Udhëzues për Top Kazinonë Craps me Para të Vërteta 2023

Udhëzuesi Juaj për të Luajtur Craps me Para të Vërteta në Faqet e Top Kazinove. Këtu do të gjeni një listë të kazinove më të mira online të rishikuara dhe të ranguara që janë më të përshtatshmet për lojërat Craps me para të vërteta. Për më tepër, ky udhëzues përmban këshilla për të luajtur variantet e ndryshme të Craps, duke përfshirë Craps Klasik, Simplified Craps, Crapless Craps, Craps me Tregtar të Drejtpërdrejtë dhe shumë të tjera.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
E Re
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.5
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.2
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Craps
Informacion i plotë në lidhje me lojën Craps: që nga rregullat bazike deri te strategjitë e lojës dhe zhargoni. Në këtë udhëzues të Craps, do të gjeni një përmbledhje, këshilla dhe strategji, informacione rreth varianteve Craps, lojëra falas Craps dhe një listë të kazinove më të mira online për të luajtur Craps me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët tanë.

Udhëzuesit përkatës

Përmbledhje

Craps me para të vërteta është loja që luhet kryesisht në kazinotë fizike, por craps gjetën rrugën e saj edhe në botën e lojërave të fatit online. Është loja që luhet me zare në një tavolinë të madhe kazinoje dhe nëse keni parë ndonjëherë një skenë filmi ku njerëzit janë mbledhur rreth tryezës, brohorasin dhe bërtasin, ka gjasa që ata ishin duke luajtur craps me para të vërteta.

Arsyeja për këtë brohoritje vjen nga rregullat e lojës, pasi lojtarët e mbledhur rreth tavolinës nuk duhet të hedhin vetë zaret. Në vend të kësaj, ata mund të zgjedhin të vënë bast për "hedhësin", pra personin që hedh zarin. Edhe pse rregullat e craps online janë paksa të komplikuara, loja është relativisht e thjeshtë në thelbin e saj.

Gjërat nisin me hedhjen e zarit. Nëse hedhësi qëllon 2, 3 ose 12, raundi përfundon menjëherë dhe të gjithë humbasin bastet e tyre të kalimit. Nëse qëllohet numri 7 ose 11, të gjithë fitojnë. Nëse qëllohet ndonjë nga numrat e tjerë, ai numër do të bëhet pika, duke filluar fazën e dytë të raundit të craps me para reale. Hedhësi do të vazhdojë të hedhë zare derisa të hedh përsëri numrin e vënë bast, i cili do të jetë fitore për lojtarët ose ai të hedh një 7, duke e përfunduar raundin me humbje.

Edhe pse mund të mos jetë aq argëtuese sa ajo e vërteta, craps online mund të jenë akoma eksituese dhe shumë lojtarë kënaqen duke luajtur craps me para të vërteta në kazino të ndryshme online.

Craps me Para të Vërteta

Mes dhjetëra lojërave të kazinosë që luhen në kazinotë moderne në mbarë botën, Craps është një nga lojërat e pakta që luhen ende me zare. Ajo që e bën craps kaq unike për shumë lojtarë është hedhja e zarit që vendos fatin tuaj. E cila, për shumë njerëz, duket krejt e ndryshme nga loja me karta ose shtypja pa menduar e butonit në automat.

Nëse ecni në ndonjë kat të kazinosë fizike në Las Vegas, Monte Carlo ose Macau, me siguri do të gjeni turmat më të gëzuara të mbledhura pikërisht rreth tavolinave Craps. Me para të mëdha në linjë, shumë spektatorë dhe bastues që përkrahin hedhësin dhe tavolinën e madhe për të gjitha veprimet që mund të ndodhin, Craps bën që eksperienca e kazinosë të jetë e gjallëruese.

Lojtarët shqiptarë të kazinosë nuk arrijnë të luajnë mjaftueshëm Craps pasi nuk ka aq shumë krijues që përhapin lojën, por këtu hyjnë në lojë kazinotë online. Për fat të mirë për ne, shumë faqe të kazinove online përhapin Craps dhe lejojnë lojtarët të shijojnë përvojën nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Sigurisht, disa nga emocionet e Craps humbasin në lojën virtuale, por loja vazhdon ende një rrugë të gjatë për të riprodhuar përvojën dhe mund të sigurojë freski të madhe për lojtarët që kërkojnë diçka të re. Pra, nëse po kërkoni të mësoni se si të luani Craps ose të luani lojën online, vazhdoni të lexoni dhe zbuloni gjithçka rreth Craps me para të vërteta online.

Zgjedhja e Kazinosë Tuaj me Craps Online

Ne kemi diskutuar tashmë avantazhet e lojës Craps online dhe rregullat e lojës, kështu që duhet të jeni gati të hidheni në veprim. Megjithatë, gjëja jetike që ju duhet akoma të vendosni është se në cilën kazino online të luani, gjë që është larg nga një vendim i parëndësishëm.

Meqenëse shumica e kazinove online ofrojnë Craps në një formë ose në një tjetër, ju do të dëshironi të zgjidhni vendin më të mirë për të luajtur. Për të vendosur se cila kazino është më e mira, do t'ju duhet të merrni parasysh një gamë të gjerë kriteresh, duke përfshirë:

 • Siguria dhe licencimi i kazinove
 • Zgjedhja e tabelave Craps
 • Aksionet minimale dhe maksimale
 • Bonuset dhe promocionet
 • Bankimi dhe mbështetja e klientit

Duke pas parasysh të gjithë këta faktorë, do të jeni në gjendje të gjeni kazinonë që do t'ju japë vlerën më të mirë gjatë lojës. Dhe në të njëjtën kohë, sigurohuni që jeni duke luajtur në një mjedis të sigurt ku keni kontroll të plotë të fondeve tuaja dhe të dhënat tuaja personale mbahen 100% private.

Nëse dëshironi të siguroheni që po luani me një kazino të nivelit më të lartë të Craps, shikoni listën tonë të kazinove më të mira online të Craps në Shqipëri në këtë faqe. Ekipi ynë ka shpenzuar shumë orë duke luajtur dhe testuar kazino të ndryshme online, dhe ne mund t'ju tregojmë pa dyshim se cilat kazino online ofrojnë shërbimin më të mirë.

Pavarësisht se cilën kazino zgjidhni në listën tonë, mund të jeni i sigurt se po luani në një faqe plotësisht të licencuar dhe të rregulluar që mbron lojtarët e saj dhe ofron një atmosferë 100% të ndershme lojërash. Natyrisht, do të jetë ende në dorën tuaj të zgjidhni se cila nga këto kazino ofron përvojën më të këndshme të Craps për ju, por për fat, ju mund të bashkoheni në sa të doni prej tyre dhe ta zbuloni vetë.

Prej Nga Vjen Craps?

Nga tekste të ndryshme historike, mund të themi se njerëzit përdornin disa forma zaresh për të luajtur lojëra të fatit shumë shekuj më parë. Për shembull, loja e Craps rrjedh nga një lojë tjetër me zare e quajtur Hazard, e cila mori rrugën për në Evropë përmes Sir William nga Tire gjatë kryqëzatave, diku në shekullin e 12-të.

Forma të ndryshme lojërash u luajtën në Evropë dhe u zhvendosën përtej oqeanit në Amerikë në shekullin e 19-të. Loja u bë shumë e njohur në disa nga kolonitë e hershme. Megjithatë, vetëm në shekullin e 20-të loja moderne e Craps me linjat Kalo dhe Mos Kalo u krijua dhe u fut në jetën e përditshme të lojtarëve amerikan të lojërave të fatit, falë John H. Winn, i cili njihet si babai i Craps moderne.

Që atëherë, Craps është bërë një lojë në modë në kazinotë në mbarë botën, veçanërisht në SHBA. Me rritjen e kazinove online, Craps u bë një nga lojërat që lojtarët tani mund të luanin nga komoditeti i shtëpive të tyre. Përderisa Craps mund të mos jetë loja më e njohur e kazinosë online, lojtarët e zgjuar e kuptojnë se pse loja fitoi popullaritetin e saj në radhë të parë dhe e luajnë atë mjaft shpesh.

 

Opsionet e Basteve

Siç mund të shihet duke parë thjesht tavolinën Craps, ka shumë baste të tjera përveç Kalo/Mos Kalo që mund të vihen në lojë. Këto përfshijnë Eja/Mos Eja, bastet e Fushës, Bastet e Vendit, Hardways, Craps dhe Çfarëdo Shtatë.

Të gjitha këto baste mund të bëhen si shtesë e bastit origjinal Kalo/Mos Kalo për të rritur bastet dhe për të bërë të mundur fitimin e më shumë se dyfishit të parave.

Përderisa Kalo/Mos Kalo paguan gjithmonë dyfish para, disa baste ofrojnë pagesa më të mëdha. Disa nga bastet anësore më të njohura në Craps përfshijnë:

Basti Eja - Ky bast është identik me bastin Kalo, vetëm se ai mund të bëhet edhe në hedhjet pas bastit Eja hidhu zar.

Basti Mos Eja - Ky bast është saktësisht e kundërta e bastit Eja dhe do të thotë se lojtari është duke vënë bast që zari të mos kalojë.

Bastet e Fushës - Bastet e Fushës i lejojnë lojtarët të vënë bast në numrin e saktë që do të hedh tregtari. Lojtarët mund të vënë bast në numrat 2, 3, 4, 9, 10, 11 dhe 12.

Bastet e Vendit - Lojtari vë bast që tregtari do të hedh një numër para se të hidhet një shtatë. Numrat e ofruar në bastet e vendit janë 4, 5, 6, 8, 9 dhe 10.

Çfarëdo Shtatë - Lojtari vë bast që hedhja tjetër do të jetë saktësisht 7.

Çfarëdo Craps - Lojtari vë bast që hedhja tjetër do të jetë 2, 3 ose 12.

Ju mund të vini baste të tjera në lojën e Craps me para të vërteta dhe mund të filloni t’i vini disa prej tyre me kalimin e kohës. Megjithatë, së pari është thelbësore të mbani mend se cilat baste kanë kuptim. Bastet Kalo/Mos Kalo dhe Eja/Mos Eja ofrojnë një avantazh prej rreth 1.4%, që është mjaft i ulët. Bastet e shanseve paguajnë vlerën e saktë, që do të thotë se nuk ka avantazh shtëpie dhe ju mund t'i vini ato baste pa humbur asgjë. Nga ana tjetër, bastet e vendit nuk janë aspak të përshtatshme për lojtarin, pasi shtëpia ruan një avantazh prej mbi 5% mbi to, kjo është arsyeja pse lojtarët e zgjuar i shmangin ato.


Strategjia

Edhe pse craps është një lojë fati dhe shumë e paparashikueshme, ka disa lëvizje strategjike që mund t’i bëni për të rritur shanset për të fituar. Këtu janë disa tregues:

 • Opsionet e shkurtimit të basteve të përdoruesit & njësitë 
 • Merrni parasysh avantazhin e shtëpisë
 • Përmbajuni llojeve të thjeshta të basteve (bastet Kalo Linjën dhe Eja)
 • Të keni një strategji (ju sugjerojmë)
 • Kushtojini vëmendje asaj që po ndodh
 • Qëndroni në kontroll të aksioneve dhe basteve
 • Vendosni një kufi kohor dhe buxhetor për veten tuaj
 • Kërkoni oferta të bonuseve/promocione

Pse të Luani?

Luajtja e Craps me Para të Vërteta Online - Ne kemi përmendur tashmë se Craps është kryesisht një lojë kazinoje live, pika më e rëndësishme e shitjes së së cilës është atmosfera që tentojnë të krijojnë tavolinat Craps. Megjithatë, kazinotë më të mira online në Shqipëri ofrojnë të gjitha lojën Craps si pjesë të portofolit të tyre dhe të luani Craps online mund të jetë jashtëzakonisht argëtuese.

Të luani Craps live për herë të parë mund të jetë mjaft frikësuese, pasi të gjitha zhargonet teknike të përdorura nga lojtarët dhe stafi i kazinosë dhe ritmi i shpejtë i lojës mund t'i trembë lojtarët në një mënyrë të madhe. Megjithatë, të luani online në internet ka shumë përparësi, duke përfshirë:

Aksionet më të Ulëta - Duke luajtur lojëra Craps në një kazino live, ndoshta do t'ju duhet të bëni baste mjaft të mëdha pasi kazinotë live nuk mund të përballojnë të pranojnë baste të vogla në lojërat e tavolinës. Online, ju mund të vini bast shuma minimale përderisa mësoni lojën dhe ndiheni rehat me të, kjo është arsyeja pse Craps online është shumë më e mirë për lojtarët fillestarë.

Pa Presion - Lojtarët e Craps Live do të presin që ju të jeni të shpejtë me bastet tuaja dhe të luani dhe mund të keni probleme nëse ju duhet shumë kohë për të vepruar ose nuk jeni të sigurt se çfarë po bëni. Në Craps online, ju mund të luani për veten tuaj, të kaloni tërë kohën që dëshironi dhe të mendoni për bastet tuaja për aq kohë sa dëshironi, pa ju bërë presion askush.

Bonuset - Ashtu si çdo lojë tjetër kazinoje online, lojtarët mund të luajnë Craps online me një bonus, që do të thotë më shumë para për të luajtur dhe më shumë fitime të mundshme që mund t’i bëni.

Lojë e Shpejtë - Pasi të jeni të kënaqur me lojën, Craps online do të rrjedh shumë më shpejt se loja live. Nuk ka nevojë të prisni që lojtarët e tjerë të luajnë raundin ose bastet e tyre ose që stafi të shpërndajë fitimet. Në vend të kësaj, një klikim i thjeshtë do të fillojë raundin e ri.

Siç mund ta shihni, ka shumë arsye për të luajtur Craps online dhe bukuria e saj është se mund ta bëni këtë pa shkuar në një kazino të vërtetë. Lojtarët shqiptar të kazinosë online mund të zgjedhin nga një numër pothuajse i pakufizuar i kazinove online që paraqesin lojëra me para të vërteta dhe ne jemi këtu për t'ju ndihmuar të zgjidhni kazinonë më të mirë çdo herë.


Si Të Luani

Për shkak të paraqitjes disi komplekse të tabelës Craps, shumë lojtarë të rinj Craps mashtrohen duke menduar se Craps është një lojë shumë komplekse. Megjithatë, lojtarët mund të mësojnë gjërat thelbësore të lojës për një kohë të shkurtër dhe pasi t'i keni fituar këto, ju jeni gati për të luajtur.

Në një kazino fizike, lojtarët që luajnë lojën hedhin zaret me radhë. Sidoqoftë, në versionin e kazinosë online të Craps, lojtari do t'i bëjë të gjitha hedhjet për vete, duke e bërë lojën edhe më argëtuese. Në secilin rast, lojtarët duhet të vënë baste përpara se të hedhin zare.

Bastet e para vihen përpara "Eja Hidhu Zar ". Ky rol është roli i parë që luan hedhësi dhe para se ta bëjë atë, hedhësi është i detyruar të vë bast ose linjën Kalo ose Mos Kalo. Më pas hidhet zari dhe qëllimi i hedhësit është të gjuajë 7 ose 11, në këtë rast bastet Kalo fitojnë. Nëse hedhësi hedh 2, 3 ose 12, hedhësi bën Craps Out dhe bastet Mos Kalo fitojnë (në numrin 12 Mos Kalo e kthen vetëm bastin). Nëse hidhet ndonjë numër tjetër, ai numër bëhet Pikë dhe hedhësi vazhdon të hedh.

Faza e Pikës fillon pasi të jetë përcaktuar numri i pikës. Synimi i hedhësit është të hedh përsëri atë numër përpara se të qëllojë 7. Nëse hedhësi hedh shtatë para pikës, bastet Mos Kalo fitojnë. Nëse hedhësi hedh pikën përpara se të hedh 7, bastet Kalo fitojnë.

Përderisa shumë baste të tjera janë në dispozicion në tryezën Craps, basti Kalo/Mos Kalo është i vetmi që duhet të vini për të luajtur dhe i vetmi që ju nevojitet për të luajtur lojën. Çdo gjë tjetër mund të konsiderohet si bast propozimi dhe nuk është e detyrueshme.

Fillimi

A jeni të interesuar të provoni craps me para të vërteta? Hidhini një sy udhëzuesit tonë se si të filloni dhe do të jeni gati të luani lojëra craps online në një nga kazinotë tona kryesore brenda pak minutash. Sidoqoftë, përpara se të luani lojëra craps online për para të vërteta, ka disa gjëra që duhet të keni parasysh. Do të zbuloni se ia vlen të ndërmerrni këto hapa përpara se të vendosni bast paratë tuaja të fituara me vështirësi në lojërat e gabuara online:

1 Njihuni me lojën.

Përmirësoni përvojën dhe bëjeni lojën tuaj online më argëtuese duke mësuar rregullat. Nuk është aq e komplikuar sa duket - të kuptuarit e bazave dhe shanset tuaja për të fituar është gjithçka që duhet të dini për të filluar. Craps është e thjeshtë dhe një lojë fati e pastër - ju vini bast mbi rezultatin se si del në tryezë.

2 Gjeni një kazino me reputacion.

OnlineCasinoReports ka përzgjedhur më të mirat nga më të mirat për ju dhe ju mund të zgjidhni me siguri cilëndo nga kazinotë tona të listuara për të vënë bast në craps online. Një kazino e sigurt online do të ketë gjithmonë certifikim SSL dhe masa të koduara sigurie, informacione të verifikueshme për licencimin dhe rregulloren, vulën e miratimit eCOGRA dhe rishikimet e lojtarëve të besuar.

3 Krahasoni ofertat e bonusit.

Përpara se të regjistroheni, shikoni promocionet dhe bonuset e mikpritjes që kazinotë duhet të ofrojnë. Do të zbuloni se mund të merrni më shumë për paratë tuaja nëse peshoni opsionet tuaja. Sigurohuni që mund të përmbushni kërkesat e basteve përpara se të pranoni një marrëveshje promocionale dhe konsultohuni gjithmonë me T&K të lidhura me ofertën e bonusit.

4 Regjistrohuni & bëni depozitën tuaj të parë.

Regjistrohu falas në kazinonë e zgjedhjes suaj për t’u qasur në të gjitha lojërat që ata kanë në dispozicion për craps online. Luani falas në fillim dhe më pas zgjidh një lojë për të luajtur me para të vërteta. Pastaj, ndiqni hapat për të depozituar me metodën tuaj të zgjedhur dhe sigurohuni që të merrni bonusin tuaj të mikpritjes!

5 Merrni bonusin tuaj dhe luani.

Fondet tuaja duhet të reflektohen menjëherë në llogarinë tuaj të basteve, që do të thotë se jeni gati për të luajtur craps online! Mos harroni të merrni ofertën tuaj të mikpritjes dhe keni parasysh kërkesat e lojës për të përfituar sa më shumë nga oferta juaj e bonusit.

Falas vs Para të Vërteta

Asgjë nuk e tejkalon emocionin e të luajturit me para të vërteta me craps online, por të luash versionin falas ka gjithashtu avantazhe. Këtu janë disa udhëzime:

Craps Falas Craps me Para të Vërteta
Ideale për fillestarët Më e mira për lojtarët me përvojë
Nuk ka para të vërteta për të humbur Paratë e vërteta mund të humben
Nuk ka ose ka pak para të vërteta për t’i fituar Ju mund të fitoni para të vërteta
Variante të gjera të lojërave Variante të mëdha të lojërave
Luani me çipsa falas Bonuse dhe promocione të mëdha
Terminologjia

Nëse dëshironi të shijoni lojën e craps, edhe më shumë, sigurohuni që të shikoni fjalorin tonë të termave të përdorur gjatë lojës. Do ta kuptoni zhargonin shumë shpejt!

Fjalori i Craps

Llojet e Craps

Craps është një lojë online me shumë variante, si në online ashtu edhe offline, dhe secili variant ka grupin e vet të rregullave, shanset dhe opsionet e basteve. Këtu janë disa lloje madhështore të lojërave të luajtura craps:

Craps me Limit të Ulët

Nëse nuk doni të rrezikoni të vini baste të larta, lojërat me limit të ulët janë opsioni juaj më i mirë. Megjithëse ka një pagesë më të ulët në lojërat me limit të ulët, bankrolli juaj nuk rrezikohet në një lojë - Një zgjedhje e përsosur për lojtarët pa përvojë.

Craps me Limit të Lartë

Ideale për gjuajtësit e mëdhenj, mund të vini baste më të larta me çdo hedhje zari. Zakonisht, zbatohet një bast minimal dhe basti maksimal ndonjëherë mund të kalojë 115000 ALL.

Bank Craps

Variacioni më i njohur, i luajtur duke përdorur një tabelë të veçantë me një plan unik. Ju vini bastin tuaj në një pjesë të tavolinës përpara se të hidhen zari.

Simplified Craps

Ky është një variant i thjeshtuar i craps ku hedhësi hedh zarin vetëm një herë. Një 2, 3, 4, 10, 11 ose 12 është një fitore, ndërsa një 5, 6, 7, 8 ose 9 është një humbje.

Die Rich Craps

Ky variant luhet vetëm me një zar dhe është një opsion i drejtpërdrejtë për t’u luajtur nga fillestarët. Një lojë e thjeshtë ku numri 6 do të thotë fitore dhe numri 1 do të thotë humbje.

Crapless Craps

Ky variant i njohur njihet edhe si "bastard", "kurrë më" ose "dredhi". Nëse një 2, 3 ose 12 hidhet në bastin Kalo Linjën, lojtari humbet.

New York Craps

Ky variacion luhet në një tavolinë unike craps të quajtur "tregtar i dyfishtë" dhe është emocionues për t'u luajtur. Këtu do të gjeni "numrat e kutive" (4 deri në 7, 9 ose 10) me shanse të mira për të fituar.

High Point Craps

Ekziston një version tjetër i thjeshtë i craps me rregulla të ndryshme nga ato standarde. Zari mund të hidhet sërish nëse hedhësi hedh një 2 ose 3 në hedhjen e parë. Megjithatë, nëse hidhet një 11 ose 12, hedhësi duhet të shënojë një numër më të madh më pas për të fituar.

Scarney Craps

Në këtë varietet, bastet Eja ose Mos Eja nuk zbatohen dhe nuk paguhet komision për shtëpinë dhe bastet e duhura. Edhe pse është një alternativë argëtuese dhe shpërblyese, është lloji më pak i popullarizuar dhe më pak i disponueshëm.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Playamo Casino

9.6
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3000 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Auto Luaj
lojëra të markës
Lojëra Falas
10 më shumë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

FIRSTDEP
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Si një i sapoardhur në Craps, do të dëshironi t'i mbani bastet tuaja të thjeshta. Vini bast në fushën Kalo dhe bëni disa hedhje dhe merrni prej andej duke iu përmbajtur këshillave që mund të gjeni në këtë faqe.

Fitimet në bastin Kalo/Mos Kalo janë gjithmonë 2:1. Sa më shumë të vini bast, aq më shumë mund të fitoni potencialisht. Disa baste ofrojnë shanse më të larta, por janë gjithashtu më të vështira për t'u fituar.

Bastet me shanse janë më fitimprurësit pasi kazinoja nuk mban asnjë avantazh. Sidoqoftë, ju merrni një pagesë plotësisht falas për to, kështu që ato ia vlen të merren parasysh në krye të bastit Kalo.

Po, ju mund të luani lojëra me tregtar të drejtpërdrejt ose lojëra craps që funksionojnë me softuer - duhet të ketë një shumëllojshmëri të gjerë për të zgjedhur. Këto dy opsione të lojës funksionojnë ndryshe, por ju mund të fitoni para të vërteta në të dy formatet.

Jo, lojërat craps online janë lojëra të pastra fati dhe funksionojnë në softuerin Random Number Generator (RNG). Ky softuer përsërit rastësinë e lojërave të vërteta craps dhe e bën lojën të drejtë për të gjithë lojtarët online.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë Celulare

Përdorni udhëzuesin tonë për të zbuluar kazinotë më të mira celulare me para të vërteta, duke përfshirë Android, Windows dhe iPhone. Mësoni rreth zgjidhjeve të pagesave celulare, lojërave të kazinosë celulare dhe si të filloni të luani në smartfonin tuaj sot.

Lexoni më Shumë

Top Kazinotë Online

Top 10 Kazinotë Online të Rishikuara dhe të Ranguara për Sigurinë, Shpejtësinë e Pagesave, Përzgjedhjen e Lojërave dhe kënaqësinë e përgjithshme të lojtarëve. Luani në ndonjë nga top kazinotë tona të rekomanduara për një përvojë fantastike të garantuar të lojërave.

Lexoni më Shumë

Kazinotë e Aprovuara

Kazinotë online që mbajnë Vulën tonë të Aprovimit (aka SOA) ofrojnë cilësinë më të lartë të lojërave me një rangim të shkëlqyer në kritere të shumta. Përfshirë Sigurinë & Privatësinë e lojtarit, Besimin & Ndershmërinë e Kazinosë, Shërbimin ndaj Klientit, Opsionet bankare dhe Reputacionin e dukshëm.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë