Bitcoin.com Games
Luani tani
Bitcoin.com Games
Luani tani
URL: games.bitcoin.com
Viti i themelimit: 2015
Përpudhshmëria e celularit:

Profili

Liçensat: Costa Rica
Metodat e pageses: Apple Pay, Bitcoin Wallet, Google Pay, Visa, Wire Transfer
Furnizuesit e lojrave: Wazdan, Vivo Gaming, Proprietary, Pragmatic Play, Playson, Ezugi, Endorphina, BGAMING
Monedha: BTC, BCH
Gjuha: English, Portuguese, Russian, Spanish
Tiparet: PWA, Progressive Jackpots, TV Games, Tournaments
Mbështetje: Postë elektronike, Bisedë live, Model biletash

Bitcoin.com Games Rishikimi

Rishikimi i azhurimit të fundit November 27, 2022

Kriptovaluta nuk është një koncept i ri dhe Bitcoin.com Games është ueb faqja më e re e kazinosë me Bitcoin që është duke tentuar të bëj një vend të ngrohtë në treg. Edhe pse nuk kërkohet regjistrim për të qenë pjesë e faqes së kazinosë, lojtarët duhet të posedojnë një kuletë me kriptovalutë Bitcoin ose Bitcoin Cash. Bitcoin.com Games ka operuar që nga viti 2016 dhe është i lidhur me një faqe këshilluese dhe me shkëmbimin e kriptovalutave.

Lojrat

Bitcoin.com ka një gamë ekskluzive të lojërave gjithashtu pranon përmbajtje nga Playson, BGaming, Ezugi, Belatra, VIVO Gaming, Endorphina, Wazdan dhe Pragmatic Play. Ky grupim ofron llojllojshmëri të mjaftueshme në një librari që ofron tavolina live, tavolina të kazinosë, jackpote progresive dhe video slote.

Në tavolinat standarde të kazinosë ka më shumë se 20 lojëra dhe top opsionet përfshijnë American Roulette, French Roulette, Craps, Double Exposure, Blackjack Surrender, Blackjack Multihand Pro, Baccarat, Hi-Lo Switch, Oasis Poker, Caribbean Poker, Wild Texas, Casino Hold’em, Jacks or Better, Keno, Sic Bo dhe Dice.

Një nivel më i madh i zhytjes mund të gjendet në mesin e tavolinave me lojtarë live, të cilat janë siguruar nga Ezugi dhe përfshijnë Knockout Baccarat, Blackjack Live, Namaste Roulette, Teen Patti, Lucky 7, Dragon Tiger dhe Bet On Numbers.

Sloti ekskluziv i bërë një lojë jackpot dhe e tillë është edhe Super Sunny Fruits: Hold and Win. Bitcoin.com Games ka gjithashtu disa lojëra ekskluzive të tavolinave që cilat mund të luhen me jackpote, duke përfshirë Blackjack, Roulette, Craps dhe Dice.

Një përzgjedhje e fuqishme e sloteve të Pragmatic Play mund të gjendjet në librari. Dhe disa madje kanë edhe opsionin Drops & Wins me gjasa më të larta të fitimeve, duke përfshirë Cowboys Gold, Great Rhino Megaways, Spartan King, Wolf Gold, Sweet Bonanza, Wild Wild Riches: Luck of the Irish, Release the Kraken, Joker’s Jewels dhe John Hunter & the Scarab Queen.

Kur shikohen slotet e tjera, Bitcoin.com Games ka opsione të tjera të njohura siç është Legend of Cleopatra Megaways, Mysterious Egypt, Elvis Frog in Vegas, Hit the Route, Emerald King, Wild Walker, Curse of the Werewolf, Black Hawk Deluxe, Ancient Troy, Football Mania Deluxe, An Escape from Alcatraz, Voodoo Magic dhe Satoshi’s Secret, e cila ka një temë Bitcoin.

Me qindra slotet në dispozicion, një lojtar mund të shikojë tek publikimet kryesore kur ai kërkon diçka të mirë për të luajtur. Bitcoin.com Games gjithashtu ka siguruar një vlerësim me pesë yje nën çdo slot. Kjo në bazë të vlerësimit të përdoruesve që mund t’ju tregojnë lojtarëve se cilat lojëra preferojnë më shumë në mesin e lojtarëve të tjerë. Më në fund vjen edhe pjesa e “Të preferuarave” ku përdoruesit mund të gjejnë lojërat që mund të luhen më së shpeshti.

Metodat Bankare

Arka e Bitcoin.com Games është një funksion në faqe që ju mundëson përdoruesve të lidhin kripto kuletën e tyre dhe të transferojnë Bitcoin (BTC) ose Bitcoin Cash (BCH). Arka gjithashtu ka një opsion të konvertimit nga BCH në BTC dhe anasjelltas, me një kurs këmbimi duke përfshirë normën fikse apo normën e ndryshueshme.

Në Bitcoin.com Games, lojtarët kanë gjithashtu mundësinë që të blejnë BTC ose BCH drejtpërdrejtë nga arka. Secili mund të zgjedh opsionin “Të Gjitha Shtetet e Tjera” dhe pastaj të paguajë për kriptovalutën me MasterCard, VISA, Apple Pay, Google Pay ose Samsung Pay. E vetmja dobësi e kësaj është që ju nuk do të keni mundësinë e blerjen me normat më të mira të këmbimit nga NZD.

Mobil

Bitcoin.com Games mund të jetë kompatibile me telefonat e mençur ose tabletët, duke përfshirë ata që janë të dizajnuar për sistemet operative Android dhe iOS. Nuk kërkohet regjistrim apo shkarkim për të luajtur – vetëm kriptovaluta dhe një pajisje kompatibile. Edhe pse nuk kërkohet procesi i instalimit, lojtarët duhet të mirëmbajnë sistemet e tyre operative në pajisjet e tyre së bashku me shfletuesin e ueb faqeve. Natyrisht, performanca e internetit të tyre do të ndikojë në cilësinë e përvojës së lojërave.

Bonuset & VIP

Një email adresë e verifikuar mund t’ju ofrojë qasje të plotë në promocionet e faqes. Duke filluar nga pakoja mikpritëse, lojtarët e rinj mund të marrin pjesë në Bitcoin.com Games për të pranuar një ofertë modeste të kthimit të humbjeve. Para se të vazhdoni, ju lutemi lexoni me vëmendje termet dhe kushtet për të parë kërkesën për depozitën minimale dhe gjithashtu datën e mbylljes të ofertën aktuale të regjistrimit.

Bitcoin.com Games gjithashtu ka organizuar ngjarje të tilla siç është turneu League of Playson dhe Daily Drops and Wins nga Pragmatic Play. Dhjetra mijëra dollarë janë dhuruar në këto ngjarje dhe mund të jepen akoma edhe të tjera nëse Bitcoin.com Games i kthen ato formate në të ardhmen.

Siguria & Loja e Drejtë

Bitcoin.com Games është faqe e sigurt pasi që asnjë informacion personal nuk shpërndahet. Kjo sepse BTC ose BCH mund të dërgohen drejtpërdrejtë në këtë kazino Bitcoin dhe nuk kërkohet të regjistroheni. Formati blockchain i Bitcoin mund të sigurojë një proces të pagesës së sigurt që fuqizohet edhe më tutje nga prania e enkriptimit të faqes, i cili është i konfirmuar nga licenca Cloudflare.

Në faqen e kazinosë është një faqe e quajtur “Drejtësi e Dëshmuar”. Kjo shpjegon se si mund ta përdorin lojtarët butonin “Verifiko Lojën” për të shikuar nëse një titull i veçantë është i drejtë. Procesi është i enkriptuar dhe përfshin kombinimin e numrave fillestar që gjenerohen në mënyrë të rastësishme nga kazino dhe ueb faqja e lojtarit. Sa i përket licencës, nuk ka ndonjë dokument të qartë dhe e tëra çfarë mund të thuhet është se Bitcoin.com Games operon nga Kosta Rika.

Mbështetje

Bitcoin.com Games nuk ka shërbime të mbështetjes gjithëpërfshirëse të një operatori të madh të kazinosë online. Megjithatë ajo mund të kontaktohet përmes opsionit të emailit, live chatit ose këshillave në formë të shkruar. Nëse ka pritje të gjatë për live chat, atëherë përdoruesit mund të fillojnë të kërkojnë në faqen e pyetjeve më të shpeshta (FAQ) që ata i kanë publikuar. Përmbledhja e faqes mbështetëse janë termet e shërbimit, politika e privatësisë dhe udhëzuesi për drejtësinë e dëshmuar.

FAQ

Ka shumë këmbime me reputacion në treg ku ju mund të merrni Bitcoin (BTC) ose Bitcoin Cash (BCH). Ju do të pajiseni me një kripto kuletë gjatë këmbimit ose ju mund ta rregulloni një të jashtëm.
Zgjidhni opsionin “Kriptovaluta” brenda arkës dhe ose kopjoni adresën e kuletës së Bitcoin.com Games ose skanoni QR kodin. Pastaj ju mund ta rregulloni një formë të transferit dhe të futni këto të dhëna, së bashku me vlerën e depozitës suaj për ta përfunduar transaksionin.
Bitcoin kërkon që të përfundohet verifikimi në librin publik që i përcjell të gjitha transaksionet. Prandaj, ju duhet të prisni përafërsisht 10 deri 20 minuta që Blockchain ta përfundojë këtë detyrë.
Po, Bitcoin.com Games është i licencuar në Kosta Rika.
Ekziston një çelës i llogarisë private që shfaqet në menu gjatë vizitës suaj të parë në Bitcoin.com Games. Ju duhet ta shkruani atë çelës diku dhe ta mbani të sigurt. Ky duhet të përdoret për t’u qasur në llogarinë tuaj dhe në ndonjë fond të mbetur në të ardhmen.
Për shkak të konfigurimit të decentralizuar të Bitcoin.com Games, të gjithë lojtarët duhet të vazhdojnë me kujdes dhe të vejnë bast në mënyrë të sigurt dhe të përgjegjshme. Bitcoin.com Games nuk ofron lojë me përgjegjësi njësojë si operatorët e zakonshëm dhe mund të ofrojë vetëm linqe të ueb faqeve të mbështetjes së lojërave të fatit. Nuk ka kufizime apo ndalesa të llogarisë që mund të imponohen.

user reviews content goes here

user reviews content goes here

user reviews content goes here

user reviews content goes here

user reviews content goes here


Po! Dua të di për bonuset ekskluzive, promovimet dhe lajmet

SUBSCRIBE