Udhëzuesi i Plotë për të Zotëruar Blackjack Online 2023

Gjithçka që duhet të dini për lojën Blackjack: që nga rregullat bazike deri te strategjitë e avancuara dhe zhargoni. Në këtë udhëzues të Blackjack, ne ju ofrojmë një përmbledhje të lojës Blackjack, shpjegime rreth varianteve, lojës, këshilla, lojëra blackjack falas, kazinotë më të mira për blackjack me para të vërteta, udhëzues tavolinash me limit të lartë dhe limit të ulët dhe shumë më tepër.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Mozzart Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

BONUS400

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.4
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Përmbledhje

Blackjack nuk është thjesht një emër tjetër në një listë të gjatë lojërash të kazinosë. Në vend të kësaj, është një nga lojërat e kazinosë më të kërkuara në nivel global në çdo kazino fizike dhe online. Shpesh i referuar si 21, Blackjack ka një tërheqje që pak lojëra të tjera të kazinosë mund të shpresojnë ndonjëherë ta kopjojnë ose ta përputhin.

Kjo tërheqje kolosale mund të jetë mjaft e larmishme, por ka tri që duket se bien në sy në veçanti. Së pari, rregullat dhe loja e Blackjack janë elementare për t'u zotëruar dhe kuptuar. Qëllimi nuk ka ndryshuar asnjëherë – të arrini 21-shin ose sa më afër tij. Falë thjeshtësisë së tij, edhe lojtari më i rastësishëm i lojërave të fatit do ta zotërojë shpejt lojën. Kjo thjeshtësi do të thotë gjithashtu se Blackjack mund të kopjohet lehtësisht në mjedisin live dhe në hapësirën online pa e humbur thelbin e lojës. Ky element e bën atë gjerësisht të qasshëm në çdo format kazinoje.

Një arsye tjetër për popullaritetin e Blackjack është se ai mbështetet kryesisht në aftësitë dhe strategjitë që një lojtar mund të përdorë. Përdorimi i teknikës së duhur do të përmirësojë shanset tuaja për të dalë në krye. Në Blackjack, çdo vendim ka rëndësi. Është po aq një betejë zgjuarsie sa një lojë fati. Lojtarët e kësaj loje kërkojnë vazhdimisht të mprehin aftësitë e tyre dhe të përsosin strategjitë e tyre (për shembull numërimi i kartave) me shpresë për të 'mundur shtëpinë'. Kjo dëshirë vetëm sa shton misterin, intrigën dhe eksitimin e Blackjack.
Një arsye e tretë e mundshme mund të jenë shumë variacione blackjack të disponueshme sot. Nga Blackjack Amerikan te Blackjack Evropian te Super Fun 21, shumë versione presin që t'i provoni. Çdo variant ofron kthesën e tij unike në lojë. Por jini të sigurt se qëllimi përfundimtar mbetet i njëjtë – 21 është ende numri për të cilin duhet aspiruar!

Të luani Blackjack online është po aq e njohur sa edhe në mjedisin live. Si rezultat, pothuajse çdo kazino online do të ofrojë një sërë variantesh blackjack për klientët e tyre që të shijojnë. Këto lojëra janë të dizajnuara me detaje të shkëlqyera dhe pamje të jashtëzakonshme. Edhe pse Blackjack online nuk mund të zëvendësojë kurrë plotësisht natyrën sociale të mjedisit të blackjack live, zhvilluesit e lojërave megjithatë bëjnë gjithçka për të siguruar një përvojë online magjepsëse dhe zhytëse për përdoruesit.
Përmbajtja e kësaj faqeje është e dedikuar për t'ju dhënë informacion të plotë mbi fenomenin që është Blackjack. Ne do t'ju çojmë në historinë e kësaj loje, do t'ju ofrojmë të mirat dhe të këqijat dhe do t'ju tregojmë gjithçka për variantet që mund të prisni të gjeni. Ne do t'ju ndihmojmë gjithashtu që të arrini xhiron dhe do t'ju ofrojmë disa këshilla dhe strategji që mund t'i përdorni për të përmirësuar njohuritë tuaja dhe me shpresë për të arritur disa fitore. Ne madje do të përpiqemi t'u përgjigjemi disa prej pyetjeve të nxehta që nuk e dinit kurrë se i kishit. Kështu që vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë!

Përparësitë & Mangësitë

Përparësitë
Blackjack Online ofron lojë më të shpejtë
Bonuset e regjistrimit ose të mikpritjes mund të jenë në dispozicion
Blackjack online shpesh ofron aksione më të ulëta bastesh
Mangësitë
Pa avantazh të dukshëm kur përdorni teknika si numërimi i kartave
Kazinotë online ndonjëherë mund ta bëjnë sfiduese marrjen e bonuseve me kërkesa të larta të basteve
Lojtarët humbasin shumë nga ndërveprimi social i ambientit live

Historia

Blackjack i ka rrënjët e tij të futura thellë në histori. Në Francën e lashtë, një lojë kartash me emrin Vingtetun (Vingt-et-un që është "njëzet e një" në frëngjisht) besohet të jetë modeli i Blackjack dhe ku loja u shpik fillimisht. Ajo u prezantua në botë kur emigrantet nga Evropa erdhën në Amerikë. Gjatë kësaj historie, Blackjack është transformuar duke marrë frymëzim nga versione të ndryshme të lojërave me karta që njerëzit luanin në Egjiptin e lashtë, Kinën dhe Romën.

Vingt-et-un në anglishten e thjeshtë do të thotë 21, kështu që është shumë e kuptueshme se si Blackjack e mori emrin në fillim. Megjithatë, sot, loja që ne luajmë është shumë e ndryshme nga ajo që njerëzit kanë luajtur fillimet e saj. Madje mund të thuhet se rregullat e lojës kanë ndryshuar plotësisht dhe neve na ka mbetur vetëm emri. Për shembull, historikisht, Blackjack do të thoshte që një lojtar ka ose një xhek me maç ose një xhek me spathu. Pra, nëse lojtari kishte një blackjack dhe një As me Maç në dorë, atëherë raporti i pagesës së bonusit ishte 10:1.

Shpërthimi i parë i Blackjack në skenë u ndihmua nga vendimi i shtetit të Nevadës për të legalizuar lojërat e fatit gjatë Depresionit. Ishte një hap i ndërmarrë nga qeveria për të fituar të ardhura shtesë. Megjithatë, në një periudhë të shkurtër, loja u përhap në të gjitha kazinotë në Las Vegas dhe shpejt u bë një atraksion i rregullt në të gjitha pjesët e Shteteve të Bashkuara.

Ajo që filloi si një lojë franceze u bë pjesë e familjes amerikane të kazinove dhe tani është bërë një lojë globale. Zgjerimi i internetit ka mbështetur shtimin e versioneve më të reja të lojës si Blackjack Live, Kompatibil me Celularin dhe janë zhvilluar variante të shumta online. Megjithatë, rregullat e lojës janë të njëjta. Argëtimi vazhdon të bëhet më i madh dhe më i mirë.


Termat e Njohur

Nuk është e pazakontë që diçka të përqafojë kulturën dhe e njëjta gjë mund të thuhet për Blackjack. Edhe pse ishte një lojë franceze, në fillim, ngadalë dhe gradualisht, terminologjia e saj është përshtatur me stilin amerikan.

Blackjack: Një dorë e bërë nga çdo kartë duke përfshirë Mbretëreshën, Mbretin ose Xhekun (që vlen 10), si dhe një As.

Bust: Një dorë humbëse që e ka një lojtar me karta me vlerë mbi 21.

Dyfisho Bastin: Dyfisho Bastin i referohet kur një lojtar pranon të largohet pasi ka marrë një kartë shtesë duke dyfishuar bastin e tij të parë.

Gjuaj: Kur një lojtar i kërkon tregtarit një kartë shtesë.

Karta e vrimësKarta e dytë lëshohet nga tregtari. Në përgjithësi nuk kthehet derisa lojtarët të kenë marrë një vendim. Karta e Vrimës zakonisht tërhiqet me kokën poshtë.

Sigurimi: Në rast se një As mbahet nga tregtari, lojtarët mund të zgjedhin "sigurimin" përpara se tregtari të zbulojë kartën e vrimës. Sigurimi vepron si mbulim për humbjen e bastit aktual dhe konfirmon pagesën në 2:1.

Shtytje: Kur loja është e barabartë.

ButëKur një As me vlerë 11 është i pranishëm në dorën e lojtarit.

Ndarja: Nëse dy karta kanë të njëjtën vlerë, atëherë lojtarët kanë mundësinë t'i ndajnë letrat e tyre në dy duar. Më pas, lojtarët mund t'i luajnë të dyja këto duar njëkohësisht dhe tregtari do t'i shpërndajë një kartë çiftit të duarve

Qëndrim: Kur lojtari nuk dëshiron karta shtesë.

Dorëzimi: Nëse në një moment në kohë lojtari dëshiron të lërë lojën, ai ka mundësinë të dorëzohet dhe të largohet nga loja me gjysmën e bastit të tij origjinal. Megjithatë, kjo praktikë nuk ndiqet në të gjitha kazinotë.

Karta lartëKarta e kthyer lartë në dorën e tregtarit.


Rregullat

Loja ka për qëllim të arrijë një dorë me shumën prej 21 ose vlerën e saj më të afërt. Çdo gjë mbi këtë shumë ju humbni. Lojtarët janë kundër tregtarit dhe personi i parë që arrin në atë shifër magjike prej 21 fiton. Të gjitha kartat e kuvertës merren në të njëjtin nivel, ndërsa Aset mund të jenë 11 ose 1. Mbretëresha, Mbreti dhe Xheku janë të gjitha me vlerë 10.

Loja fillon kur të gjithë lojtarët kanë vënë bastet e tyre. Pas kësaj, tregtari shpërndan dy karta për çdo lojtar, duke përfshirë edhe veten. Megjithatë, karta e dytë e tregtarit është karta e vrimës, dhe ajo zbulohet vetëm pasi të gjithë lojtarët të kenë marrë vendimet e tyre. Pas kësaj, lojtarët mund të ndalojnë së pranuari më shumë karta ose mund të kërkojnë më shumë karta. Pastaj, ata mund të dyfishojnë bastin e tyre ose të ndajnë dorën. Kjo vazhdon derisa tregtari ose të marrë karta me vlerë mbi 17 ose derisa të arrijë shifrën 21.

Në Blackjack, lojtari mund të fitojë, të humbasë ose të barazohet me tregtarin. Në rast të barazimit, lojtarit i kthehen paratë e tij. Pagesa më e mirë merret kur një lojtar ka një dorë Blackjack kur dora e parë ka një as me vlerë 10. Pagesa, në këtë rast, në përgjithësi është mbi shanset përafërsisht 3:2.


Strategjia

Ashtu si shumica e lojërave me karta, Blackjack është një lojë taktikash dhe matematikë të avancuara. Disa kombinime dhe permutacione të ndryshme mund të ndodhin brenda një loje dhe njerëzit me një shkallë të lartë përqendrimi zakonisht ia dalin mirë në këtë lojë. Fokusi duhet të jetë në dorën e tregtarit. Disa lojtarë madje mund të numërojnë se sa karta nga cila kuvertë janë shpërndarë, gjë që i vendos ata në një pozicion më të mirë për të vendosur në fazat e fundit të lojës.

Lojtarët e rinj në lojën Blackjack duhet të mësojnë disa gjëra themelore përpara se të kalojnë në strategji më të avancuara. Të dini se kur të pranoni më shumë karta dhe të ndaloni marrjen e më shumë kartave është aftësia më themelore e lojës. Të dini se kur të dyfishoni bastin dhe të ndani dorën është një aspekt tjetër i rëndësishëm.

Në Blackjack, shtëpia ka avantazhin. Megjithatë, lojtarët ende mund të fitojnë dhe të kenë leverdi. Është thelbësore të vlerësohet ky fakt.

Siç u tha më herët, gjithçka ka të bëjë me probabilitetin. Njihni numrat tuaj, keni një sens të mprehtë vëzhgimi dhe ju do të lulëzoni. Humbni fokusin ose shqetësohuni dhe do të përfundoni duke humbur. Si rregull i thjeshtë, nëse keni një dorë që ka vlerë më shumë se 17, ndaloni së pranuari më shumë karta dhe çdo kombinim midis vlerave 5-16 dhe jeni në gjendje të merrni më shumë karta. Loja fillon të bëhet më e ndërlikuar kur merren gjithashtu parasysh dyfishimi dhe ndarja. Gjatë gjithë lojës, mos e humbni kurrë fokusin e tregtarit dhe dorës së tij.

Këshilla

Këto teknika të përmendura më poshtë do t'ju ndihmojnë të zhvilloheni si një lojtar dinak i Blackjack:

Fillimi

Në këtë pikë, shpresojmë, ne kemi ngjallur interesin tuaj mjaftueshëm që ju të dëshironi të provoni Blackjack online. Por, nëse jeni gati të hidheni, këtu janë pesë hapa për t'ju ndihmuar të filloni:

1 Gjeni një kazino

Kur kërkoni për një kazino, sigurohuni që të qëndroni me ato me një reputacion të shkëlqyer në treg. Një kazino me reputacion do të licencohet dhe rregullohet siç duhet nga një autoritet i njohur. Si rezultat, ato do të jenë në gjendje të ofrojnë një përzgjedhje të madhe variacionesh blackjack me bonuse të mira dhe kërkesa të drejta të basteve. Nëse nuk jeni të sigurt se ku mund të gjeni një listë të kazinove me reputacion, ju rekomandojmë të lexoni komentet tona të kazinosë me blackjack.

2 Mësoni Lojën

Përpara se të zhyteni në tavolinën më të afërt të blackjack, ju duhet të njiheni me rregullat e lojës. Pasi të kuptoni rregullat, do të kuptoni më mirë se çfarë të bëni në situata të ndryshme. Gjithashtu, mbani në mend se ka variante të ndryshme të Blackjack dhe secila prej këtyre varianteve ka grupin e vet të kërkesave unike.

3 Hyni në Lojë

Pasi të keni bërë kërkimin tuaj, të keni lexuar rregullat dhe të zgjidhni një kazino, hapi tjetër është t'i bashkoheni një tavoline blackjack online. Të luani online ka avantazhet e veta, si për shembull të mos presësh të hapet një tavolinë. Kështu që zgjidhni versionin tuaj të blackjack dhe klikoni për t'u bashkuar!

4 Vini një Bast

Para se të merrni kartat tuaja, do t'ju duhet të vini një bast. Shuma e bastit do të varet nga kufiri i tabelës dhe varianti që zgjidhni për të luajtur. Pasi të keni vënë bastin, kartat do të shpërndahen.

5 Njihni tabelat tuaja të pagesave

Tabelat e pagesave në Blackjack janë të drejtpërdrejta. Goditja 21 ju jep Blackjack dhe fitore. Numri më i lartë është 20, të cilin mund ta fitoni me dy karta fytyre, dy 10 ose një kartë fytyre dhe një 10. Numri më i lartë i mëposhtëm do të jetë 19, ndërsa pjesa tjetër do të jetë në më poshtë sipas rendit zbritës. Çdo gjë mbi 21 do të thotë që ju humbni dhe do të jeni jashtë raundit.

Terminologjia

Ju me siguri do të keni dëgjuar duke u përdorur terma të ndryshme nëse keni qëndruar ndonjëherë pranë një tavoline të blackjack live. Fatkeqësisht, zhargoni i klientëve kur luani këtë lojë mund t'ju bëjë të ndiheni sikur po dëgjoni një gjuhë tjetër. Për fat të mirë, ndihma është në dorën tuaj. Ne kemi përpiluar një listë të shkurtër por informative të termave të fjalorit më të zakonshëm që do të hasni kur luani Blackjack online. Kaloni një moment për t'i lexuar ato dhe së shpejti do të jeni në gjendje të përdorni zhargonin që duhet të dini!

Fjalori i Blackjack

Llojet e Lojërave të Blackjack

Është mjaft befasuese të vihen re shumë variacione për një lojë aq të thjeshtë sa Blackjack. Shumica e kazinove online me reputacion do të ofrojnë një përzgjedhje të llojeve të ndryshme të lojërave blackjack për lojtarët që të zgjedhin. Këtu janë disa nga opsionet më të njohura që do të hasni:

Blackjack Klasik

Blackjack është një lojë e thjeshtë me karta që ka rrëmbyer dhe mbajtur vëmendjen tonë për breza. Shumë kohë përpara se të njohim termin blackjack, ne kemi luajtur për të parë se kush mund t'i afrohet më shumë 21. Kazinotë online na lejojnë të vazhdojmë këtë magjepsje duke ofruar qasje në disa variante lojërash.

Blackjack Live

Blackjack live u lejon lojtarëve të shijojnë pamjet, tingujt dhe emocionet e një kazinoje të vërtetë, të gjitha nga komoditeti i shtëpive të tyre. Lojtarët do të luajnë kundër një tregtari të drejtpërdrejtë në kohë reale përderisa ndërveprojnë me lojtarët e tjerë. Ky opsion është i përsosur për ata që duan të shijojnë origjinalitetin e ambientit live, duke ruajtur ende përfitimet e lojës online.

Spanish 21

Spanish 21 mbart të gjitha aspektet tradicionale të lojës standarde të blackjack, por me disa dallime të rëndësishme. Së pari, luhet me kuvertën spanjolle me 48 karta në vend të kuvertës së zakonshme me 52 karta. Së dyti, kur një lojtar arrin 21 (blackjack), ata fitojnë automatikisht, edhe nëse tregtari ka arritur gjithashtu në 21. Këtu nuk ka barazim në lojë!

Blackjack Amerikan

Blackjack Amerikan është një tjetër variant i njohur i lojës. Ashtu si variacionet e tjera të blackjack, qëllimi është që të arrini sa më afër shumës 21, pa e kaluar atë. Dallimi kryesor këtu është se tregtarit i shpërndahen dy karta, njëra me fytyrë lart dhe tjetra me fytyrë poshtë (karta e vrimës).

Pontoon

Pontoon është versioni britanik i Blackjack. Rregullat janë pothuajse të njëjta me Blackjack standard, por termat dhe zhargoni i përdorur janë thelbësisht të ndryshëm. Pontoon kërkon që një nga lojtarët të caktohet si 'bankieri' i cili në thelb zë vendin e tregtarit. Nëse bankieri arrin në 21, ai shpall një ponton dhe mbledh dyfishin e shumës që secili lojtar ka vënë bast.

Super Fun 21

Super Fun 21 ka disa rregulla miqësore për lojtarët që e dallojnë atë nga Blackjack tradicional. Për shembull, aset e ndarë mund të dyfishohen ose goditen. Lojtarët mund të dorëzohen pas një dyfishimi të dështuar përderisa mund të ndajnë çifte deri në katër herë (përfshirë kartat As). Ky variant përdor gjithashtu rregullin "Charlie me gjashtë karta". Çdo lojtar që mban gjashtë karta me vlerë më të vogël se 21 fiton automatikisht. Për shkak të këtyre rregullave, loja zakonisht paguan para çifte.

Blackjack Switch

Me një ndërprerës blackjack, një lojtarit i shpërndahet jo një, por dy duar, dhe pasi të shpërndahen katër kartat e para, ai do të ketë një mundësi të ndërrojë kartën e sipërme (ose të dytë) nga secila dorë për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar. Me këtë version, lojtarët do të duhet të vënë dy baste me madhësi të barabartë.

Zappit Blackjack

Zappit blackjack paraqet një tjetër kthesë emocionuese në lojën standarde të blackjack. Rregullat janë kryesisht në përputhje me variantin klasik. Megjithatë, Zappit blackjack i lejon lojtarët të bëjnë 'zap' ose të eliminojnë dy kartat që kanë marrë dhe t'i zëvendësojnë ato me dy karta të reja të rastësishme. Ana negative? Nëse arrini rezultatin 21 pasi përdorni veçorinë 'zap', nuk ju jepet një blackjack dhe nuk do të merrni pagesën e zakonshme 3:2.

Atlantic City Blackjack

Ky variant blackjack rrjedh nga versioni i luajtur në kazinotë në Atlantic City. Si rezultat, ka disa dallime të dukshme kur e krahasojmë atë me lojën klasike të blackjack. Për shembull, versioni i Atlantic City i lejon tregtarit të shikojë dhe të shohë nëse ka një blackjack dhe i lejon ata të qëndrojnë në 17. Përveç kësaj, ky version do t'u mundësojë lojtarëve të ndajnë kartat e tyre deri në tre herë.

Blackjack Evropian

Përderisa rregullat e Blackjack Evropian janë në thelb të njëjta me versionin standard, formati ndryshon disi. Për fillestarët, nuk ka kartë me vrima (me fytyrë poshtë). Në vend të kësaj, tregtari shpërndan kartën e tij të parë me fytyrë lart dhe shpërndan të dytën vetëm pasi lojtari të ketë luajtur me dorën e tij. Për më tepër, ka kufizime në dyfishimin e lojtarëve (ata mund ta bëjnë këtë vetëm nëse dora e tyre ka vlerën 9, 10 ose 11) dhe numrin e herëve që lojtarët mund të ndajnë kartat.

Blackjack Çifti Perfekt

Blackjack Çifti Perfekt është i njëjtë me lojën origjinale, me një ndryshim të madh: ky variacion lejon një bast anësor që funksionon në mënyrë të pavarur nga basti kryesor. Ky bast anësor përfshin lojtarët që vënë bast nëse ata ose tregtari do të kenë një 'çift' – dy karta të njëjta. Lojtarët mund ta fitojnë këtë bast anësor duke vendosur një çift të përzier, me ngjyrë ose perfekt (dy karta me të njëjtën ngjyrë dhe të njëjtin kostum). Çifti perfekt paguan shanset më të larta.

Infinite Blackjack

Infinite Blackjack është një version inovativ i lojës së kazinosë. Përveç lojës kryesore të blackjack, Infinite Blackjack ofron deri në katër baste anësore (Çfarëdo çifti, 21+3, Hot 3 dhe Bust It) që rrisin shanset e një lojtari për të fituar. Për më tepër, loja përdor një rregull "Charlie me gjashtë karta". Nëse një lojtar ka një dorë me gjashtë karta me një vlerë totale nën 21, ai merr një pagesë.

Progressive Blackjack

Ky version i lojës me karta të dashura ofron të njëjtën lojë strategjike me kartat që shijojmë nga Blackjack tradicional dhe shton eksitimin e një jackpoti progresiv në përzierje. Disa variante kërkojnë një bast shtesë para për të qenë në garë për të fituar jackpotin.

Double Attack Blackjack

Kjo lojë është një variant i variantit të famshëm Spanish 21. Lojtarët mund të vënë bastin e tyre fillestar me blackjack me dy sulme pasi të kenë parë kartën e sipërme të tregtarit. Paratë çifte jepen për një blackjack natyral në këmbim të këtij opsioni.

Lucky Blackjack

Kjo lojë është një nga versionet më të pazakonta të blackjack. Vetëm ju kundrejt tregtarit dhe vetëm tregtari merr karta. Ju vendosni baste se sa afër do t'i afrohet tregtari në 21, dhe nëse e merrni me mend saktë, mund të fitoni deri në 19 herë të aksioneve tuaja.

Double Exposure Blackjack

Blackjack Double Exposure Blackjack (me ekspozim të dyfishtë) ofron një pamje paksa të ndryshme në lojën standarde të blackjack. Në këtë variant, tregtari merr dy karta me fytyrë lartë. Ky ndryshim ofron një avantazh të konsiderueshëm për lojtarin. Një blackjack natyral paguan me para çifte dhe jo me pagesën standarde 3:2.

21 Duel

Ky variant shumë argëtues kombinon dy nga lojërat më të njohura të kazinosë ndonjëherë - Blackjack dhe Texas Hold 'Em. Objektivi është ende për të arritur 21. Megjithatë, përveç kësaj, lojtari dhe tregtari mund të përdorin dy karta të përbashkëta që shpërndahen në tavolinë për të forcuar duart e tyre përkatëse. Ky veprim është, natyrisht, shumë i ngjashëm me atë që lojtarët do të bënin në Texas Hold'Em Poker.

Triple 7s Blackjack

Triple 7s merr lojën tradicionale të blackjack dhe e bashkon atë me një jackpot progresiv. Objektivi është ende të arrijmë 21. Megjithatë, lojtarët kanë një stimulim. Disa duar do të kenë një bonus të madh. Për t'u kualifikuar për këto bonuse, një lojtar duhet të vë një bast shtesë krahas bastit kryesor.

Vegas Strip Blackjack

Ky variant ndjek rregullat tradicionale të blackjack. Luhet me katër kuverta të cilat përzihen pas çdo dore. Dallimi domethënës këtu është se nëse tregtari merr një As ose një 10, ai mund të 'shikojë' për Blackjack. Nëse tregtari ka një blackjack, ai fiton raundin.

Big Five Blackjack

Big Five Blackjack luhet me pesë kuverta. Veçoritë unike të variantit përfshijnë goditjen e tregtarit në 17-shen e butë dhe loja ofron gjithashtu mundësinë e dorëzimit të hershëm. Përtej kësaj, rregullat përputhen shumë me atë të lojërave tradicionale të blackjack.

Vegas Downtown Blackjack

Varianti Vegas Downtown luhet me dy kuverta të përziera pas çdo loje. Lojtarët mund të vënë bast deri në 5 duar njëkohësisht, secila dorë konkurron veçmas me dorën e tregtarit - tregtari luan me dy karta, njëra me fytyrë lartë dhe tjetra me fytyrë poshtë. Nëse karta me fytyrë lart është një As, lojtarit do t'i ofrohet sigurim.

Ante Up 21 Blackjack

Kjo lojë me karta është një variant tjetër që bashkon Blackjack dhe Pokerin. Ante Up 21 ende përqendrohet në elementet e pastra të Blackjack, por krijon opsione shtesë të basteve duke përdorur dorën e përfunduar të blackjack të një lojtari në një garë pokeri me dy karta me tregtarin.

Blackjack Kinez

Blackjack kinez njihet me disa emra të tjerë - 21 pikë, ban-nag dhe ban-fat. Ky version blackjack pasqyron shumë afër lojën tradicionale. Dallimi i rëndësishëm qëndron në kombinimet fituese dhe pagesat që rezultojnë. Ndryshe nga Blackjack i zakonshëm, dora më e mirë e një lojtari janë dy Ase (një ban-ban). Ky rezultat mposht të gjitha kombinimet e tjera. Dora tjetër më e mirë është Asi dhe një kartë me vlerë 10. Kjo dorë njihet si ban-nang, dhe i kalon çdo dorë përveç një ban-bani.

Blackjack Dorëzuesi

Ky variacion i lojës luhet në të njëjtën mënyrë si versioni origjinal. Megjithatë, me Blackjack Dorëzuesin, lojtarët kanë mundësinë të dorëzohen pasi të jenë shpërndarë dy kartat e para. Duke bërë këtë, një lojtar mund të rikuperojë gjysmën e shumës që ka një bast.

Llogarisni Bonusin Tuaj të Kazinosë

Kazinotë Bonusi Depozita Min. KB Metodat e Pagesës Merrni Bonusin
Joo Casino
€1,000 + 100 Rrotullimet Falas
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 50x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Bet2u Casino
€600
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 40x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
MagicalSpin Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
All Slots Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€10 35x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Boomerang Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Verde Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Përzgjedhje e mirë e ofruesve të lojërave.

Mbështetje për konsumatorë 24/7.

Valuta të shumta në një llogari.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €300 + 50 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Tregtari do t'i ndajë dy karta një lojtari për të luajtur Blackjack online. Ai lojtar do të përpiqet t'i afrohet shumës 21 sa më afër të jetë e mundur pa e kaluar atë shumë. Lojtarët mund ta bëjnë këtë duke kërkuar më shumë karta (gjuajtje) ose duke mbajtur kartat origjinale që u janë shpërndarë (në qëndrim). Nëse vlera e dorës së një lojtari është më e lartë se ajo e tregtarit ose nëse ata godasin saktësisht 21, ata fitojnë.

Shumë kazino online do të ofrojnë një përzgjedhje të lojërave falas të blackjack online. Këto versione falas ose demo janë të shkëlqyera për ata që dëshirojnë të mësojnë më shumë rreth Blackjack ose të mprehin aftësitë e tyre të lojës pa rrezikuar asnjë para. E vetmja gjë negative është se nuk do të mund të tërhiqni asnjë nga fitimet.

Përgjigja është jo. Nëse zgjidhni një kazino online me reputacion dhe të licencuar, ka të ngjarë të zbuloni se ato funksionojnë nën rregullore të rrepta. Zgjedhja e një kazinoje të licencuar dhe me reputacion do të thotë që një autoritet i jashtëm do të mbajë një sy të hapur për të siguruar që të gjitha rezultatet të jenë të ndershme. Për sa kohë që i përmbaheni kazinove online që janë të rregulluara siç duhet dhe mbajnë një reputacion të mirë në treg, nuk duhet të hasni asnjë problem.

Nuk ka shumë gjëra që ju nevojiten për të luajtur. Mund të luani menjëherë nëse keni një laptop ose desktop dhe një lidhje të mirë interneti.

Çdo kazino online do të ketë softuerin e saj të lojës, kështu që përdoruesit do të duhet ta shkarkojnë atë nga ueb faqja e saj. Disa kazino online nuk kërkojnë ndonjë shkarkim softuerësh, që do të thotë se mund të luani direkt nga faqja aktuale. Me siguro do t'ju duhet të regjistroni një llogari në kazinonë përkatëse përpara se të filloni të luani.

Nuk ka ligj kundër numërimit të kartave kur luani Blackjack online. Sidoqoftë, kjo nuk është gjëja e lehtë për t'u bërë praktikisht, pasi kazinotë online riorganizojnë automatikisht kuvertën e lojës pas çdo dore. Gjithashtu, shpejtësia e kompjuterit e bën pothuajse të pamundur numërimin e kartave.

Përderisa çdo lojë kazinoje bazohet në shanse, Blackjack sjell një nivel aftësish dhe strategjie të lojtarëve. Këto aftësi dhe teknika zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë dhe i japin lojtarit një shans më të madh për të fituar.

Për shkak se rregullat e blackjack mbeten të njëjta (pavarësisht nëse jeni duke luajtur në një kazino online ose fizike), strategjitë tuaja janë gjithashtu të ngjashme. Ky rregull do të thotë që nuk do të ketë shumë ndryshim në shanset tuaja për të fituar. Megjithatë, Blackjack Online mund të jetë një opsion pak më i mirë, falë bonuseve dhe promocioneve online që shpesh i shoqërojnë këto lojëra online.

Për shkak të natyrës së rastësishme të Blackjack online, shanset për të tërhequr disa kombinime do të ndryshojnë shumë. Për shembull, mund t'ju themi se tërheqja e një karte me ndonjë vlerë specifike është 7,69%, ndërsa shanset për të tërhequr një kartë me vlerë 10 (Mbreti, Mbretëresha, Xhek ose 10) kërcejnë në 30,7%.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë në Trend

Zbuloni kazinotë online më në trend sot në Shqipëri dhe zbuloni se cilat kazino po fitojnë popullaritet dhe rritje të interesit nga lojtarë si ju. Ndiqni Buzz dhe zbuloni lojërat dhe ofertat befasuese të kazinosë online.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Android

Luani lojëra të kazinosë në telefonin ose tabletin tuaj Android në kazinotë më të mira online me para të vërteta. Ne rishikojmë dhe vlerësojmë aplikacionet më të mira të Android dhe faqet e kazinove që ofrojnë lojëra të fatit me para të vërteta ose lojëra për argëtim për të sjellë udhëzuesin përfundimtar të kazinosë Android.

Lexoni më Shumë

Kodet e Bonusit të Kazinosë

Udhëzues për ofertat më të mira të kodeve të bonusit të kazinove online, mësoni se si të gjeni dhe kërkoni kodet e bonusit të promocioneve si para shtesë kur regjistroheni në një kazino online, shfrytëzoni kuponët për lojë falas, rrotullime falas të sloteve, stimuj për kthimin e parave dhe rimbushje dhe provoni një kazino.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë