Kazinotë më të Mira Online të Ruletës Live për [vit]

Udhëzuesi juaj përfundimtar për ruletën live online, duke paraqitur faqet më të mira për të luajtur Ruletë live, të ranguara dhe të rishikuara nga ekspertët tanë. Gjithashtu, gjeni këshilla të dobishme, shpjegime për opsionet e basteve dhe gjithçka që duhet të dini rreth faqeve të ruletës me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Mozzart Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

BONUS400

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.4
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Ruleta
Gjithçka që duhet të dini për Ruletën: që nga rregullat bazë të Ruletës deri te strategjitë, këshillat dhe terminologjia e varianteve të avancuara. Në këtë udhëzues të Ruletës, do të gjeni një përmbledhje të plotë të lojës, shpjegime për secilin variant të Ruletës, lojëra falas të Ruletës dhe kazinotë më të mira online për Ruleta me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët.

Përmbledhje

Ruleta online është një nga lojërat klasike më të njohura të kazinosë, krahas Blackjack dhe Sloteve online. Loja vjen në shumë forma të ndryshme, duke përfshirë lojëra ruletë live që kanë qenë mjaft të njohura kohët e fundit. Ashtu si versioni standard online, Ruleta live ndjek rregullat elementare që mund t’i mësojnë të gjithë.

Megjithatë, nëse mendoni se loja e Ruletës është thjesht të shikosh një top rulete që gjen rrugën e tij në një nga xhepat e rrotës së ruletës, e keni gabim. Përderisa mund ta luani lojën duke vënë baste rastësisht, ju duhet të provoni variante të ndryshme ruleti dhe të njiheni me rregullat e lojës për të kuptuar se si funksionon vërtet loja. Më pas, provoni opsionet e tjera të basteve dhe luani lojën në formatin e saj emocionues me tregtar të drejtpërdrejtë.

Lojërat Ruletë me Tregtarë të Drejtpërdrejtë

Përderisa lojërat elektronike të ruletës janë të këndshme, asgjë nuk mund ta mposht argëtimin dhe eksitimin kur luani Ruletë live. Siç pritet, kur luani lojëra ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë, ju merrni një përvojë shumë të ngjashme me atë të të luajturit në një kazino aktuale fizike.

Siç tregon emri, Ruleta e drejtpërdrejtë nuk mundësohet nga një RNG, por në vend të kësaj ka një krupier njerëzor. Me fjalë të tjera, me Ruletën live, ju luani me njerëz të vërtetë në vend që të luani kundër kompjuterit, gjë që shton më shumë argëtim dhe emocion në çdo rrotullim. Përveç kësaj, falë teknologjive të avancuara, gjithçka që ndodh në lojë transmetohet në kohë reale.

Përderisa ka disa dallime midis lojërave të ruletës elektronike dhe atyre live, ato ndjekin të njëjtat rregulla. Pra, nëse dini të luani Ruletë në përgjithësi, nuk do të keni probleme me tavolinat e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Dallimi më domethënës është se ju përjetoni atë atmosferën e kazinosë fizike pa pasur nevojë të dilni nga shtëpia juaj.

Ju mund të zhyteni plotësisht në përvojë. Për më tepër, këto lojëra ofrojnë një gamë të shkëlqyer të opsioneve të basteve, duke i bërë ato të shkëlqyera si për lojtarët e rastësishëm ashtu edhe për gjuajtësit e mëdhenj. 

Variante Të ndryshme të Lojërave të Ruletës Live

 • Ruleta Evropiane Live
 • Ruleta Amerikane Live
 • Ruleta Franceze Live
 • Ruleta Immersive
 • Ruleta Speed
 • Ruleta me Topa të Dyfishtë
 • Ruleta Slingshot

Variantet e tjera të ruletës live janë gjithashtu të disponueshme si Ruleta VIP Live, Ruleta Mini Live, Ruleta Lightning, Ruleta Dual Play Roulette, Ruleta Double Wheel nga Authentic Gaming dhe shumë të tjera.

Historia e Ruletës

Teoria më bindëse në lidhje me origjinën e një prej lojërave më ikonike të kazinosë është se lojtarët e lojërave të fatit e luanin lojën në Francë ose, më konkretisht, në kryeqytetin e saj në vitin 1796. Në të njëjtën kohë, disa studiues besojnë se lojtarët e lojërave të fatit e luanin atë edhe më herët në Itali.

Në thelb, historia e Ruletës ka një vello misteri që e rrethon atë. Megjithatë, shumica e historianëve dhe të tjerëve që hulumtuan origjinën e lojës pajtohen se ajo u krijua në shekullin e shtatëmbëdhjetë nga Blaise Pascal duke u përpjekur të bënte një makinë lëvizëse të përhershme.

Nga ana tjetër, ka edhe dëshmi të forta se disa qytetërime të lashta kishin lojëra mjaft të ngjashme me lojën e Ruletës, duke përfshirë romakët e lashtë dhe grekët e lashtë. Sido që të jetë, versioni më modern i lojës ka një origjinë franceze. Besohet gjithashtu se loja bashkëkohore u frymëzua nga lojërat "Even-Odd" dhe "Roly Poly", duke përfshirë rrotullimin e një rrote me shumë seksione dhe vënien bast në rezultatin e rrotullimit.

Në shekullin e tetëmbëdhjetë në Evropë, Ruleta dhe lojërat e tjera të fatit ishin shumë të njohura, pavarësisht ligjeve të rrepta që rrethonin aktivitete të tilla. Në atë kohë, loja përdorte dy zero si varianti modern amerikan i Ruletës.

Sidoqoftë, Louis dhe Francois Blanc krijuan lojën pa pjesën e zeros së dyfishtë, duke dalë me atë që ne e njohim sot si Ruleta Evropiane. Kazinotë më në fund e prezantuan lojën në Shtetet e Bashkuara në vitet e para të shekullit të nëntëmbëdhjetë. Këtu, komuniteti vendosi të përqafojë variantin me dy-zero, i cili luhet kryesisht në Amerikën e Veriut deri më sot.

Opsionet e Basteve

Çdo lojë ruletë live përfshin një rrotë rulete të mbushur me tridhjetë e shtatë xhepa që përmbajnë numra që shkojnë nga një deri në tridhjetë e gjashtë, plus një zero. Për të filluar, ju do të vini baste të ndryshme, të cilat mund të jenë të jashtme dhe brendshme.

Bastet e brendshme mbulojnë pjesën e brendshme të tavolinës së ruletës siç tregon edhe emri i tyre. Bastet e jashtme gjenden në pjesën e jashtme të tavolinës. Bastet e jashtme vijnë me pagesa më të ulëta, por probabilitete më të mëdha fitimi. Sidoqoftë, bastet e brendshme vijnë me pagesa më të larta, por shanse më të ulëta fitimi.

Bastet e Brendshme:

 • Bastet e Drejtpërdrejta: Vënia e një basti në një numër të vetëm (pagesa 35 me 1)
 • Bastet e Ndara: Vënia e një basti në dy numra (pagesa 17 deri në 1)
 • Bastet e Rrugës: Vënia e një basti në tre numra fqinjë (pagesa 11 deri në 1)
 • Bastet e Këndit: Vënia e një basti në katër numra (pagesa 8 deri në 1)
 • Bastet Pesë: Vënia e një basti në rreshtin e sipërm të këndit plus zerot (pagesa 6 me 1)
 • Bastet e Linjës: Vënia e një basti në dy rreshta, gjashtë numra (pagesa 5 deri në 1)

Bastet e Jashtme:

 • Bastet e Kolonave: Vënia e një basti në dymbëdhjetë numra ose një kolonë (pagesa 2 deri në 1)
 • Bastet e Dymbëdhjetës: Vënia e një basti në dymbëdhjetë numra ose një grup të dymbëdhjetave (pagesa 2 deri në 1)
 • Bastet Kuq / Zi: Vënia e një basti në tetëmbëdhjetë numra të kuq ose të zinj (pagesa 1 deri në 1)
 • Bastet Tek / Çift: Vënia e një basti në tetëmbëdhjetë numra tek ose çift (pagesa 1 deri në 1)
 • Bastet e Ulëta / Larta: Vënia e një basti në të gjithë numrat e lartë ose të ulët (pagesa 1 deri në 1)

Pse të Luani?

Pa dyshim, Ruleta është një nga lojërat e kazinosë që njihen menjëherë në botë. Jo vetëm që është një shtyllë e çdo kazinoje në një produksion të Hollivudit, por në realitet, është e lehtë për t'u luajtur dhe tepër e shoqërueshme.
Avancimet në kazinotë me tregtarë të drejtpërdrejtë me rezolucion të lartë kanë sjellë atmosferën shoqërore dhe argëtimin e Ruletës live në shtëpinë tuaj. Adhuruesit e Ruletës live kënaqen duke bashkëvepruar me tregtarin, u pëlqen të takohen dhe të bisedojnë me lojtarë të tjerë dhe të përjetojnë emocionin e parashikimit të rënies së topit në kohë reale.

Duke shikuar topin fizik që rrotullohet në rrotën e ruletës së bashku me lojtarët e tjerë, shtohet një shtresë tjetër e sigurisë dhe mbrojtjes pasi nuk mbështeteni në një program kompjuterik për t'ju treguar nëse fitoni apo humbisni. Në vend të kësaj, ju mund ta shihni vetë rezultatin e secilës lojë si në çdo kazino fizike
Marrë parasysh të gjitha gjërat, Ruleta Live ofron një përvojë lojërash argëtuese, të drejtë dhe të sigurt njësoj si për lojtarët e rinj dhe për ata me përvojë.

Këshilla

Këtu janë disa këshilla dhe truqe për të përfituar sa më shumë nga koha juaj përderisa luani ruletë live me tregtarë.

Fillimi

Nëse ju pëlqen të luani Ruletë, por nuk e keni provuar kurrë dorën tuaj në ruletën me tregtarë të drejtpërdrejtë, pse të mos e provoni sot? Ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe do të shijoni grafikën me cilësi të lartë, lojën e qetë dhe aspektin social të kësaj loje fantastike kazino në një kohë të shkurtër.

1 Bashkohuni me një Kazino të Besueshme

Bashkohuni në një kazino me reputacion për t'u siguruar që të shijoni argëtimin më të mirë të lojërave të fatit online. Zgjedhja e një kazinoje online që ofron një gamë të gjerë lojërash të ruletës live dhe që plotëson nevojat tuaja të tjera në bonuse, shërbim ndaj klientit, licencim dhe reputacion të lojtarit është thelbësore.

2 Zgjidhni Lojën më të Mirë të Ruletës Live

Përveç ofrimit të shërbimit fantastik, kazinoja duhet të ofrojë variantin e ruletës live që ju preferoni të luani. Kjo varet nga zgjedhja e një versioni me rregullat tuaja të preferuara, opsionet e basteve dhe shumë të tjerave.

3 Merrni Bonusin Mikpritës

Pasi të keni vendosur për kazinonë dhe të dini se cilën Ruletë live dëshironi të luani, do t'ju duhet të merrni një bonus fitimprurës për të përmbushur kërkesat e basteve e të luajturit Ruletë.

4 Shijoni Përvojën e Ruletës Live

Tani që jeni gati për të luajtur, gjithçka që nevojitet është të ngarkoni lojën tuaj të preferuar të ruletës live dhe të vini bastin tuaj të parë. Më pas, filloni me aksionet me limit të ulët dhe provoni rrjedhat me baste të jashtme dhe sapo të kuptoni rrjedhën e lojës, do të përjetoni disa nga argëtimet më të mira të lojërave të fatit online.

5 Luani në një Mënyrë të Përgjegjshme

Ne gjithmonë rekomandojmë lojërat e fatit me përgjegjësi. Në pjesën më të madhe, kjo është po aq e thjeshtë sa të përcaktoni një buxhet për kohën dhe paratë tuaja. Pastaj, pasi të keni arritur kufirin tuaj, mbyllni kazinonë dhe vazhdoni ditën tuaj. Asnjëherë mos ndiqni humbjet dhe mos bëni justifikime për të shpenzuar më shumë se buxheti juaj.

Ruleta në Kazinonë Fizike VS Ruleta Live Online

Ka shumë pak dallime të lojës për t’i treguar kur bëhet fjalë për ta luajtur Ruletën live online dhe për ta luajtur atë në kazinonë tuaj lokale fizike. Megjithatë, këtu janë disa nga pikat e krahasimit për t'ju ndihmuar të vendosni se cila do t'ju përshtatet më së miri.

Ruleta në Kazinonë Fizike Ruleta Live Online
Kërkon udhëtim dhe ka një kod veshjeje Luhet nga komoditeti i shtëpisë suaj
Shumë sociale me qasje në bare dhe restorante Në dispozicion në PC dhe celular
Zgjedhje e kufizuar e lojës Ndërveprim fantastik social
Kostot zgjerohen përtej bankrollit Privatësia dhe siguria e rritur
Nuk ka në dispozicion çipsa falas Ofrohen bonuse të mikpritjes dhe të vazhdueshme
Terminologjia

Me baste të vetme, zero të dyfishta, baste të brendshme dhe shumë të tjera, zhargoni në lojë mund të duket paksa i frikshëm në fillim. Prandaj, ne kemi përpiluar një listë të dobishme të terminologjive që do ta thjeshtojnë lojën për ju dhe do t'ju bëjnë të tingëlloni si një lojtar me përvojë herën tjetër që do të luani Ruletë live.

Fjalori i Ruletës

Llojet e Ruletës Live

Nëse jeni gati për ndonjë aksion në ruletën live, mos u mbingarkoni nga numri i opsioneve që ofrohen. Ka mjaft variacione për të zgjedhur, si p.sh.

Ruleta Evropiane Live

Varianti më i njohur i ruletës me tregtar të drejtpërdrejtë është Ruleta Evropiane, e cila gëzon popullaritet të madh në formën e saj standarde online. Ruleta Evropiane përdor vetëm një zero dhe ofron shanse më të mira fitimi se Ruleta Amerikane.

Ruleta Amerikane Live

Ruleta Amerikane është e ndryshme nga Ruleta Evropiane. Dallimet kryesore janë se ajo përmban një zero shtesë në rrotë, një plan alternativ të numrave dhe një avantazh më të rëndësishëm të shtëpisë se versioni evropian. Përveç kësaj, Ruleta Amerikane ka dy zero dhe 38 xhepa (me një avantazh të shtëpisë prej 5,26%). Në kontrast, versioni evropian ka një zero dhe 37 xhepa (me një avantazh të shtëpisë prej 2,70%).

Ruleta Franceze Live

Ruleta Franceze Live përdor një zero dhe ka dy veçori unike, En Prison dhe rregullat La Partage.

Ruleta Immersive

Krijuar nga Evolution Gaming, Ruleta Immersive ofron sesione zhytëse të lojërave me një përvojë autentike të tregtarit të drejtpërdrejtë, pavarësisht nga pajisja që përdorni.

Ruleta Speed

Evolution Gaming gjithashtu zhvilloi Ruletën Speed. Në këtë lojë, bastet vihen me një normë më të lartë, kështu që koha e pritjes ndërmjet rrotullimeve është shumë më e shkurtër.

Ruleta me Topa të Dyfishtë

As hinted by the name, Double Ball Roulette games use two different balls that spin on the same wheel simultaneously, so there is much more action going on.

Ruleta Slingshot

Slingshot Roulette is a unique variant of live dealer roulette that does not involve dealers, but the gaming process is fully automated.

Ruleta Lightning

Lightning Roulette is a game version that adds several unique features and boosts payouts to liven up the player experience. Not only is each round of the game plays incredibly quickly, but players have the chance to win up to 500 times their bet, a massive leap from the traditional maximum return of 35:1.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re

Mozzart Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Pjesa argëtuese e basteve në sportet virtuale.

Mbështetje e konsumatorëve përmes live chat-it dhe emailit.

Tërheqje me shpejtësi të madhe.

Tërësisht Lojë të Menjëhershme - Nuk Nevojitet Shkarkim.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra Fantasy
Lojtarë Live
Jackpot-e Progresive
Sportet Virtuale
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

BONUS400
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Po, variantet e lojës së ruletit me tregtarë të drejtpërdrejtë përfshijnë evropianen, amerikanen dhe francezen klasike, Ruletën VIP, Speed, Ruletën, Ruletën Immersive dhe shumë të tjera.

Të luani një lojë ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë ndjek të njëjtat rregulla si ta luani atë në formatin e saj elektronik. Me fjalë të tjera, të njëjtat opsione bastesh janë në dispozicion dhe ju filloni duke luajtur bastin tuaj dhe krupieri bën pjesën tjetër.

Po, ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë dhe lojërat e tjera të drejtpërdrejta të kazinosë luhen në kohë reale dhe transmetohen në pajisjen tuaj. Kështu, ju merrni një përvojë shumë realiste.

Ju mund të luani shumicën e lojërave ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë në tabletët dhe telefonat e mençur me iOS dhe Android përmes faqeve të optimizuara për celular ose aplikacioneve të pavarura.

Zbuloni Më Shumë

Kodet e Bonusit të Kazinosë

Udhëzues për ofertat më të mira të kodeve të bonusit të kazinove online, mësoni se si të gjeni dhe kërkoni kodet e bonusit të promocioneve si para shtesë kur regjistroheni në një kazino online, shfrytëzoni kuponët për lojë falas, rrotullime falas të sloteve, stimuj për kthimin e parave dhe rimbushje dhe provoni një kazino.

Lexoni më Shumë

Top Kazinotë Online

Top 10 Kazinotë Online të Rishikuara dhe të Ranguara për Sigurinë, Shpejtësinë e Pagesave, Përzgjedhjen e Lojërave dhe kënaqësinë e përgjithshme të lojtarëve. Luani në ndonjë nga top kazinotë tona të rekomanduara për një përvojë fantastike të garantuar të lojërave.

Lexoni më Shumë

Kazinotë e Aprovuara

Kazinotë online që mbajnë Vulën tonë të Aprovimit (aka SOA) ofrojnë cilësinë më të lartë të lojërave me një rangim të shkëlqyer në kritere të shumta. Përfshirë Sigurinë & Privatësinë e lojtarit, Besimin & Ndershmërinë e Kazinosë, Shërbimin ndaj Klientit, Opsionet bankare dhe Reputacionin e dukshëm.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë