Top Udhëzuesi për Craps Online 2023

Informacion i plotë në lidhje me lojën Craps: që nga rregullat bazike deri te strategjitë e lojës dhe zhargoni. Në këtë udhëzues të Craps, do të gjeni një përmbledhje, këshilla dhe strategji, informacione rreth varianteve Craps, lojëra falas Craps dhe një listë të kazinove më të mira online për të luajtur Craps me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët tanë.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
E Re
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.5
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.2
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Përmbledhje

Për lojtarët e kazinove online, ka shumë lojëra të shkëlqyera për të zgjedhur dhe për të marrë parasysh. Sidoqoftë, Craps mbetet një nga zgjedhjet kryesore. Craps është një nga lojërat më të vjetra që ka hyrë në sferën e kazinove online dhe megjithatë ajo mbetet një nga më emocionueset. 

Në shikim të parë shumë besojnë se Craps është një lojë e ndërlikuar për t'u luajtur. Kur, në fakt, është një lojë e drejtpërdrejtë dhe shumë argëtuese. Kjo lojë e thjeshtë me zare ka një modalitet të lojës falas ose demo, që ju mundëson ta praktikoni atë për argëtim përpara se të filloni të luani për para të vërteta. 

Mund të filloni të luani Craps online për para të vërteta në kazinotë më të mira online sa herë që dëshironi. Ne kemi shumë rekomandime për të filluar nëse jeni gati të bashkoheni në një kazino online.

Ne kemi krijuar një udhëzues për të ofruar më shumë informacion për çdo gjë të craps online. Kjo përmbledhje përfshin detaje mbi historinë e craps, rregullat e lojës dhe madje disa strategji për ju që të filloni. Madje do të mësoni terminologjinë bazike të craps online, në mënyrë që të mos filloni të luani pa asnjë ide për zhargonin e përdorur në variantet e lojës. 

Për sa i përket lojërave me dy zare, Craps është dukshëm mu në krye. Argëtim për të gjithë dhe një lojë shumëngjyrëshe nga natyra e lojës, fjalë për fjalë ia vlen një orë argëtim. Për ironi, gjuajtja e humbur e lojës quhet craps.

Craps ka evoluar mjaft gjatë viteve. Ajo që filloi me një variant të vetëm në kazinotë fizike është rritur shpejt në një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh për lojtarët e kazinove fizike dhe online. Për më tepër, kjo kategori tani përfshin variante të craps online dhe variante të të gjitha formave dhe madhësive. Si rezultat, ju mund të përcaktoni se si dëshironi të luani lojën, qoftë në formën e saj klasike ose duke testuar variante moderne, unike. 

Me craps, ka shumë opsione bastesh për të cilat mund të mësoni më shumë në këtë udhëzues të lojës. Së pari, ne do t'ju kalojmë nëpër opsionet kryesore të basteve. Ky informacion përfshin opsionet bazike të basteve, kuptimin e tyre dhe opsionet e tjera të basteve të disponueshme në tavolina. 

Ju gjithashtu mund të gjeni përshkrime të varianteve të ndryshme të Craps online në dispozicion në kazinotë online. 

Kini parasysh: Jo të gjitha këto variante Craps do të jenë në dispozicion në secilën kazino online. Pra, nëse shihni një variant që ju pëlqen, sigurohuni që të gjeni një kazino online që ju lejon të luani këtë lojë specifike Craps me para të vërteta. 

Craps online është një lojë që kombinon fatin dhe aftësinë. Me këtë udhëzues, ne do të ndihmojmë në përmirësimin e zanatit tuaj. Gjithçka që do t'ju duhet është të jeni në favor të Zonjës së Fatit dhe do të keni një fillim të shkëlqyeshëm. Lexoni udhëzuesin tonë të plotë mbi Craps online për këshilla, truqe dhe informacione të dobishme. 

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
Ju mund të luani në çdo kohë apo vend
Mësoni të luani në modalitetin e lojës falas
Kufijtë e basteve fillojnë të ulëta
Vendosni ritmin për lojërat tuaja
Mangësitë
Nuk ka zare fizike për t’i hedhur
Mungesa e tabelave me limit të lartë

Historia

Craps ka një histori të pakapshme. Sipas një përralle, ajo u konceptua nga Sir William i Tirit, i cili parashikoi që trupat e tij ta konsideronin atë si një shpërqendrim të këndshëm në kohët e kryqëzatave. Një rrëfim tjetër përshkruan lojën e luajtur nga Ushtria Romake mbi batanije, duke përdorur nyjat e gishtave të derrave dhe mburojat për të luajtur, gjë që i dha shkas edhe termit të famshëm: hidhni kockat.

Loja bashkëkohore e craps hyri në Shtetet e Bashkuara në Luiziana përmes një aristokrati francez të pasur të quajtur Xavier Philippe de Marigny de Mandeville. Me kalimin e kohës, loja u integrua me sukses në shoqërinë e re.

Ishte koha e Luftës së Dytë Botërore kur fillojë të njihej Craps i rrugës. Ushtria e luante me batanije. Tregime si kjo e bëjnë njeriun të pyesë nëse legjendat e romakëve dhe kryqtarëve ishin të vërteta.

Craps në Kazino u zhvillua gjatë së njëjtës epokë, falë John H. Winn.

Edicioni i Kazinosë i lojës gjithashtu fitoi reputacionin e tij gjatë kësaj kohe. Një z. John H. Winn arriti të sajojë disa ndryshime krijuese në Craps, të tilla si "Basti i Duhur", "Bastet Mos Kalo" dhe "Basti i Gabuar" dhe duke i lejuar lojtarët të vendosnin baste për hedhësin ose kundër hedhësit.

Duke vazhduar me traditën e Shteteve të Bashkuara, rritja e famës së Craps filloi në Nevada, pasi ishte shteti i parë që njohu potencialin e lojërave të fatit dhe vendosi t’i legalizojë ato. Zhvillimi i vërtetë i internetit shkaktoi gjithashtu një rritje të konsiderueshme të lojërave online, gjë që ndihmoi për ta çuar atë në një nivel tjetër. Craps nuk mund të kishte të njëjtin sukses online sikurse Pokeri & Blackjack. Megjithatë, kjo është vetëm për shkak se loja është ndërvepruese nga natyra e saj dhe ka nevojë për mjedis të tillë që të ketë sukses. Zhvillimi i rrjeteve sociale me siguri do t'i ndihmojë craps të përmbushin potencialin e tyre online.


Termat e Njohur

Craps ka një të kaluar të pakapshme dhe dialekti i lojës pasqyron plotësisht trashëgiminë e saj. Disa terma themelorë janë përshkruar më poshtë:

Aset: Aset i referohen një basti që hedhja pasuese do të ketë një vlerë dy.

Çfarëdo CrapsNjë bast që hedhja e radhës do të ketë një vlerë prej 2, 12 ose 3

Çfarëdo ShtatëÇfarëdo shtatë është një bast që hedhja e radhës do të ketë vlerën shtatë.

Boxcars: i referohet një basti që hedhja e radhës do të ketë një vlerë prej 12.

C & ENjë bast që hedhja e radhës do të ketë një vlerë prej 11 ose 12,3,2 (craps).

Eja Hidhu ZarHedhja e parë në çdo loje, duke fiksuar pozicionet "Basti Mos Kalo Linjën " dhe "Basti Kalo".

 Basti Mos Eja: Vënia e bastit se shuma shtatë do të hidhet përpara pikës që është hedhur tashmë një herë.

Basti Mos e KaloVënia e bastit që hedhësi nuk do ta arrijë pikën. Në vend të kësaj, do të luajë shtatë ose craps.

Mënyra e Lehtë: Kur hedhja rezulton në 6, 10, 8 ose 4 dhe kur ato janë të ndryshme në të dy zaret.

Basti i FushësBast në 10, 2, 9, 4, 11, 12 ose 3.

Hardway: Një bast që përpara se të bie shtata ose mënyra e lehtë 4, 6, 8 dhe 10 do të hidhet me numra çift(6/6)

Hi-LoNjë bast se hedhja e radhës është ose vlera më e ulët (2) ose vlera më e lartë (12).

Natural: Eja Hidhu Zar me shumën 11 ose 7.

Odds BetNjë bast përveç bastit Kalo Linjën.

Off: Off i referohet një basti që ndalohet për hedhjen e radhës.

On: On i referohet një basti që është i lejuar për hedhjen e radhës.

Basti i Vendit: I referohet një basti që një shifër e saktë (p.sh. 4 ose 11) do të bie përpara se të bie një shtatëshe.

Basti Kalo LinjënBast në vijën e kalimit në një Eja Hidhu.

PikaShifra e dalë nga Eja Hidhu.


Rregullat

Loja fillon kur hedhësi vendos një minimum prej tre bastesh në cilindo nga dy bastet, d.m.th. Mos Kalo Linjën ose Kalo Linjën. Më pas, zaret hidhen dhe duhet të godasin murin që numrat të numërohen. Ky rregull është aq i rëndësishëm saqë është rikrijuar edhe në versionet online të Craps. Më pas lojtarët vazhdojnë me radhë në drejtim të akrepave të orës.

Çdo lojë ka dy pjesë: Eja hidhu & Pikë. Loja hapet me eja hidhu zar. Është një "Craps out" nëse rezultati i rrotullimit është 12,3 ose 2, dhe do të thotë që të gjithë lojtarët humbasin në bastet Kalo Linjën. Nëse loja është 11 ose 7, ajo quhet e natural dhe do të thotë që të gjithë lojtarët kanë fituar bastet kalo linjën. Të gjithë numrat e tjerë të luajtur quhen pikë. Në pikë, loja kalon në raundin e dytë.

Nëse hedhësi luan një 'shtatë-jashtë', d.m.th. godet pikën dy herë radhazi, pa qëlluar numrin 7, të gjithë lojtarët humbasin bastet e tyre dhe fillon një lojë e re.

Tabela e lojës së craps është e ndarë në tre zona. Në zonën e mesme vendosen të gjitha bastet e ofruara. Këto janë baste në një hedhje të vetme dhe kanë një avantazh të madh shtëpie. Bastet Kalo, bastet Mos Kalo, bastet Eja dhe Mos Eja, Bastet e Shanseve dhe bastet e Vendit vendosen në të dy zonat anësore.


Strategjia

Kurrsesi Craps nuk është një lojë e lehtë, mund të zhvillohen skenarë të shumtë dhe ekzistojnë një mori strategjish që mund të luhen, duke mbajtur parasysh çdo skenar të veçantë. Prandaj, sugjerohet që amatorët të fillojnë me një sasi të kufizuar parash dhe të vënë baste të vogla.

Basti më i pakomplikuar është basti kalo linjën. Pasi të luajë këtë bast, një lojtar mund të fitojë bazuar në natural ose në aftësinë e hedhësit për të luajtur pikë pa luajtur 7. Ose ai mund të humbasë nga një crap out.

Një taktikë themelore e pranuar për amatorët është të ndjekin strategjinë e mëposhtme të bastit Kalo Linjën me një sekuencë bastesh të Linjës Eja, sipas procedurës së mëposhtme.

  1. Lojtari luan një bast Kalo Linjën.
  2. Hedhësi luan zaret.
  3. Luani një bast me aksione të vetme ose të dyfishta.
  4. Luani bastin Linja Eja.
  5. Hedhësi luan zaret.
  6. Hapat 3-4 kryhen përsëri.
  7. Hedhësi luan zaret.

Këshilla

Nëse jeni një lojtar i ri në Craps Online, këtu janë disa këshilla të shpejta për t'ju ndihmuar të filloni të luani si profesionist.

Fillimi

Të luani Craps në një kazino online është e shpejtë dhe e lehtë. Megjithatë, para se të filloni të luani, ka disa hapa që duhet t’i ndiqni. Nëse jeni në lojën Craps online, ndiqni këtë udhëzues hap pas hapi.

1 Gjeni një Kazino Online

Gjëja e parë që duhet të bëni është të gjeni një kazino online ku mund të luani Craps online. Ka shumë kazino online që ju lejojnë të shijoni Craps online. Nëse nuk jeni i sigurt se ku të filloni, mund të shfletoni listën tonë të kazinove më të rekomanduara online.

2 Mësoni Bazat e Lojës

Përpara se të luani lojëra në llogarinë tuaj të sapo regjistruar të kazinosë, sigurohuni që të kuptoni bazat e lojës. Ju mund ta bëni këtë duke ndjekur udhëzuesin ose duke luajtur disa variante Craps në modalitetin demo ose lojë falas. Ky informacion do t'ju mundësojë të mësoni shpejt bazat e lojës para se të filloni të luani për para të vërteta.

3 Zgjidhni një Variant Craps në Kazinonë Tuaj

Pasi t’i kuptoni bazat, mund të zgjidhni një variant Craps që dëshironi të luani me para të vërteta. Më pas, nëse keni në mendje një version të lojës me para të vërteta, ngarkoni atë në kazinonë tuaj online.

4 Kaloni Nëpër Tabelat e Pagesave dhe Pagesat

Sigurohuni që të studioni tabelat e pagesave dhe pagesat e lojës dhe çdo informacion tjetër të dhënë në lojë përpara se të filloni të luani. Shpesh ka disa informacione shtesë dhe madje disa këshilla të qasshme në lojë.

5 Vini Bastet Tuaja

Kur të jeni gati, filloni udhëtimin tuaj të lojës me para të vërteta. E vetmja gjë që mbetet për të bërë është të vini bastet tuaja dhe të filloni të luani.

Terminologjia

Mësoni të gjithë zhargonin e ekspertëve që ju nevojitet kur luani Craps online në një nga kazinotë tona të rekomanduara. Zbuloni frazat dhe termat kyçe që do t'ju bëjnë të ndiheni si një lojtar profesionist i Craps shumë shpejt.

Fjalori i Craps

Llojet e Lojërave Craps

Ka shumë variante të ndryshme Craps në dispozicion në kazinotë online sot. Nga loja primare në variantet moderne me rregulla unike të shtuara. Hidhini një sy versioneve të ndryshme të craps që mund të gjeni në kazinotë online sot.

Craps

Kjo lojë është versioni bazë i Craps, ku ju luani kundër kazinosë/bankës. Ky version është në dispozicion në shumicën e kazinove online dhe ndjek rregullat bazë dhe tabelën e pagesave të Craps.

Simplified Craps

Ky version i Craps është në thelb një version i zhveshur i lojës. Në këtë version, ju mund të fitoni duke hedhur një 2, 3, 4, 10, 11 ose 12. Ju gjithashtu mund të humbni duke hedhur një 5, 6, 7, 8 ose 9.

Crapless Craps

Me këtë version të Craps, ju nuk bëni crap out. Gjatë Eja Hidhu Zar, çfarëdo hedhje e 2 dhe 3 nuk merret parasysh. Dhe çdo hedhje me 11 dhe 12 ju bën një fitues të menjëhershëm.

Lojërat Falas

Llogarisni Bonusin Tuaj të Kazinosë

Kazinotë Bonusi Depozita Min. KB Metodat e Pagesës Merrni Bonusin
Joo Casino
€1,000 + 100 Rrotullimet Falas
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 50x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Bet2u Casino
€600
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 40x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
MagicalSpin Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
All Slots Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€10 35x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Boomerang Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë

Vulkan Vegas Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Një nga kazinotë më të besuara online, reputacion të shkëlqyeshëm që nga veprimtaria online.

Përkrah një kazino të pasur live nga Evolution.

Ka një shërbim profesional për mbështetjen e konsumatorëve.

Tërheqje të garantuar në të njëjtën ditë.

Softuer profesional dhe i lehtë për t'u përdorur.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €500 + 70 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Vënia e basteve me Craps online është e lehtë dhe fillon me ju duke kaluar opsione të ndryshme të basteve në dispozicion. Më pas vini bastin tuaj dhe hidhni zarin.

Craps Online, si çdo lojë tjetër tavoline, ka pagesa të ndryshme në varësi të variantit të lojës dhe opsioneve më të mira. Pagesat janë në përgjithësi 1:1.

Ky bast është si basti Kalo Linjën dhe është mjaft i njohur pasi ka disa nga shanset më të mira. Lojtarët mund të vënë bast vetëm pasi të jetë hidhet pika. Ky bast paguan 1:1 dhe hidhen fitimet prej 7 ose 11. Ai humbet nëse hidhet një 2, 3 ose 12.

Nëse jeni duke luajtur një variant offline të Craps, ju keni mundësinë të mos jeni hedhësi. Nëse jeni duke luajtur Craps Online, do të jeni gjithmonë hedhësi. Hedhja e zarit është një pjesë e madhe e argëtimit kur luani Craps online.

Craps online është një lojë që kërkon njëfarë aftësie dhe strategjie, por mbetet një lojë fati. Shanset me çdo variant të Craps janë përgjithësisht rreth 0.67% në favor të shtëpisë. Ky cilësim është baza, por mund të varet edhe nga varianti.

Ka shumë baste të ndryshme me Craps online, por më të mirat mbeten bastet bazë të tilla si Kalo Linjën dhe Mos Kalo Linjën. Për baste më të avancuara, duhet të keni një strategji të vendosur.

Po, lojërat Craps online zhvillohen përmes softuerit të gjeneruesit të numrave të rastësishëm për të garantuar siguri dhe ndershmëri. Përveç kësaj, softueri testohet për të siguruar ndershmëri dhe ofruesit e softuerit dhe kazinotë e licencuara funksionojnë sipas protokolleve strikte të sigurisë.

Është e mundur të luani Craps online në modalitetin e lojës falas ose demo. Shumë kazino online ju mundësojnë të luani softuerin në modalitetin e lojës falas ose në modalitetin me para të vërteta. Zgjidhni modalitetin demo/falas në vend të modalitetit me para të vërteta.

Po, shumë lojëra Craps online funksionojnë pa probleme në pajisjet celulare ose tableta. Ky avancim celular ju lejon të shijoni lojërat më të mira Craps kudo nëpërmjet telefonit të mençur ose tabletit tuaj.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë Celulare

Përdorni udhëzuesin tonë për të zbuluar kazinotë më të mira celulare me para të vërteta, duke përfshirë Android, Windows dhe iPhone. Mësoni rreth zgjidhjeve të pagesave celulare, lojërave të kazinosë celulare dhe si të filloni të luani në smartfonin tuaj sot.

Lexoni më Shumë

Kazinotë e Aprovuara

Kazinotë online që mbajnë Vulën tonë të Aprovimit (aka SOA) ofrojnë cilësinë më të lartë të lojërave me një rangim të shkëlqyer në kritere të shumta. Përfshirë Sigurinë & Privatësinë e lojtarit, Besimin & Ndershmërinë e Kazinosë, Shërbimin ndaj Klientit, Opsionet bankare dhe Reputacionin e dukshëm.

Lexoni më Shumë

Kazinotë iPhone

Një udhëzues i gjithanshëm për kazinotë online në iPhone që paraqesin kazinotë më të mira në online iOS të rishikuara dhe të ranguara. Merrni ofertat më të fundit të bonusit, informacionin e lojërave, raportet e pagesave dhe opsionet bankare.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë