Udhëzues për të Luajtur Craps Online Falas 2023

Luani variacionet e lojës së njohur Craps falas. Nuk kërkohet regjistrim apo shkarkim. Luani Craps online falas për të përmirësuar aftësitë dhe strategjinë tuaj të lojës pa rrezikuar para të vërteta. Mësoni dhe luani Craps Klasik, Crapless Craps, High Point Craps, Simplified Craps, Die Rich Craps dhe New York Craps.

Përmbledhje

Craps është një lojë tavoline ndër më të vlerësuarat që luhet me zare. Shpesh do të gjeni tavolina craps në kazinotë më të mëdha në SHBA. Në Evropë, loja nuk është aq e njohur, megjithëse disa vende më të mëdha fizike e kanë atë në dispozicion. Për fat të mirë, shumë kazino online ofrojnë lojëra craps falas ku mund të mësoni duke luajtur pa rrezikuar para ose pa u turpëruar para lojtarëve të tjerë më me përvojë.

Pse të Luani Craps Online Falas?

Me shumë lojëra kazino, ju mund të uleni dhe të filloni të luani edhe nëse nuk keni ide për lojën. Brenda disa raundeve, ju ndoshta do të kuptoni të gjitha rregullat thelbësore dhe do të jeni në gjendje të luani mjaft mirë. Ky nuk është rasti me craps. Shumë gjëra ndodhin në tavolinat craps, bastet dhe rrotullimet ndodhin me një shpejtësi të jashtëzakonshme. Lojërat craps falas ju japin një shans për të hyrë vetë në aksion, por pa pasur nevojë të rrezikoni para për lojën që nuk e kuptoni plotësisht. 

Nëse craps nuk është lloji juaj i lojës, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Kazinotë online ofrojnë opsione të ndryshme lojërash falas, që nga video slotet deri te variacionet e ndryshme të pokerit që paguhen nga shtëpia. Cilido qoftë interesi apo preferenca juaj, nuk do ta keni problem të gjeni lojën tuaj të preferuar në modalitetin e lojës falas. Për ta bërë këtë, vizitoni seksionin tonë të lojërave falas.

Fillimi

Kur të ndiheni se keni luajtur mjaft lojëra lojërash craps falas online dhe jeni gati të provoni lojëra me para të vërteta, ja ku i keni një sërë hapash të shpejtë për të filluar:

1 Mësoni rregullat themelore të craps.

Para se të bëni ndonjë gjë tjetër, duhet të njiheni me rregullat e craps. Loja ka opsione të ndryshme bastesh, të cilat mund të jenë të paqarta. Pra, kaloni pak kohë duke mësuar rreth tij dhe duke kuptuar se çfarë ka për të ofruar.

2 Gjeni një kazino online që ofron lojëra craps.

Siç është përmendur, craps është më shumë një lojë kazinoje live, kështu që nuk gjendet lehtësisht në të gjitha kazinotë online. Kërkoni një faqe që e ofron atë dhe kontrolloni nëse ato ofrojnë gjithashtu lojëra craps falas, veçanërisht nëse jeni duke e mësuar lojën. Kuptoni se çfarë lloj aksionesh janë në dispozicion dhe nëse ato funksionojnë mirë me bankrollin tuaj.

3 Regjistrohuni dhe provoni lojën

Pasi t'i bashkoheni kazinosë, drejtohuni te tavolinat falas dhe luani disa raunde. Edhe nëse i dini rregullat, është mirë të njiheni me ndërfaqen e përdoruesit përpara se të vini bast me para të vërteta. Ju nuk dëshironi të bëni ndonjë gabim fatkeq që do t'ju kushtojë para të vërteta.

4 Kur të jeni gati, kaloni në tavolinat e parave të vërteta.

Pasi të keni kaluar kohë të mjaftueshme duke eksploruar dhe praktikuar, mund të kaloni në tavolina me para të vërteta. Ne sugjerojmë të testoni rrjedhat me disa baste më të vogla për të marrë një ndjenjë për lojën edhe pasi të keni luajtur falas. Gjithmonë ka mjaft kohë për të rritur buxhetin e parave.

Këshilla

Edhe pse lojtarët nuk mund të bëjnë shumë në craps përveç hedhjes së zarit, loja ka mjaft strategji. Elementi strategjik lidhet kryesisht me vendosjen e bastit. Siç u përmend, ka shumë baste të ndryshme që mund të bëni në craps dhe të dini se si t'i navigoni ato në mënyrë korrekte mund të ndikojë ndjeshëm në rezultatin tuaj përfundimtar.

Llogarisni Bonusin Tuaj të Kazinosë

Kazinotë Bonusi Depozita Min. KB Metodat e Pagesës Merrni Bonusin
Joo Casino
€1,000 + 100 Rrotullimet Falas
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 50x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Bet2u Casino
€600
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 40x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
MagicalSpin Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
All Slots Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€10 35x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Boomerang Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Terminologjia

Siç mund ta keni kuptuar deri tani, craps mund të jetë një lojë disi konfuze, aq më tepër nëse nuk e dini terminologjinë që përdorin tregtarët dhe lojtarët. Bastet e ndryshme kanë emra specifikë të zakonshëm dhe ka terma të tjerë që do të hasni gjatë lojës. Ne kemi përgatitur një fjalor të detajuar të termave të craps për ju, për ta bërë këtë pjesë të udhëtimit më të qasshëm dhe më të këndshme.

Fjalori i Craps

Llojet e Craps

Llojet dhe Variacionet e Craps: Ashtu si lojërat e tjera të njohura të kazinosë, craps vjen në shumë variacione dhe formate të ndryshme. Sigurisht, shumë rregulla bazë mbeten të njëjta në të gjitha varietetet, por ka dallime delikate midis llojeve të lojës. Këto janë disa nga variacionet më të njohura të craps.

Bank Craps

Bank Craps është varianti më i popullarizuar dhe më i përhapur i lojës dhe më së shpeshti quhet thjesht si "craps". Loja është krijuar posaçërisht për kazinotë dhe rregullat janë ndryshuar dhe përshtatur shumë herë përpara se kazinotë të vendosin përfundimisht rregullat standarde.

Crapless Craps

Në këtë version të lojës, lojtarët nuk mund të humbasin bastin e kalimit në hedhjen e zarit. Megjithatë, disa rregulla të tjera e bëjnë këtë lojë jo aq të favorshme sa mund të duket në shikim të parë. Në përgjithësi, është një variant interesant, por nuk do ta gjeni të ofruar në shumë kazino ditët e sotme.

New York Craps

Pavarësisht emrit, loja e ka origjinën në Jugosllavi. Në këtë variant, nuk ka baste kalimi dhe moskalimi. Në vend të kësaj, lojtarët mund të vënë bast në numra të caktuar. Për shkak se sistemi i basteve është i ndryshëm, loja kërkon një tavolinë shtesë. Loja paguan me shanse të vërteta, por shtëpia zakonisht ngarkon një komision prej 5%.

Live Craps

Shtesa më e fundit në ofertën e lojërave të craps online janë tavolinat e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Tani më në fund mund të përjetoni zhurmën dhe eksitimin e craps me para të vërteta nga komoditeti i shtëpisë suaj. Lojërat trajtohen nga krupierë të vërtetë dhe përdorin zare të vërteta në vend të atyre të gjeneruara nga kompjuteri.

Falas vs Para të Vërteta

Craps Falas vs Craps me para të vërteta: Craps falas nuk është aq emocionuese sa ajo me para të vërteta. Të luash craps me para të vërteta, veçanërisht kur jeni duke fituar, mund të jetë një përvojë mjaft e paharrueshme dhe t'ju shohim duke u larguar me një fitore të mirë. Por, lojërat falas të craps kanë disa avantazhe. Për lojtarët më pak me përvojë, njohja me lojën në tavolinat falas është ndoshta një ide e mirë. Megjithatë, të mos dini se çfarë të vini bast dhe ku mund të humbni para, më parë do të preferonit të humbisni çipsa falas sesa para të gatshme.

Craps Falas Craps me Para të Vërteta
Luani falas dhe mësoni me ritmin tuaj. Të mos e dini se çfarë po bëni në një tavolinë me para të vërteta mund të bëhet e sikletshme.
Kuptoni se cilat baste funksionojnë më mirë pa rrezikuar para. Vënia e basteve të gabuara mund të jetë mjaft e kushtueshme.
Keni një bankroll të pafund për të funksionuar gjatë mësimit. Nuk do t’ju kushtojë lirë të mësoni të luani craps duke përdorur para të vërteta.

Luani me të Vërtetë

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re

Mozzart Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Pjesa argëtuese e basteve në sportet virtuale.

Mbështetje e konsumatorëve përmes live chat-it dhe emailit.

Tërheqje me shpejtësi të madhe.

Tërësisht Lojë të Menjëhershme - Nuk Nevojitet Shkarkim.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra Fantasy
Lojtarë Live
Jackpot-e Progresive
Sportet Virtuale
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

BONUS400
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Jo. Më në fund ka lojëra craps live, që është një shtesë e shkëlqyer në hapësirën e përgjithshme të lojërave të fatit online, por tavolinat live janë në dispozicion vetëm për lojtarët që luajnë me para të vërteta. Fatkeqësisht, nuk ka ende versione falas dhe ka të ngjarë që nuk do të ketë as në të ardhmen.

Jo. Aty ku ofrohen lojërat falas janë në dispozicion për të gjithë lojtarët. Pavarësisht nëse depozitoni apo jo, nuk do të ketë asnjë ndikim në mundësinë tuaj për të luajtur craps falas aq sa dëshironi.

Po. Ju mund të përdorni tavolinat falas për të mësuar të gjitha rregullat dhe ndërlikimet e lojës, të cilat do t'ju ndihmojnë herën tjetër që t'i bashkoheni aksionit në një kazino live. Pastaj, do të keni një ide shumë më të mirë se si të vini bast, çfarë të vini bast dhe më shumë, dhe nuk do ta ndaloni aksionin.

Jo të gjitha kazinotë online do të kenë tavolina falas thjesht sepse loja nuk është aq e njohur si të tjerat. Sidoqoftë, do të gjeni më shumë se mjaftueshëm operatorë që kanë lojëra craps falas dhe me para të vërteta.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë me Para të Vërteta

Udhëzuesi juaj për kazinotë më të mira online me para të vërteta, Kazinotë që listojmë këtu janë të besueshme dhe u ofrojnë lojtarëve një përvojë të mbrojtur, të sigurt dhe të këndshme të lojërave online. Mësoni rreth ofertave të bonusit me para të vërteta, lojërave, opsioneve bankare dhe gjërave që duhen marrë parasysh.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Android

Luani lojëra të kazinosë në telefonin ose tabletin tuaj Android në kazinotë më të mira online me para të vërteta. Ne rishikojmë dhe vlerësojmë aplikacionet më të mira të Android dhe faqet e kazinove që ofrojnë lojëra të fatit me para të vërteta ose lojëra për argëtim për të sjellë udhëzuesin përfundimtar të kazinosë Android.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Celulare

Përdorni udhëzuesin tonë për të zbuluar kazinotë më të mira celulare me para të vërteta, duke përfshirë Android, Windows dhe iPhone. Mësoni rreth zgjidhjeve të pagesave celulare, lojërave të kazinosë celulare dhe si të filloni të luani në smartfonin tuaj sot.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë