfshin sportet e njohura kombëtare dhe ndërkombëtare. Librat sportive kanë qindra tregje për ragbi, kriket, futboll, futboll amerikan, lakros, hokej mbi akull, shigjeta dhe gara me kuaj.

Shanset e basteve sportive janë thelbësore pasi tregojnë se sa para mund të fitoni në një bast të suksesshëm. Për më tepër, shanset ju tregojnë se sa gjasa ka një ekip ose konkurrent i caktuar për të fituar një garë ose një ngjarje dhe mund të përdoren për të përcaktuar se cilët janë favoritët në një ndeshje ose garë.

Në bastet sportive, bastbërësi vendos shanset dhe ato përcaktohen duke u bazuar në faktorë të ndryshëm. Për shembull, rezultatet e ndeshjeve të mëparshme, faktorë të tillë si moti ose lëndimet dhe cilët bastues janë të gatshëm të vënë bast, mund të jenë të gjithë faktorë përcaktues.

Statistikisht, një ROI e mirë e basteve sportive është 5%, që konsiderohet një kthim i shkëlqyer. Në varësi të njohurive, përvojës dhe strategjisë suaj të basteve, ju mund ta grumbulloni dhe përzieni mirë këtë përqindje me kalimin e kohës.

Zbuloni Më Shumë

Bonuset Ekskluzive të Kazinosë

Udhëzuesi juaj për bonuset më të mira ekskluzive mikpritëse në kazino online. Përfitoni nga ofertat ekskluzive të bonusit për të luajtur lojën tuaj të preferuar të kazinosë.

Lexoni më Shumë

Kazinotë në Trend

Zbuloni kazinotë online më në trend sot në Shqipëri dhe zbuloni se cilat kazino po fitojnë popullaritet dhe rritje të interesit nga lojtarë si ju. Ndiqni Buzz dhe zbuloni lojërat dhe ofertat befasuese të kazinosë online.

Lexoni më Shumë

Top Kazinotë Online

Top 10 Kazinotë Online të Rishikuara dhe të Ranguara për Sigurinë, Shpejtësinë e Pagesave, Përzgjedhjen e Lojërave dhe kënaqësinë e përgjithshme të lojtarëve. Luani në ndonjë nga top kazinotë tona të rekomanduara për një përvojë fantastike të garantuar të lojërave.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë