Lojërat më të Mira të Jackpotit Progresiv të Kazinove Online për vitin 2023

Ky udhëzues i jackpoteve progresive mund t'ju ndihmojë të gjeni lojëra të përditësuara dhe të gjurmuara të jackpoteve progresive, duke përfshirë slote, lojëra me karta dhe lojëra të tavolinës. Gjurmuesi i jackpotit po përditësohet vazhdimisht me vlerën e tij aktuale të jackpotit, kështu që ju mund të zgjidhni me lehtësi një lojë në kohën e duhur. Shikoni listën e mëposhtme të lojërave jackpot për të zbuluar kazinotë më të mira online që e posedojnë atë.

Përmbledhje

Pavarësisht nëse duam ta pranojmë apo jo, e vërteta është që ne të gjithë luajmë lojëra të kazinosë duke shpresuar të fitojmë disa para në këtë proces. Sigurisht, të luash lojëra është argëtuese, por të fitosh është edhe më argëtuese dhe nuk ka asnjë lojtar të vetëm që nuk ka shpresuar kurrë se sot do të jetë dita e tyre me fat.

Nëse e gjeni veten në këtë, dhe ne jemi shumë të sigurt që e gjeni, atëherë keni ardhur në vendin e duhur. E vërteta është, përderisa shumica e lojërave të kazinosë mund t'ju bëjnë disa para në çfarëdo sesioni, lojërat për të cilat do të mësoni në këtë faqe mund t'ju bëjnë milioner në një sekondë.

Lojërat jackpot progresiv janë krijuar me qëllimin specifik për t'i bërë lojtarët më me fat super të pasur. Në varësi të lojës në fjalë, këto jackpote masive mund të jepen një herë në javë, një herë në muaj ose një herë në vit, por të gjitha janë mjaft të mëdha për të bërë të shpërthejë kokën e një lojtari të zakonshëm të sloteve.

A e Dini? Lojtarët e kazinosë Online në mbarë botën mund të luajnë të njëjtën lojë të jackpotit progresi dhe kështu të kontribuojnë në madhësinë e çmimit jackpot. Këto jackpote progresive quhen gjithashtu rrjete të jackpotit progresiv ose jackpote të përbashkëta progresive.

Shpjegimi i Jackpotit Progresiv

Fjala jackpot është ajo që shumica prej nesh e kuptojmë mjaft mirë pasi përfaqëson fitoren më të madhe në çfarëdo loje të caktuar. Përderisa në shumicën e lojërave, këto jackpote janë fikse dhe relativisht të vogla në krahasim me bastet që lojtari bën, lojërat e jackpotit progresiv kanë jackpot të ndryshueshëm që vazhdon të rritet me kalimin e kohës.

Jackpoti fillestar, i quajtur bërthama, jepet nga zhvilluesi i lojës së kazinosë. Pas kësaj, kompanitë e famshme dhe të mëdha si Microgaming ose NETENT fillojnë jackpotet e tyre me shuma të konsiderueshme. Qindra mijëra dollarë janë çmimet minimale të jackpotit në shumë prej lojërave të tyre.

Me kalimin e kohës, përderisa lojtarët luajnë lojën, jackpoti vazhdon të rritet në secilin rrotullim. Një përqindje e vogël e të gjitha basteve të bëra në lojë shkon në zmadhimin e çmimit të jackpotit, për t'ia dhënë fituesit eventual.

Truku prapa rritjes kaq domethënëse të jackpoteve progresive është se loja ndahet nëpër kazinotë online. Një Jackpot i përbashkët progresiv do të thotë që dhjetëra kazino online që posedojnë të njëjtën lojë e ndajnë të gjitha jackpotin dhe se një lojtar në cilëndo prej këtyre kazinove do të marrë çmimin në një moment.

Momenti aktual i dhënies së jackpotit përcaktohet nga gjeneruesi i numrave të rastësishëm, ashtu si të gjitha gjërat e tjera në lojërat e kazinove online, duke e bërë atë sa më të rastësishëm. Askush nuk mund të parashikojë se kur do të vijë jackpoti, por zhvilluesit e softuerit mund t'ju tregojnë probabilitetet.

A e Dini? Jackpotet Progresive nuk kufizohen më vetëm në lojërat slot. Sot, ato mund t'i gjeni edhe në lojëra tavoline dhe lojëra me karta si në Ruletë, Poker dhe Blackjack.

Si Mund Të Marr Pjesë?

Të luash për të fituar një jackpot progresiv është shumë e thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të krijoni një llogari në një nga kazinotë online që ofrojnë lojën që kërkoni të luani dhe të depozitoni disa para në të. Pasi të jeni gati, mund të filloni të rrotulloni rrotat dhe një numërues zakonisht do të tregojë vlerën aktuale të jackpot-it progresiv.

Shumica e lojërave nxisin jackpotin në mënyrë të rastësishme, ndërsa disa e bëjnë atë përmes një loje të veçantë bonusi. Pavarësisht se si fitohet jackpoti, nuk do t'ju duhet ndonjë shkathtësi apo aftësi unike për të fituar dhe vetëm rrotullimi i bobinave do të jetë i mjaftueshëm.

Sigurohuni që të lexoni termat dhe kushtet e lojës së caktuar në fjalë dhe të shikoni mirë tabelën e pagesave, pasi që disa lojëra rrisin mundësinë e një lojtari për të fituar kur ata vënë më shumë baste. Për të mos qenë në disavantazh, duhet të vini bast gjithmonë shumën maksimale në lojëra të tilla, zakonisht e kufizuar në rreth 575 ALL për rrotullim.

Meqenëse madhësia e jackpotit progresiv ndahen mes të gjitha kazinove online që ofrojnë lojën, nuk do të humbisni të fitoni duke luajtur në ndonjërën faqe të caktuar. Ju madje mund të ndryshoni faqet dhe të përdorni bonuse të shumta për t'ju ndihmuar të rrisni shanset tuaja për të fituar jackpotin.

Jackpotet Progresive në Numra

Gjëja fantastike në lidhje me lojërat e jackpotit progresiv është se ju kurrë nuk e dini se sa shumë mund fitoni në fund, pasi jackpoti vazhdon të rritet dhe të rritet. Megjithatë, ka disa numra që mund të prisni të fitoni në çdo lojë dhe gjithmonë mund të dini se cila është shuma e bërthamës dhe në cilën vlerë mesatare zakonisht arrin jackpoti.

E bukura është se ju mund të zgjidhni të luani një lojë jackpot progresiv që ofron jackpote prej shumë milionësh që vijnë vetëm një herë në muaj ose më shumë, ose një që paguhet më shpesh dhe ka vlerë më të vogël. Përveç kësaj, ka lojëra të vogla jackpot progresiv që ofrojnë më shumë se një jackpot progresiv dhe ato të mëdha me një çmim të vetëm masiv.

Çfarëdo lojë që zgjidhni, mbani mend se çdo rrotullim ka rëndësi dhe mund të përfundoni duke fituar jackpotin në çdo moment. Lojërat më të mëdha si Mega Moolah, mund të rriten në mbi 1 150 000 000 ALL herë pas here, me mijëra lojtarë që ndjekin jackpotin.

Për të fituar jackpotin, nuk do t'ju duhet të vini bast më shumë se 115 ALL ose 230 ALL për rrotullim dhe do të jeni në të njëjtin nivel me të gjithë lojtarët e tjerë që luajnë lojën.

Top Lojërat e Jackpotit Progresiv

Ka dhjetëra slote të jackpotit progresiv që janë në dispozicion në kazinotë online në ditët e sotme dhe secili prej tyre mund t'ju bëjë pak më të pasur. Megjithatë, disa nga titujt janë bërë shumë më të njohur se të tjerët përgjatë viteve. Disa nga lojërat më të njohura jackpot progresive përfshijnë:

  • Mega Moolah: Ndoshta loja më e njohur e jackpotit progresiv, Mega Moolah është krenaria e softuerit gjigant Microgaming. Me një temë për kafshët e xhunglës dhe një jackpot masiv në ofertë, loja ofron shumë lojëra argëtuese dhe loja bazë fiton dhe ka bërë më shumë milionerë se çdo lojë tjetër në kazinonë online.
  • Major Millions: Një tjetër lojë jackpot progresiv e Microgaming, Major Millions ka të bëjë me stilin e jetesës së milionerëve me simbole si jahte, makina dhe unaza të arta në rrota. Loja ofron një jackpot shumë milionë dollarësh dhe një dizajn me pamje shumë moderne që lojtarët e të gjitha llojeve mund të shijojnë.
  • Arabian Nights: Duke i çuar lojtarët në shkretëtirat e Arabisë për të fluturuar në tapetin magjik të Aladinit, kjo lojë popullore jackpot progresive nga NETENT është një nga krijimet e tyre më të mira. Me kalimin e viteve, shumë lojtarë janë bërë milionerë duke luajtur Arabian Nights dhe nuk ka asnjë arsye që ju të mos jeni tjetri.
  • Hall of Gods: Loja më e njohur e jackpotit progresiv nga NETENT i çon lojtarët në sallat e Valhalla-së për të pirë verë me Loki-n, Odin, Thor-in dhe perënditë e tjera norvegjeze dhe për të gjuajtur në një çmim jackpot shumëmilionësh.

Luaj Lojërat Jackpot Progresive në Top Kazinotë Online

Shumica e kazinove online ofrojnë të paktën disa slote me jackpot progresiv, por ju duhet të zgjidhni me kujdes se ku luani tuajat. Ndërsa lojërat janë të njëjta në të gjitha kazinotë, ju ende prapëseprapë dëshironi të luani në kazinotë më të mira online që ekzistojnë për shumë arsye të ndryshme.

Kryesisht, është thelbësore të luash në një kazino në të cilën e di se do të paguhesh pa marrë parasysh sa fiton. Kazinotë online të dyshimta dhe të pa licencuara ndonjëherë iu krijojnë probleme lojtarëve që kanë fituar para në mënyrë legjitime dhe ju nuk dëshironi të hasni probleme të tilla.

Si një lojtar shqiptar i kazinosë, ju do të dëshironi të luani lojërat tuaja jackpot progresive në kazinotë online të licencuara nga Autoriteti i Lojërave të Maltës ose nga Curacao eGaming, dy nga organet më të pranueshme të licencimit në industrinë e kazinove online. Në këtë mënyrë, ju e dini se keni një nivel të mirë shërbimi dhe se kazinotë në fjalë nuk janë në të vetëm për rrëmbimin e shpejtë të parave.

Për fat të mirë, lista jonë e top kazinove online ju jep një vështrim të qartë se cilat faqe duhet të keni parasysh. Ekipi ynë i ekspertëve të përkushtuar të kazinosë ka shpenzuar shumë orë duke përpiluar listën bazuar në shumë kritere të ndryshme dhe ne jemi siguruar që asgjë të mos na rrëshqasë.

Përdorni Bonuset për të Rritur Shanset Tuaja

Një gjë që është e sigurt për jackpotet progresive është se ato janë të pakapshme. Disa lojtarë kalojnë vite duke ndjekur jackpotin pa e goditur atë, kështu që do t'ju duhet durim dhe një fond i mirë. Fatkeqësisht, nuk mund të bëjmë shumë për t'ju ndihmuar me durimin, por ne dimë një mënyrë të shkëlqyeshme për t'ju ndihmuar me pjesën e fondit dhe ato janë bonuset.

Kazinotë online po shpërndajnë para bonus majtas dhe djathtas dhe ju mund të vendosni kërkesën tuaj për mijëra dollarë në para të gatshme falas çdo ditë. Nëse jeni jashtë për shansin më të mirë në jackpot, duhet të bashkoheni në shumë kazino të ndryshme online dhe të kërkoni të gjitha bonuset që mundeni.

Sa herë që merrni një bonus, i jepni vetes një mundësi shtesë për të marrë çmimin kryesor. Përderisa bonuset ndonjëherë mund të jenë problematike për shkak të kërkesave të basteve, ky nuk është rasti kur luani lojëra jackpot progresive.

Pasi të keni qëlluar atë jackpot, kërkesat e bastit nuk do të jenë aspak të vështira për t'u përmbushur. Për më tepër, shumë kazino online vendosin një kufi në atë se sa mund të fitoni nga paratë e bonusit, por nëse fitoni një jackpot progresiv, kufiri hiqet dhe ju mund t’i mbani të gjitha fitimet.

Nëse jeni serioz për ndjekjen e jackpoteve progresive, nuk duhet të luani kurrë pa bonus në llogarinë tuaj nëse nuk keni nevojë. Ka mjaft kazino në listën tonë të top kazinove shqiptare online ku ju mund të vazhdoni të luani për muaj të tërë pa ju munguar asnjëherë bonusi, prandaj përdorni këtë dhe pretendoni atë që është e juaja.

Një Kapitull i Ri në Jetë?

Shumica e lojërave të kazinosë online kanë të bëjnë vetëm me argëtimin dhe një kohë të mirë dhe se paratë që mund të fitoni në to janë të kufizuara. Megjithatë, lojërat progresive jackpot janë të vetmet që kanë potencialin për të ndryshuar plotësisht jetën tuaj dhe për t'ju bërë milioner brenda natës. Kjo është arsyeja pse lojërat progresive kanë arritur një popullaritet të tillë gjatë viteve.

Historitë e panumërta të njerëzve të zakonshëm që janë bërë të pasur duke luajtur lojëra si Mega Moolah dhe Hall of Gods vazhdojnë të inkurajojnë lojtarët edhe sot e kësaj dite. Megjithatë, do të ishte më mirë nëse do të kishit gjithmonë parasysh se asgjë nuk garanton fitimin e një jackpot dhe nuk duhet të harroni kurrë të luani me përgjegjësi dhe vetëm për argëtim.

Llojet e Jackpotit

Shumë lojtarë do t'i referohen jackpoteve progresive sikur të jetë e vetmja gjë. Megjithatë, jo shumë njerëz e dinë këtë, por jackpotet progresive vijnë në disa variante të ndryshme. Këtu janë katër jackpotet më kritike progresive që duhet të dini kur luani online:

Jackpoti Progresiv Klasik

Jackpoti progresiv klasik është sloti jackpot progresiv më i zakonshmi që gjendet online. Këto jackpote fillojnë me shumat fillestare që shkojnë deri në 115 milion ALL dhe rriten me çdo rrotullim që luhet, përderisa jackpoti mbledh një përqindje të vlerës së çdo loje dhe e shton atë në totalin e çmimit të parë.

Jackpoti Progresiv i Rastësishëm

Përderisa shumica e jackpoteve progresive kanë një linjë të qartë pagese që duhet goditur për të shkaktuar fitoren e madhe, ka një seri lojërash progresive ku fitimi i jackpotit është një ngjarje e rastësishme. Pavarësisht nga simbolet tuaja në ekran, nëse jeni fituesi i rastësishëm me fat, rrotullimi juaj i radhës do t'ju bëjë të merrni një çmim mega jackpot. Duke qenë se nuk nevojiten simbole për të aktivizuar këtë pagesë, këto jackpote zgjerohen përtej sloteve dhe ofrohen gjithashtu në lojërat e tavolinës.

Jackpotet Progresive të Lidhura

Jackpotet progresive të lidhura janë një pamje emocionuese e klasikëve progresive. Ndërsa lojtarët ende kontribuojnë në rritjen e vlerës së jackpotit, ai është vetëm nga lojtarët në një rrjet kazinosh. Këto kazino ofrojnë një lojë që mban një grup të përbashkët dhe pasi të fitohet ai, zvogëlon numrin e jackpotit në vlerën fillestare në të gjitha ato vendet ku luhet.

Fiks Slotet e Jackpotit Fiks

Ky jackpot nuk mbështetet në shpenzimet e lojtarëve për të përcaktuar shumën e jackpotit. Në vend të kësaj, këta jackpotë përcaktohen si një shumëzues i bastit ose si një shumë fikse pagese. Ndonëse është më e vogël në vlerë se Classic Progressive, kjo ka përfitimin, teorikisht, të mundësisë për t'u fituar shumë herë radhazi.

Fitimet më të Mëdha të Jackpoteve

Emri më i famshëm në slotet jackpot online është Mega Moolah progresiv. Jo vetëm që ka paguar shumë jackpote me vlerë të milionave të shumëfishta, por është edhe sloti online më i paguar që është regjistruar ndonjëherë në Librin e Rekordeve Botërore Guinness. Ne ia kemi kushtuar këtë seksion të burimit tonë të jackpotit progresiv listimit dhe gjurmimit të fitimeve më të spikatura të jackpotit progresiv të kazinove online.

Jacpot Progresiv Data Shuma
Mega Moolah Absolootly Mad Mega Moolah Absolootly Mad 27.04.2021 €23.6M
Mega Moolah Mega Moolah 28.09.2018 €23.5M
Mega Fortune Mega Fortune 20.01.2013 €21M
Mega Moolah Mega Moolah 06.10.2015 €17.2M
Mega Moolah Mega Moolah 27.04.2021 €16.9M
Mega Moolah Mega Moolah 28.09.2018 €16.8M
Mega Moolah Mega Moolah 20.08.2020 €16.7M
Mega Fortune Mega Fortune 24.09.2011 €13M
Mega Moolah Mega Moolah 17.08.2020 €12.9M
Jackpot Giant Jackpot Giant 20.10.2018 €12.2M

Këshilla

Fitimi në cilindo slot jackpot progresiv online është çështje e rastit. Kjo është rritur vetëm me normat më të ulëta se mesatarja e fitimeve të lojërave jackpot progresive për të kompensuar pagesat e tij më të rëndësishme se mesatarja. Megjithatë, për t'u siguruar që t'i ktheni shanset në favorin tuaj sa më shumë që të mundeni dhe të argëtoheni duke luajtur vetë automatin, këtu janë disa këshilla për zgjedhjen e slotit më të mirë të jackpotit progresiv për ju.

Statuset e Jackpotit

Qëndroni të informuar me statusin e jackpotit më të njohur progresiv. Përdorni gjurmuesin tonë të jackpotit falas për të mësuar rreth çdo statusi të jackpotit dhe kur është më mirë ta luani atë.

Statusi Definicioni
Shuma e Jackpotit nuk është në dispozicion
N/A
Shuma e Jackpotit është nën mesataren
Mos Luani
Shuma e Jackpotit është afër mesatares
Ndoshta Luani
Shuma e Jackpotit është mbi mesataren
Luani Tani

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë

Vulkan Vegas Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Një nga kazinotë më të besuara online, reputacion të shkëlqyeshëm që nga veprimtaria online.

Lojërat e tavolinave multi-hand janë në dispozicion.

Mbështetje fantastike e konsumatorëve.

Pagesat janë të procesuara brenda një deri tri ditë pune.

Mundësi për të luajtur pa shpenzim apo regjistrim.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €500 + 70 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Jackpotet progresive janë çmimet kryesore në disa lojëra të kazinove që vazhdojnë të rriten përderisa njerëzit i luajnë ato. Sa më gjatë të mos fitohet jackpoti, aq më i madh është çmimi për fituesin eventual.

Varësisht nga loja që zgjidhni, ju mund të fitoni diku midis disa mijëra dollarëve dhe disa milionë dollarëve nëse arrini jackpotin progresiv. Çdo jackpot ka një bërthamë të ndryshme dhe rritet me një ritëm të ndryshëm.

Nëse dëshironi të fitoni një jackpot progresiv, këshilla jonë është t'i përmbaheni top kazinove online që ne promovojmë në faqen kryesore të top kazinove tona në internet për të qenë të sigurt dhe për t'u siguruar që të merrni një nivel të lartë shërbimi.

Lojërat progresive jackpot priren të kenë një RTP pak më të ulët sepse një përqindje e të gjitha basteve shkon drejt zmadhimit të vlerës së çmimit dhe kjo është e vetmja dobësi e lehtë e të luajturit lojëra jackpot progresive.

Absolutisht! Bonuset e kazinosë online janë në dispozicion në shumicën e kazinove online dhe ju mund t'i përdorni ato për të luajtur lojëra progresive jackpot. Nëse fitoni, ju mund të mbani jackpotin tuaj 100%.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë në Trend

Zbuloni kazinotë online më në trend sot në Shqipëri dhe zbuloni se cilat kazino po fitojnë popullaritet dhe rritje të interesit nga lojtarë si ju. Ndiqni Buzz dhe zbuloni lojërat dhe ofertat befasuese të kazinosë online.

Lexoni më Shumë

Bonuset Ekskluzive të Kazinosë

Udhëzuesi juaj për bonuset më të mira ekskluzive mikpritëse në kazino online. Përfitoni nga ofertat ekskluzive të bonusit për të luajtur lojën tuaj të preferuar të kazinosë.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Bitcoin

Udhëzuesi i Fundit për Lojërat e Fatit në Kazinotë Bitcoin. Rishikimi i kazinove online që Pranojnë BTC dhe lojërave blockchain. Kazinotë kryesore online tani po pranojnë kriptovaluta si Bitcoin.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë