Top Kazinotë e Craps Live Online 2023

Gjeni kazinotë më të mira online për të luajtur craps live. Ne kemi rishikuar dhe ranguar kazinotë online që ofrojnë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe i kemi listuar këtu sipas vlerësimit. Në këtë udhëzues të dobishëm, do të gjeni këshilla për të luajtur lojëra craps live online.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
E Re
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.5
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.2
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Craps
Informacion i plotë në lidhje me lojën Craps: që nga rregullat bazike deri te strategjitë e lojës dhe zhargoni. Në këtë udhëzues të Craps, do të gjeni një përmbledhje, këshilla dhe strategji, informacione rreth varianteve Craps, lojëra falas Craps dhe një listë të kazinove më të mira online për të luajtur Craps me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët tanë.

Përmbledhje

Askush nuk mund ta mohojë që loja craps është loja klasike e kazinosë më emocionuesja dhe më e shpejta. Kur hyni në një kazino fizike dhe shihni një turmë lojtarësh që brohorasin, ata ndoshta po luajnë craps.

Edhe pse loja craps është jashtëzakonisht zbavitëse, shumë energjike dhe super argëtuese, shumë njerëz janë të frikësuar nga përzgjedhja e saj e jashtëzakonshme e opsioneve të basteve dhe nganjëherë nga rregullat konfuze. Nëse ju gjithashtu mendoni se loja është shumë konfuze, lajmi i mirë është se nuk është ashtu.

Pasi të njiheni me rregullat e saj, gjithçka bie në vend dhe ju jeni gati të bëni fotografinë tuaj në një tavolinën e craps online. Fatkeqësisht, një tavolinë craps është e ngarkuar me atë që duket një koleksion i pafund bastesh dhe ritmi me të cilin luhet loja në kazinotë fizike mund të jetë shumë i shpejtë për fillestarët.

Ne ju rekomandojmë gjithmonë të provoni të luani craps online, apo edhe në formatin e tij super argëtues me tregtarë të drejtpërdrejtë që përkrahin të gjitha kazinotë më të mira online të cilat ofrojnë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Origjina e Craps

Shekuj përpara se të shfaqeshin variantet e lojës online me tregtarë të drejtpërdrejtë, shumë qytetërime të ndryshme anembanë globit shijonin lojën craps. Përderisa ka shumë teori të tjera në lidhje me origjinën e craps, teoria më e pranuar është se loja është frymëzuar dhe ndikuar shumë nga loja Hazard e cila luhet gjithashtu me dy zare.

Më pas, historianë të tjerë besojnë se loja u frymëzua nga loja arabe Al Dar që gjeti rrugën e saj në tokën evropiane diku në shekullin e dymbëdhjetë.

Edhe pse këto dy dhe disa teori të tjera në lidhje me historinë e lojës më emocionuese të kazinosë janë mjaft të njohura, teoria që përmendëm së pari është ende më e pranuara. Sipas kësaj teorie, craps u shpik nga William of Tyre, një kronist dhe prelat në vitin 1125. Ai u frymëzua nga loja angleze Hazard, e cila u bë jashtëzakonisht e njohur dhe e luajtur gjerësisht në Francë në shekullin e shtatëmbëdhjetë.

Meqenëse loja kërkonte vetëm dy zare, lojtarët mund ta luanin atë në çdo mjedis. Me shpejtësi në shekullin e nëntëmbëdhjetë, loja gjeti rrugën e saj në Shtetet e Bashkuara ose më konkretisht në New Orleans, falë Bernard Xavier Philippe de Marigny de Mandeville. Fatkeqësisht, ky version i lojës kishte një të metë që lojtarët e përdornin për të shfrytëzuar sallat dhe kazinotë e lojërave të fatit.

Kjo e metë ekzistonte përpara se të shpikej versioni modern i lojës dhe kjo e metë u korrigjua nga John H. Winn, i cili shtoi opsionin Mos Kalo. Pas lulëzimit të kazinove në Las Vegas në 1931, loja u bë edhe më popullore. Sot, ne kemi mundësi të pakufishme për t’i luajtur si lojëra standarde online, ashtu edhe lojëra emocionuese të drejtpërdrejta me craps, që paraqesin pagesa të shkëlqyera dhe shumë emocione dhe argëtim të pafund.

Lojëra Craps me Tregtarë të Drejtpërdrejtë

Siç u përmend në seksionin e mëparshëm, loja craps ka një histori të gjatë dhe të pasur. Në atë kohë, kur lojtarët e luanin atë vetëm në kazinotë fizike, ishte loja e preferuar e lojtarëve. Sot, loja plotëson nevojat e të gjithëve, pavarësisht nga buxheti i tyre. Si rezultat, loja gjeti rrugën e saj në zemrat e tifozëve të kazinove online të të gjitha formave dhe madhësive.

Falë lojërave craps me tregtar të drejtpërdrejta, nuk keni pse të largoheni nga komoditeti i shtëpisë tuaj për të shijuar seancat më emocionuese të lojërave, por aksioni vjen tek ju, i transmetuar në kohë reale. Për më tepër, ju mund të shijoni craps live në kazinotë online me reputacion përderisa jeni në lëvizje, pasi shumica dërrmuese e këtyre lojërave janë optimizuar për të mbështetur lojërat në celular.

Transmetimi live është një nga joshjet kryesore të lojërave craps live, por ka edhe shumë të tjera. Një nga këto po ofron bonuse dhe promocione bujare, të cilat nuk mund t'i prisni kur luani lojën në kazinotë fizike.

Kur krahasohen me lojërat craps online elektronike, lojërat craps me tregtar të drejtpërdrejtë luhen me tregtarët aktualë njerëzorë, kështu që ekziston ai faktori social. Pajisjet e tjera të përdorura në lojërat craps me tregtarë të drejtpërdrejtë janë gjithashtu të natyrshme, duke përfshirë zarin dhe shaminë aktuale.

Si të Luani Craps Live?

Edhe pse loja mund të duket shumë frikësuese dhe konfuze me të gjitha ato opsione të basteve që keni, është shumë e thjeshtë pasi t’i kuptoni rregullat e saj. Për të filluar lojën craps live, duhet t’i mësoni rregullat dhe t’i njihni të gjitha ato opsione të ndryshme bastesh.

Gjithmonë përfshihen dy faza kur luani lojën, duke përfshirë Eja Hidhu Zar dhe fazën vijuese Pikë.

Siç sugjerohet, Eja Hidhu Zar është pjesa fillestare e çdo sesioni lojërash craps. Me fjalë të tjera, kjo është hedhja e parë e zareve. Pasi të përfundojë, rezultati i numri të dalë shfaqet në ekran. Ju fitoni nëse del një shtatë ose njëmbëdhjetë. Fatkeqësisht, nëse del një dysh, tresh ose dymbëdhjetë, ju humbni. Nëse hidhet ndonjë numër tjetër, Pika vendoset dhe ju hidhni zarin përsëri, duke shpresuar të merrni të njëjtën shumë si Pika e vendosur. Kjo na çon te opsionet e basteve për craps dhe ka shumë të tilla.

Opsionet e Basteve

Bastet fillestare që vendosni në craps live janë baste me shumë hedhje dhe çdo seancë lojërash që filloni kërkon që të vendosni një bast minimal në linjat Mos Kalo dhe Kalo. Pasi të ketë mbaruar pjesa fillestare ose Eja Hidhu Zar, bastet Linja Kalo fitojnë nëse del një shtatë ose njëmbëdhjetë. Nëse del një dysh, tresh ose dymbëdhjetë, bastet Mos Kaloni fitojnë dhe bastet Kalo humbasin.

Nëse del ndonjë numër tjetër, ai vendos Pikën, dhe nëse ky numër del, bastet e linjës Mos kalo humbasin dhe bastet e linjës Kalo fitojnë edhe paratë. Bastet e linjës Kalo humbasin dhe bastet Mos Kalo fitojnë nëse del një shtatë. Përveç basteve Kalo dhe Mos Kalo, ka shumë opsione të tjera të basteve:

  • Bastet Eja: Njësoj si bastet Kalo dhe Eja Hidhu Zar
  • Bastet Mos Eja: Vënia bast se do të hidhet dy, tre ose dymbëdhjetë
  • Bastet e Fushës: Vënia bast në dy, tre, katër, nëntë, dhjetë, njëmbëdhjetë dhe dymbëdhjetë
  • Vënia e Bastit: Vënia bast në katër, pesë, gjashtë, tetë, nëntë dhe dhjetë
  • Hardways: Vënia bast në katër, gjashtë, tetë ose dhjetë
  • Çfarëdo Craps: Vënia bast në dy, tri ose dymbëdhjetë
  • Çfarëdo Shtatë: Vënia bast në një shtatë
  • 6:8:  Vënia bast në një gjashtë ose tetë të madhe

Pasi të mësoni rregullat bazë së bashku me këto opsione bastesh, mund të filloni të luani craps me tregtarë të drejtpërdrejtë në çdo kazino të njohur online që ofron lojëra kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë. Pa marrë parasysh bankrollin tuaj, loja e craps është e këndshme dhe argëtuese me disa pagesa të shkëlqyera.


Pse të Luani?

Craps është një nga lojërat më emocionuese që ka ekzistuar për shumë dekada. Është me ritëm të shpejtë dhe emocionues, me zare që përcaktojnë rezultatin e bastit. Ajo që e bën craps kaq argëtuese është ritmi, pagesat dhe emocioni që sjell.
Përderisa mund të duket e ndërlikuar kur ngarkoni lojën për herë të parë, është shumë e thjeshtë pasi të mësoni rregullat bazë dhe të kuptoni opsionet e basteve. Për më tepër, me mundësinë e praktikimit në modalitetin falas në variantet RNG, ju mund të rrisni nivelin tuaj të aftësive përpara se të dominoni tavolinat live.

Këshilla

Nëse jeni i ri në craps, këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të filloni pa vështirësi.

Fillimi

Fillimi me craps live është i shpejtë dhe i lehtë. Gjëja e parë që duhet të bëni është të gjeni një top kazino online me një përzgjedhje të madhe të lojërave Craps Live për të luajtur. Nga atje, ju mund të ndiqni këto hapa të thjeshtë.

1 Regjistrohuni në një Kazino

Për të luajtur craps live, do t'ju duhet të regjistroheni një llogari të re kazinoje. Kjo zakonisht bëhet brenda disa hapave të shpejtë, ku ju kërkohet të krijoni një emër përdoruesi dhe të jepni informacionet personale.

2 Merrni Bonusin Tuaj Mikpritës

Pasi llogaria juaj e re të jetë krijuar dhe verifikuar me sukses, ju mund të kërkoni bonusin e lojtarit të ri. Bonusi i mikpritjes ju jep një shtytje të këndshme, por sigurohuni që të vijë me kushte të ndershme dhe që craps live të kontribuojë në kërkesat e rikthimit.

3 Financoni Llogarinë Tuaj

Nëse merrni bonusin e mikpritjes ose zgjidhni të vazhdoni pa të, duhet të bëni depozitën e parë. Craps live është një lojë që kërkon para të vërteta për lojë. Kështu që shkoni te seksioni i arkëtarit/bankës për të bërë një depozitë të vërtetë para se të filloni të luani.

4 Filloni të Luani Craps

Tani mund të vizitoni seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë të kazinosë dhe të zgjidhni Craps Live për të filluar të luani.

Craps Fizik VS Live

Këtu janë disa nga ndryshimet kryesore midis craps në kazinonë live dhe craps në kazinonë fizike:

Craps Fizik Craps Live
Ambient i gjallë Luani nga kudo
Kod të veshjes Pa kod të veshjes
Më pak bonuse Bonuse të mëdha dhe shpërblime të besnikërisë
Baste mjaft të ulëta Lojëra më të shpejta craps
Terminologjia

Për ata që fillojnë me craps, këtu janë disa terma thelbësorë që duhet t’i dini që përdoren shpesh në lojërat live.

Fjalori i Craps

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Playamo Casino

9.6
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3000 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Auto Luaj
lojëra të markës
Lojëra Falas
10 më shumë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

FIRSTDEP
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Bastet më të njohura në craps live janë bastet e linjës Mos Kalo dhe Kalo dhe vini baste 8 dhe 6 që vijnë me një pagesë prej 7 deri në 6.

Jo, craps me tregtarë të drejtpërdrejtë, si dhe lojërat e tjera me tregtarë të drejtpërdrejtë, nuk mund të luhen falas, por ju mund të mësoni lojën me lojërat elektronike të craps, të përsosni strategjinë tuaj fituese dhe pastaj të kaloni në lojëra të drejtpërdrejta.

Dy bastet më të njohura të craps, bastet e Linjës Mos Kalo dhe Kalo, vijnë me shanset më të mira me një avantazh të favorshëm shtëpie prej rreth 1,41%.

Edhe pse shumë lojtarë mendojnë se lojërat e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë janë vetëm për gjuajtësit e mëdhenj, e vërteta është se këto lojëra mund të luhen nga kushdo, madje edhe ata me buxhete të vogla, pasi tavolinat e craps paraqesin një gamë të gjerë aksionesh dhe mijëra opsione të ndryshme bastesh.

Po, shumë lojëra craps live vijnë me mësime, sugjerime dhe këshilla për baste që mund t’i vini përpara çdo hedhje. Kjo përfshin craps live nga ofruesit kryesorë të programeve kompjuterike si Evolution.

Craps është një nga ato lojëra kryesisht të rastësishme, por ka disa aftësi të përfshira. Kuptimi i shanseve së ndaljes së numrave specifikë të zareve do t'ju ndihmojë të bëni baste më të mira, duke rritur shanset tuaja për të fituar.

Duke qenë se craps live është lojë fati, shanset për të fituar çdo raund të lojës janë shumë të pakta. Kështu që do të duhet të vendosni baste me shanset më të mira dhe avantazhin më të ulët të shtëpisë. E megjithatë, ju mund të mos fitoni çdo herë.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë Bitcoin

Udhëzuesi i Fundit për Lojërat e Fatit në Kazinotë Bitcoin. Rishikimi i kazinove online që Pranojnë BTC dhe lojërave blockchain. Kazinotë kryesore online tani po pranojnë kriptovaluta si Bitcoin.

Lexoni më Shumë

Top Kazinotë Online

Top 10 Kazinotë Online të Rishikuara dhe të Ranguara për Sigurinë, Shpejtësinë e Pagesave, Përzgjedhjen e Lojërave dhe kënaqësinë e përgjithshme të lojtarëve. Luani në ndonjë nga top kazinotë tona të rekomanduara për një përvojë fantastike të garantuar të lojërave.

Lexoni më Shumë

Kazinotë në Trend

Zbuloni kazinotë online më në trend sot në Shqipëri dhe zbuloni se cilat kazino po fitojnë popullaritet dhe rritje të interesit nga lojtarë si ju. Ndiqni Buzz dhe zbuloni lojërat dhe ofertat befasuese të kazinosë online.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë