Kazinotë më të mira të Blackjack me para të vërteta

Loja Blackjack është e vjetër me shekuj. Ja se prej nga e ka prejardhjen, cilat versione të saj ekzistojnë dhe si duhet të luani që të optimizoni rezultatet e tuaja Blackjack me para të vërteta.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Mozzart Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

BONUS400

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.4
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Blackjack
Gjithçka që duhet të dini për lojën Blackjack: që nga rregullat bazike deri te strategjitë e avancuara dhe zhargoni. Në këtë udhëzues të Blackjack, ne ju ofrojmë një përmbledhje të lojës Blackjack, shpjegime rreth varianteve, lojës, këshilla, lojëra blackjack falas, kazinotë më të mira për blackjack me para të vërteta, udhëzues tavolinash me limit të lartë dhe limit të ulët dhe shumë më tepër.

Përmbledhje

Nga të gjitha lojërat me letra në mbarë botën, Blackjack ka arritur popullaritetin më të madh, veçanërisht kur flasim për lojërat që luhen në kazino. Sot, loja luhet nga njerëzit në pothuajse të gjithë kontinentin, me lojtarë serioz dhe të rastësishëm që tërhiqen njësoj nga atraksioni i lojës Blackjack. Në fillim loja Blackjack duket shumë e thjeshtë pa shumë finesa në të, por e vërteta është shumë ndryshe. Ju mund të luani Blackjack në të dyja versionet, online dhe ofline, në pothuajse të gjitha kazinotë në botë, por ju duhet t’i mësoni disa strategji para se të kërceni në lojë.

Kur flitet për idenë bazike të lojës, gjithçka ka të bëjë me mbledhjen e letrave dhe për të afruar rezultatin sa më shumë që është e mundur drejt totalit prej 21. Versionet e ndryshme të Blackjack kanë dal ndër vite siç është Vegas Strip Blackjack, Perfect Pairs Blackjack dhe American Blackjack, të gjitha duke prezantuar rregulla të reja dhe mekanikë të lojës në lojë. Nëse dëshironi të mësoni se si të luani lojën, si të fitoni në të dhe nga erdhi e gjitha, vazhdoni të lexoni udhëzuesin tonë të Blackjack-ut me para të vërteta dhe bëhuni mjeshtër i lojës përpara se të filloni të luani.

Origjina e Blackjack

Shumica e lojërave të bixhozit nuk kanë një histori të qartë të origjinës dhe e njëjta mund të thuhet edhe për Blackjac-un. Sipas shumicë së atyre që merren me tema të tilla historike, Blackjack-u mund të lidhet me një lojë që u bë e njohur në shekullin e 18-të në Francë. Loja u quajt Vingt-et-Un (fjalë franceze për numrin21) dhe u luajt në oborrin francez gjatë mbretit Louis XV.

Kjo lojë është pothuajse me siguri paraardhësi i drejtpërdrejtë i Blackjack-ut modern, por ka disa indikacione se një lojë shumë e ngjashme është luajtur edhe nga Romakët e Lashtë, të cilët do ta datonin atë në një kohë shumë më të hershme. Lojërat e luajtura nga romakët luheshin me blloqe druri dhe ngjashmëria mes tyre mbetet e pakonfirmuar edhe sot e kësaj dite.

Në kohën kur u shpik, loja nuk kishte shumë mbështetje në Francë apo Evropë larg qarqeve fisnike, pasi bixhozi në përgjithësi konsiderohej imoralitet. Megjithatë, kur loja u fut në Botën e Re, ajo u pranua nga një masë e madhe. Vende si New Orleans tashmë kishin salla masive bixhozi dhe Blackjack-u luhej hapur nga të gjitha shtresat e shoqërisë. Është e vërtetë që Blackjacu origjinal kishte disa rregulla të ndryshme, loja e luajtur në Amerikë në vitet 1800 ishte sigurisht një version i Blackjack-ut të sotëm.

Loja u popullarizua më tej nga Eleanor Dumont, një franceze që erdhi në SHBA dhe ngriti një kazino në Nevada City në Kaliforni. Ajo e morri lojën vetë dhe duke qenë se ishte një zonjë, e tërë kjo ngjarje ishte një atraksion masiv. Për njerëzit e asaj kohe, tregtaret femra në sallat e lojërave të fatit ishin jashtëzakonisht të rralla dhe tërheqëse dhe Eleanor bëri një fitim të madh nga ky fakt.

Fillimisht, loja luhej me emrin "Njëzet e Një" dhe u ndryshua në "Blackjack" në shekullin e 20-të, kur u bë shumë e njohur në Nevada. Ky ndryshim i emrit kishte të bënte me një rregull popullor që kishin kazinotë, i cili ishte t'u paguanin një fitim bonus lojtarëve që mbanin xhandarin me dushk (Xhekun e zi). Ndërsa ky bonus nuk është më pjesë e lojës, Blackjack mbetet po aq popullor si kurrë më parë me këtë emër.


Udhëzuesi Bazik për të Luajtur Blackjack

Blackjack me para të vërteta është në dispozicion në të dy format në ditët e sotme, online dhe live, me kazinotë online që veçanërisht ofrojmë shumë versione të lojës dhe tavolina të panumërta për të luajtur në to. Ju mund të filloni të luani lojën brenda disa minutave, por para se ta bëni këtë, ne ju rekomandojmë të zgjidhni kazinonë e duhur online për të luajtur.

Me kaq shumë kazino online që ka, zgjedhja e vendit të duhur për të luajtur mund të jetë një detyrë më e frikshme sesa duket në fillim. Ju duhet të gjeni një kazino online të licencuar që është e ligjshme në juridiksionin ku jetoni dhe sigurohuni që ajo të ofrojë shumë tavolina Blackjack, si dhe përfitime dhe bonuse të vlefshme.

Pasi të keni zgjedhur kazinonë për të luajtur, do të jetë koha për të mësuar se si të luani Blackjack. Mësimi i rregullave më themelore duhet të jetë mjaft i thjeshtë, por jo i mjaftueshëm për të optimizuar rezultatet tuaja. Duke mësuar strategjinë optimale për Blackjack me para të vërteta, ju do të rrisni shanset tuaja për të fituar dhe do t'ia dilni mirë në planin afatgjatë. Ju nuk duhet të filloni të luani Blackjack për para të vërteta përpara se të njihni këtë strategji optimale si dhe rregullat e tjera bazë, të cilat do t'ju mësojmë tani.


Rregullat Bazike Që Duhet t’i Dini

Ne kemi thënë tashmë se Blackjack nuk është një lojë shumë e vështirë për të filluar në të, pasi çdokush mund të ulet në tryezë dhe të fillojë të luajë pa një strategji të veçantë. Në secilën dorë, do t'ju duhet të vendosni të paktën një bast minimal dhe tregtari do t'ju japë dy letra dhe do të marrë dy letra për vete. Vetëm një nga kartat e tregtarit do të ekspozohet, ndërsa të gjitha kartat tuaja do të shfaqen.

Kartat tuaja tani janë shtuar dhe ju mund të filloni të luani. Çdo kartë me fotografi do të numërohet si dhjetë, ndërsa të gjitha aset do të numërohen si një ose njëmbëdhjetë, në varësi të asaj se cila ju jep një rezultat më të mirë. Të gjitha kartat e tjera vlejnë saktësisht vlerën numerike që kanë ato (nga dy deri në dhjetë).

Pasi t'ju jepen dy letrat tuaja të para, mund të zgjidhni të qëndroni, që do të thotë se jeni mirë me letrat që keni tani, ose Godisni duke marrë një tjetër kartë. Nëse vendosni të Godisni, karta juaj e re do t'i shtohet rezultatit tuaj. Nëse rezultati juaj shkon mbi 21, ju do të humbni menjëherë dorën. Nga ana tjetër, sa më afër të jeni shumës 21, aq më shumë shanse keni për të fituar dorën.

Për t'i bërë gjërat më të ëmbla për ju, mund të fitoni menjëherë nëse ju është dhënë një as dhe një kartë me vlerë dhjetë pikë. Në këtë rast, ju tashmë do të keni 21 dhe kjo njihet si Blackjack. Ju do të paguheni me 3/2 e bastit tuaj dhe nuk do të keni nevojë të qëndroni, të goditni ose të bëni ndonjë gjë tjetër. Në të gjitha rastet e tjera, veprimet e mëposhtme mund të ndërmerren pasi të shpërndahen letrat fillestare:

  • Godisni: Merrni një kartë tjetër nga tregtari për të përmirësuar rezultatin tuaj total
  • Qëndroni: Mos merrni më letra dhe përpiquni të mundni tregtarin me dorën tuaj aktuale
  • Dyfishoni: Merrni një kartë më shumë dhe dyfishoni bastin tuaj total. Nuk mund të kërkohen karta të tjera
  • Ndarje: E vlefshme vetëm me një palë. Ndani dorën në dy duar dhe vendosni një bast shtesë për dorën tjetër
  • Dorëzimi: Hiqni letrat menjëherë dhe merrni gjysmën e bastit tuaj
  • Sigurimi: Nëse karta e lartë e tregtarit është një ACE, paguani për sigurimin në rast se ata kanë një blackjack. Kjo lojë është jashtëzakonisht e padobishme

Përderisa disa lojtarëve u pëlqen të luajnë sipas ndjenjës dhe intuitës së tyre, mënyra më e mirë për të luajtur është duke aplikuar strategjinë optimale të Blackjack. Kjo strategji përfshin gjithmonë të luani të njëjtën gjë në skenarë të veçantë dhe të mësoni se cila është loja më e mirë matematikore në secilën situatë. Mund të mësoni përmendësh strategjinë optimale ose të mbani një tabelë me vete për t'ju ndihmuar të luani duart.

Një gjë e fundit që duhet të mbani mend përpara se të filloni të mësoni përmendësh grafikun tuaj të strategjisë bazë është se duhet të jeni gjithashtu të vetëdijshëm se çfarë versioni të Blackjack po luani. Kazinotë online ofrojnë shumë variacione të ndryshme të lojës dhe ndryshimet në rregulla mund të ndryshojnë gjithashtu mënyrën se si supozohet të luani duar të caktuara. Sigurohuni që jeni duke luajtur variantin për të cilin keni mësuar strategjinë dhe do të minimizoni humbjet në minimum.


Llojet e Lojërave Blackjack

Çdo lojë në të cilën ju tërhiqni letra dhe përpiqeni ta afroni shumën e tyre me 21 në rezultatin total quhet Blackjack, por kjo nuk do të thotë se rregullat do të jenë gjithmonë të njëjta. Në fakt, kazinotë online kanë tendencë të ofrojnë me dhjetëra versione të ndryshme të Blackjack, me ndryshime që ndryshojnë nga delikate në thelbësore. Përpara se të shkoni në internet për të luajtur Blackjack me para të vërteta, le të shqyrtojmë versionet më të njohura të Blackjack që mund të hasni dhe të mësojmë se cilat janë ndryshimet kryesore në të vërtetë.

Blackjack-u Evropian

Më së shpeshti që gjendet në kazinotë prej së vërteti në Evropë, si dhe në kazinotë online, Blackjack Evropian është një version jashtëzakonisht i popullarizuar i lojës. Në Blackjack Evropian, tregtari shpërndan letrat e tij vetëm kur lojtarët kanë vepruar me dorën e tyre, duke kufizuar paksa lojërat që mund të bëni dhe duke e bërë lojën më të favorshme për shtëpinë. Dyfishimi dhe Ndarja janë ndonjëherë të kufizuara në Blackjack Evropian, gjë që e bën këtë lojë më pak që ja vlen të luhet se Blackjack Amerikan.

Blackjack-u Amerikan

Versioni më i zakonshëm dhe më popullor i Blackjack-ut në botë, Blackjack-u Amerikan njihet edhe si Blackjack Classic. Si kazinotë live amerikane, ashtu edhe shumica e kazinove online, përhapin Blackjack-un Amerikan, këtë lojë rregullat e së cilës mësohen më së shpeshti nga lojtarët e rinj. Kartat e tregtarit shpërndahen në të njëjtën kohë me letrat e lojtarëve dhe ju mund të shihni një nga letrat e tregtarit. Ju mund të ndani dorën ose të dyfishoni bastin tuaj sipas rregullave standarde, megjithëse disa kazino live kanë disa kufizime për këto për të rritur avantazhin e tyre.

Perfect Pairs Blackjack (Blackjack me Çifte Perfekte)

Blackjack Çifte Perfekte është shumë i ngjashëm me Blackjack-un Amerikan në përgjithësi, me përjashtim të faktit që lojtarët mund të vendosin një bast shtesë anësor të quajtur Çifte Perfekte (Perfect Pairs). Kjo ju jep një pagesë shtesë kur ju shpërndahen një palë letra identike ose letra me figura dhe basti paguhet me para të barabarta.

Blackjack Switch (Blackjack me Ndërrime)

Versioni që luhet më së shpeshti vetëm në kazinotë online, Blackjack Switch është një version mjaft unik i lojës. Lojtarit i shpërndahen dy duar në fillim të dorës dhe mund të zgjedhë të ndërrojë kartën e dytë të dy duarve. Ndërrimi i kartave mund t'ju ndihmojë ose t'ju dëmtojë duart, prandaj është e rëndësishme të mësoni se çfarë kombinimesh dëshironi të keni kundrejt kartës së shitësit dhe kur ndërrimi është më fitimprurës.

Pontoon (Panton)

Ky version i Blackjack luhet në Britaninë e Madhe si në kazino live ashtu edhe online. Nuk ka shumë dallime midis Blackjack-ut Amerikan dhe Pontoon për sa i përket rregullave aktuale. Megjithatë, lojtarët do të thonë "Përdredh" në vend të "Godit" për të marrë një tjetër kartë dhe sa herë që keni pesë letra dhe dora juaj është ende e gjallë, ju do ta fitoni menjëherë dorën. Ju gjithashtu mund të shikoni një kartë përpara se të vendosni bast, që do të thotë se mund të vini bast më të madh nëse shihni një kartë me fotografi ose një as.

Double Exposure Blackjack (Blackjack me Ekspozim të Dyfishtë)

Ndërsa shumica e varianteve të Blackjack u krijuan për të rritur avantazhin e kazinosë ndaj jush, Blackjack Double Exposure (Blackjack me Ekspozim të Dyfishtë) funksionon në favorin tuaj. Në vend të kartës së zakonshme që mund ta shihni, tani mund të shihni të dyja letrat e tregtarit, gjë që ndryshon në mënyrë dramatike mënyrën se si duhet të luani letrat tuaja. Do t'ju duhet të mësoni një strategji krejtësisht të re optimale për Ekspozimin e Dyfishtë, por në fund, rezultatet tuaja do të jenë më të mira se kurrë në Blackjack-un Amerikan.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Verde Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Përzgjedhje e mirë e ofruesve të lojërave.

Mbështetje për konsumatorë 24/7.

Valuta të shumta në një llogari.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €300 + 50 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Blackjack me para të vërteta ofrohet në kazinotë online në disa versione të ndryshme dhe ju mund të përfshiheni thjesht duke u regjistruar në çdo kazino online dhe duke depozituar disa para të vërteta. Një mori lojërash Blackjack do të ofrohen në hollin e lojërave të tavolinës.

Po! Lojërat moderne online Blackjack janë plotësisht të optimizuara për lojëra celulare dhe ju do të mund të luani në celularin ose tabletin tuaj, si dhe në kompjuterin desktop ose laptopin tuaj, të gjitha me të njëjtën llogari në një kazino të vetme online.

Të gjithë lojtarët kanë preferencat e tyre, por Double Exposure Blackjack (Blackjack me Ekspozim të Dyfishtë) do t'ju japë shanset më të mira teorike të fitimeve. Sigurohuni që të mësoni strategjinë optimale të lojës përpara se të përfshiheni, megjithatë, pasi ajo ndryshon ndjeshëm nga Blackjack-u që përdoret zakonisht.

Në varësi të versionit të Blackjack që po luani, kazinoja mund të fitojë nën 1% ose më shumë se 3%. Përparësia e kazinosë do të varet gjithashtu nga strategjia që aplikoni dhe mënyra se si luani letrat tuaja, prandaj sigurohuni që të hyni të përgatitur.

Po! Hapja e skedës së tregtarit të drejtpërdrejtë të kazinosë tuaj online do t'ju japë qasje në lojërat Blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë. Këto lojëra drejtohen nga tregtarë të vërtetë që shpërndajnë letrat në një hapësirë të vërtetë kazinoje, të gjitha të transmetuara në pajisjen tuaj përmes internetit.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë me Para të Vërteta

Udhëzuesi juaj për kazinotë më të mira online me para të vërteta, Kazinotë që listojmë këtu janë të besueshme dhe u ofrojnë lojtarëve një përvojë të mbrojtur, të sigurt dhe të këndshme të lojërave online. Mësoni rreth ofertave të bonusit me para të vërteta, lojërave, opsioneve bankare dhe gjërave që duhen marrë parasysh.

Lexoni më Shumë

Kazinotë iPhone

Një udhëzues i gjithanshëm për kazinotë online në iPhone që paraqesin kazinotë më të mira në online iOS të rishikuara dhe të ranguara. Merrni ofertat më të fundit të bonusit, informacionin e lojërave, raportet e pagesave dhe opsionet bankare.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Bitcoin

Udhëzuesi i Fundit për Lojërat e Fatit në Kazinotë Bitcoin. Rishikimi i kazinove online që Pranojnë BTC dhe lojërave blockchain. Kazinotë kryesore online tani po pranojnë kriptovaluta si Bitcoin.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë