Udhëzues për të Luajtur Ruletë Online Falas 2023

Praktikoni lojërat e Ruletës online falas. Nuk kërkohet regjistrim ose shkarkim. Provoni variacionet e ndryshme të Ruletës si Ruletën Klasike, Evropiane, Franceze dhe Amerikane dhe përjetoni menjëherë kënaqësinë e Ruletës online pa hedhur paratë tuaja. Të luani lojëra ruletë falas është një mënyrë e përsosur për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe për të zotëruar rregullat dhe strategjinë e lojës.

Përmbledhje

Ruleta njihet si rrota e djallit dhe është ndoshta loja më e njohur e tavolinës në kazino në mbarë botën. Me miliona fansa në mbarë botën, nuk është çudi që Ruleta u bë një nga lojërat më të luajtura në kazinotë online.

Loja ishte një sukses i madh edhe atëherë kur ju duhej të rrezikonit para duke e luajtur në kazinotë me para të vërteta, por sot mund ta luani plotësisht falas me kazinotë e shumta online. Disa nga kazinotë më të mira online në Shqipëri do t'ju lejojnë të luani Ruletë online falas në të gjitha format e saj të ndryshme.
Nëse jeni duke kërkuar të filloni me Ruletën ose jeni një lojtar me përvojë që kërkon të argëtohet, luajtja e Ruletës online falas është mënyra më e mirë. Zgjidhni ndonjë nga kazinotë online në listën tonë dhe mund të luani Ruletë falas brenda pak minutash.

Së bashku me versionet e njohura të Ruletës, duke përfshirë variacionet Evropiane, Franceze dhe Amerikane, ju gjithashtu mund të zgjidhni nga shumë lojëra të tjera të Ruletës si Ruleta me Shumë Topa, Ruleta me Shumë Rrota, Mini Ruletën dhe shumë të tjera.

Cilëndo lojë që zgjidhni, mos harroni të zgjidhni modalitetin e praktikës dhe ju do të luani Ruletë me paratë e lojës brenda pak minutash.
Rrotat e Ruletës Live, për fat të keq, nuk lejojnë lojën në modalitetin e praktikës, gjë që është mjaft e trishtë sepse Ruleta live është edhe më argëtuese. Megjithatë, të praktikoni në rrota virtuale dhe të kaloni në aksione me para të vërteta në Ruletën live është një opsion në të gjitha kazinotë më të mira online në Shqipëri.

Fillimi

Ruleta është një lojë emocionuese dhe e shpejtë që mund t'ju mbajë të argëtuar për orë të tëra. Vini bast përderisa tregtari rrotullon rrotën. Topi përfundimisht do të ndalet, por detyra juaj e vetme është të vini bast në numrin me fat.

1 Zgjidhni Lojën Tuaj të Ruletës

Qindra variantet e lojërave në dispozicioni bëjnë ruletën falas online shumë argëtuese. Ju mund të luani me kënaqësinë tuaj pa humbur asnjë cent dhe të kaloni një kohë të mirë përderisa njiheni me lojën online të Ruletës dhe për çfarë bëhet fjalë. Zgjidhni variantin e lojës që i përshtatet stilit tuaj të lojës për të filluar.

2 Praktika e Bën të Përsosur

Edhe me një lojë fati të pastër, praktika mund ta bëj të përsosur - ose t'ju ndihmojë ta luani lojën më mirë. Përderisa luani online falas, do të keni një ndjenjë për lojën dhe mund të kuptoni nëse është për ju. Provoni diçka të re ose shijoni një të preferuar të vjetër pa krijuar një llogari në kazino me para të vërteta ose pa bërë një depozitë.

3 Shijoni Argëtimin Pa Rrezik

Një nga pjesët më të mira të lojës së Ruletës online falas është se nuk ka rreziqe për xhepin tuaj. Ndonëse është ende një ide e mirë ta keni parasysh orën për të shmangur shpenzimin e kohës më shumë nga sa mund ta përballoni, nuk ka asnjë rrezik për xhepin tuaj. Pa depozita ose pa shpenzuar para të vërteta do të thotë që ju mund të shijoni lojën e Ruletës online për atë që është - argëtim.

Këshilla

Me një lojë të pastër fati si Ruleta, nuk nevojitet asnjë strategji, por mund të jetë e dobishme. Lëreni Zonjën e Fatit të udhëheqë topin përderisa ju vini bast falas në Ruletën falas online. Shijoni argëtimin dhe argëtohuni duke mbajtur parasysh këshillat tona të dobishme.

Llogarisni Bonusin Tuaj të Kazinosë

Kazinotë Bonusi Depozita Min. KB Metodat e Pagesës Merrni Bonusin
Joo Casino
€1,000 + 100 Rrotullimet Falas
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 50x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Bet2u Casino
€600
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 40x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
MagicalSpin Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
All Slots Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€10 35x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Boomerang Casino
€500
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
€20 30x (Bonus & Depozitë)
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Terminologjia

Gjithmonë ka një gjuhë të bashkangjitur për çdo lojë dhe mësimi i gjuhës së Ruletës është një ide e mirë. Referojuni fjalorit tonë të termave të përdorur në Ruletën online për të shijuar lojën.

Fjalori i Ruletës

Llojet e Ruletës

Zgjidh Rrotën Tuaj të Ruletës - Ruleta mund të jetë një emër për një lojë kazinoje, por shumë lojëra të ndryshme bien në atë kategori. Duke luajtur në kazinotë online, do të hasni në dhjetëra rrota të ndryshme Rulete, të gjitha me veçoritë dhe pagesat e tyre unike. Disa nga llojet më të njohura të Ruletës që mund të luani falas në kazinotë online përfshijnë:

Ruleta Evropiane

Ruleta Evropiane është rrota klasike e Ruletës me 37 numra në rrotë dhe pagesa 35:1 për marrjen e numrit të saktë. Ruleta Evropiane është lloji më i zakonshëm i lojës dhe me të cilin fillojnë shumica e lojtarëve.

Ruleta Amerikane

Versioni amerikan i lojës shton slotin "00" në rrotë dhe e bën pak më të vështirë qëllimin e numrit përderisa nuk ndryshon pagesat. Pra, përderisa mund të duket argëtuese, Ruleta Amerikane është më pak fitimprurës nga të dy versionet.

Ruleta Franceze

Rrota Franceze është mjaft e përhapur në kazinotë online dhe është shumë e ngjashme me Ruletën Evropiane. Diferenca fillon kur jeni duke vënë baste në baste me shanset çifte. Më pas, Ruleta Franceze bëhet më fitimprurëse nga të gjitha lojërat e Ruletës.

Mini Ruleta

Mini Ruleta është një variant i çuditshëm dhe argëtues i ruletës në një rrotë të vogël. Në Mini Ruletën, në vend që të ketë 37/38 xhepa, zakonisht ka 13 xhepa. Mini Ruleta u ofron lojtarëve të varianteve të ruletës amerikane dhe evropiane një përvojë unike dhe të freskët.

Ruleta me Shumë Topa

Ruleta me Shumë Topa është një version i veçantë i ruletës. Në këtë variant, basti i lojtarit është të parashikojë saktë se në cilët numra të sloteve do të ndalen topat. Ruleta me Shumë Topa i lejon lojtarët të luajnë me deri në 10 topa që rrotullohen njëkohësisht në rrotën e ruletës.

Ruleta me Tregtar Live

Ruleta Live është një ruletë online ku lojtarët luajnë me një tregtar të vërtetë live dhe lojtarë të tjerë të ruletës. Variantet më të njohura në lojërat e ruletës Live përfshijnë lojërat e Ruletës Amerikane, Evropiane dhe Franceze.

Ruleta me Shumë Rrota

Në variantin e Ruletës me Shumë Rrota, lojtarët vënë bast për rezultatin e tetë ose më shumë rrotave të ruletës njëkohësisht. Përveç kësaj, lojtarët mund të zgjedhin se cila nga rrotat do të jetë aktive gjatë secilit rrotullim të ruletës.

Falas vs Para të Vërteta

Asgjë nuk e kalon emocionin e të luajturit me para të vërteta online dhe Ruleta është një zgjedhje mbizotëruese. Megjithatë, nëse jeni fillestar, është gjithmonë e mençur të provoni së pari lojërat online falas për të lagur këmbët. Hidhni një sy ndryshimeve midis të luajturit Ruletë për para të vërteta kundrejt të luajturit falas.

Ruleta Falas Ruleta me Para të Vërteta
Nuk është e mundur fitimi i parave të vërteta Mundësi për të fituar para të vërteta
Mësoni të luani falas Përjetoni emocionet e lojërave të fatit prej së vërteti
Nuk ka bonuse në dispozicion Bonuset dhe promocionet janë në dispozicion
Nuk ka rrezik për të humbur para të vërteta Humbje të mundshme të parave të vërteta

Luani me të Vërtetë

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re

Mozzart Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Pjesa argëtuese e basteve në sportet virtuale.

Mbështetje e konsumatorëve përmes live chat-it dhe emailit.

Tërheqje me shpejtësi të madhe.

Tërësisht Lojë të Menjëhershme - Nuk Nevojitet Shkarkim.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra Fantasy
Lojtarë Live
Jackpot-e Progresive
Sportet Virtuale
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

BONUS400
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Regjistrohuni në ndonjë nga kazinotë në listën tonë dhe do të mund të luani lojëra ruletë me një bonus mikpritës.

Po. Të gjitha lojërat kryesore të Ruletën janë plotësisht në dispozicion për telefonat celularë ose tabletët.

Absolutisht po, Ruleta është një lojë e pastër fati. Ruleta është një lojë me numra të rastësishëm dhe ashtu si lotaria, është e gjitha fat i pastër.

Po, pothuajse të gjitha kazinotë online kanë lojëra ruletë online falas në dispozicion dhe kështu që nuk ka mungesë të tyre. Nëse jeni fillestar, të luani Ruletë online falas është një vend i mrekullueshëm për të filluar, praktikuar dhe mësuar lojën.

Ruleta ka 38 numra (1 deri në 36, plus 0 dhe 00) që do të thotë se shanset tuaja janë thjesht 37 me 1, kështu që ju vendosni. Nëse fitoni, shtëpia paguan vetëm 35 me 1, duke e bërë atë një lojë që nuk paguan atë që vlejnë bastet.

Shanset për të qëlluar të kuqe ose të zezë në ruletën amerikane janë 47.4%; Kjo rritet pak në Ruletën Evropiane, në 48.6%. Në të dyja rastet, kazinotë do të paguanin fitimet tuaja në ruletë në 1:1.

Në Ruletë, disa numra konsiderohen më të nxehtë se të tjerët, kështu që përpiquni të shmangni ata të ftohtit. Numrat 7, 17, 23 dhe 24 janë numrat më të dëshirueshëm në shumicën e rrotullimeve të ruletit dhe numrat 3, 6, 13 dhe 34 janë më të ftohtët.

Jo, kazinotë duhet t'u përmbahen rregullave dhe rregulloreve strikte për të siguruar që e gjithë loja të jetë e ndershme. Do t'ju ndihmonte nëse mbani mend se kazinoja ka një avantazh të integruar matematikor (avantazhi i shtëpisë) dhe avantazhi i shtëpisë do të ndryshojë nga një variant loje në tjetrin.

Zbuloni Më Shumë

Kodet e Bonusit të Kazinosë

Udhëzues për ofertat më të mira të kodeve të bonusit të kazinove online, mësoni se si të gjeni dhe kërkoni kodet e bonusit të promocioneve si para shtesë kur regjistroheni në një kazino online, shfrytëzoni kuponët për lojë falas, rrotullime falas të sloteve, stimuj për kthimin e parave dhe rimbushje dhe provoni një kazino.

Lexoni më Shumë

Kazinotë e Aprovuara

Kazinotë online që mbajnë Vulën tonë të Aprovimit (aka SOA) ofrojnë cilësinë më të lartë të lojërave me një rangim të shkëlqyer në kritere të shumta. Përfshirë Sigurinë & Privatësinë e lojtarit, Besimin & Ndershmërinë e Kazinosë, Shërbimin ndaj Klientit, Opsionet bankare dhe Reputacionin e dukshëm.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Live

Zbuloni kazinotë më të mira me tregtarë real të drejtpërdrejtë në tavolinat e transmetuara live në pajisjen tuaj. Shijoni bonuset me para të vërteta dhe një përzgjedhje magjepsëse lojërash live nga blackjack në poker, ruletë dhe sic-bo. Filloni me udhëzuesin tonë të kazinosë live.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë