Top Kazinotë e Blackjack me Tregtarë të Drejtpërdrejtë 2023

Ky udhëzues i blackjack të kazinove live përmban kazinotë më të mira online që ofrojnë tavolina të vërteta të blackjackut me tregtarë të drejtpërdrejtë. Keni pritshmëri se do të gjeni përzierjen dhe shpërndarjen e kartave të vërteta nga tregtarët e drejtpërdrejtë të blackjackut. Bisedoni dhe ndërveproni me tregtarin dhe lojtarë të tjerë si ju përderisa vendosni bastet tuaja. Kazinotë e rishikuara që listojmë këtu ofrojnë lojëra blackjack live në disa variacione. Lexoni gjithçka rreth ndryshimit

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.6

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Kazino tërësisht live me një temë të bukur.

Mbështetje e shpejtë dhe efektive e konsumatorëve, duke përfshirë live chat-in.

Shumë opsione për depozitime dhe tërheqje.

Mundësuar nga softueri më i fundit i teknologjisë nga Microgaming.

Eksperiencë mobile me çmime fituese.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.4
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.3
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Blackjack
Gjithçka që duhet të dini për lojën Blackjack: që nga rregullat bazike deri te strategjitë e avancuara dhe zhargoni. Në këtë udhëzues të Blackjack, ne ju ofrojmë një përmbledhje të lojës Blackjack, shpjegime rreth varianteve, lojës, këshilla, lojëra blackjack falas, kazinotë më të mira për blackjack me para të vërteta, udhëzues tavolinash me limit të lartë dhe limit të ulët dhe shumë më tepër.

Përmbledhje

Krahasuar me lojërat e tjera klasike të tavolinës, Blackjack mbetet një nga zgjedhjet më të njohura të këtij lloji dhe për një arsye. Të mësosh rregullat e kësaj loje në trend të kazinosë nuk është sfiduese dhe loja ofron pagesa të mira dhe lojë emocionuese.

Varianti standard i lojës është në dispozicion në variacione të ndryshme në të gjitha vendet e njohura të lojërave të kazinove online. Për më tepër, të gjithë operatorët ofrojnë Blackjack live që përmban një seksion të tregtarit të drejtpërdrejtë.

Luajtja e lojërave blackjack live të mundësuar nga zhvilluesit e njohur të iGaming u ofron përdoruesve nivele edhe më të larta angazhimi dhe emocioni sesa homologët e tyre RNG. Përpara se të hedhim një vështrim në rregullat e blackjack live dhe informacione të tjera thelbësore, le të shqyrtojmë shkurtimisht origjinën e lojës.

Origjina e Blackjack

Kur bëhet fjalë për historinë e lojës ikonike të kazinosë, shumica e historianëve dhe studiuesve pajtohen se ka të ngjarë të ketë ardhur nga Franca, ku lojtarët e lojërave të fatit ndoshta e kanë luajtur atë gjatë viteve 1700.

Versioni më i hershëm i lojës që luhej në Francë njihej si "Vingt-et-Un", që përkthehet në Njëzet e Një. Historianët besojnë se versioni më i hershëm i Blackjack u frymëzua nga Chemin de Fer, një lojë popullore me karta në Oborrin Mbretëror Francez.

Ka teori të tjera rreth historisë së Blackjack. Njëra është se romakët e shpikën dhe e luajtën shumë vite përpara francezëve. Megjithatë, origjina e Blackjack lidhet kryesisht me Italinë dhe Francën, ku lojtarët e lojërave të fatit luanin disa variante të ndryshme të "Vingt-et-Un" në atë koh.

Loja Blackjack gjeti rrugën e saj në Shtetet e Bashkuara në shekullin e tetëmbëdhjetë dhe u bë mjaft e njohur në dekadat më pas. Në shekullin e njëzetë, paraardhësi i lojës quhej Twenty-One përpara se të bëhej Blackjack, i cili ka miliona fansa në të gjithë globin.

Lojërat Blackjack me Tregtarë të Drejtpërdrejtë

Kur bëhet fjalë për lojërat e kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë, Blackjack live mbetet një nga zgjedhjet më të njohura në këtë kategori, së bashku me ruletën live dhe craps live të shtuara së fundmi. Lojërat blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë ofrojnë përvojën më të mirë, më argëtuese të lojërave online.

Përderisa të luani lojëra në kazinonë online me mundësim të RNG është mjaft argëtuese, lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë e çojnë përvojën tuaj në një nivel krejtësisht të ndryshëm.

Me lojërat blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë, si dhe lojëra të tjera të kazinosë live, ju shijoni atë përvojë dhe atmosferë të vërtetë të kazinosë fizike pa shkuar në të vërtetë atje dhe pa udhëtuar në vendin tuaj lokal fizik.

Në përgjithësi, lojërat e kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë ofrojnë kufij më të rëndësishëm të tavolinës, baste anësore dhe veçori fantastike. Shumë përfitime të tjera lidhen me luajtjen e lojërave të kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë, duke përfshirë opsionet e komunikimit të drejtpërdrejtë ose chat live, qasje të menjëhershme në lojëra, madje edhe bonuse dhe promocione super bujare.

Kur bëhet fjalë për lojërat blackjack live, ato ofrohen nga shumë kazino të njohura online, të sigurta dhe të besueshme. Megjithatë, për të çuar sesionet tuaja të lojërave të kazinosë në një nivel tjetër, kthimi në Blackjack live dhe lojëra të tjera me tregtarë të drejtpërdrejtë është rruga më e mirë për ta bërë.

Si të Luani Blackjack Live?

Qëllimi kryesor i lojërave blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë është që të merrni një numër total kartash më të lartë se krupierët pa dështuar ose kaluar mbi njëzet e një. Qëllimi i lojës mbetet i njëjtë sikur kur luani versionin standard online të Blackjack.

Kur luani Blackjack live, dora më e mirë që mund të merrni është të merrni një numër total kartash prej njëzet e një nga dy kartat e para që pranoni.

Shumica e vendeve online që ofrojnë lojëra blackjack live përdorin tetë kuverta standarde në një kuti shpërndarëse, por mund të gjeni gjithashtu versione me gjashtë kuverta dhe madje edhe versione me një kuvertë.

Nëse e keni luajtur lojën Blackjack më parë, ju e dini se kartat me numra ose kartat që shkojnë nga dy në dhjetë vlejnë gjithmonë sa vlera e tyre nominale, ndërsa të gjitha kartat e fytyrës vlejnë dhjetë. Aset mund të vlejnë një ose njëmbëdhjetë.

Ja se si duket një lojë standarde e Blackjack live:

 • Ju vini bast.
 • Një kartë e kthyer nga lart iu ndahet të gjithë lojtarëve të ulur.
 • The dealer gets one card facing down.
 • Një tjetër kartë me fytyrë lartë u shpërndahet të gjithë lojtarëve.
 • Tregtari merr kartën e dytë, me fytyrë lart.
 • Vlera totale e kartës së dy kartave tuaja shfaqet në ekran.
 • Ju fitoni nëse keni gjithsej njëzet e një.
 • Përndryshe, ju keni mundësi për të qëndruar, qëlluar ose dyfishuar.
 • Nëse keni dy letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani ato gjithashtu.
 • Kur të gjithë lojtarët të kenë mbaruar, i vjen radha tregtarit.
 • Nëse ai dështon, të gjithë fitojnë. Përndryshe, dora e tij krahasohet me duart e lojtarëve.

Siç mund ta shihni, versioni live i lojës është njësoj si versioni elektronik me pothuajse të njëjtat opsione. Qëllimi kryesor është të merrni një vlerë totale të kartës sa më afër shumës njëzet e një që të jetë e mundur, pa e kaluar atë.

Tregtari duhet të gjuaj nëse kruperi ka një vlerë totale karte prej gjashtëmbëdhjetë ose më pak. Nëse vlera totale e kartës së tregtarit është shtatëmbëdhjetë ose më shumë, tregtari duhet të qëndrojë. Kjo është udhëheqja në variante blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë që mund të luani në kazinotë online.

Opsionet e Basteve

Mësoni gamën e plotë të opsioneve të basteve dhe basteve anësore kur luani blackjack live. Në varësi të bastit tuaj, ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar shuma të mëdha. Hidhini një sy opsioneve më të njohura të basteve në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Çiftet Perfekte: Ky opsion i bastit ju lejon të vini bast nëse dy letrat e para të shpërndara do të jenë një çift apo jo. Në varësi të llojit të çiftit, pagesa mund të variojë nga 25:1 në 6:1.

Sigurimi: Ky bast i thjeshtë anësor shfaqet vetëm nëse letra e kthyer lart e tregtarit është një As. Ju do të duhet të vini bast gjysmën e bastit tuaj dhe pagesa është 2:1 për një fitore.

Basti Pas: Strategjia Basti Pas është një opsion i bastit që ju lejon të vendosni bast në dorën e një lojtari tjetër. Pagesa për këtë opsion varet tërësisht nga opsionet e basteve të lojtarit tjetër.

21+3: Ky bast shikon dy letrat tuaja të para dhe letrën e parë të tregtarit. Në varësi të dorës së stilit të pokerit që krijon, ju mund të fitoni midis 100:1 dhe 5:1.

Llojet shtesë të basteve mund të lidhin ekskluzivisht me shumë më tepër baste anësore të blackjack live me një variant të veçantë loje ose kazino online. Pra, sigurohuni që të bëni kërkimin tuaj dhe të shihni se cila lojë e blackjack live ju përshtatet më shumë.


Pse të Luani?

Blackjack është një nga lojërat më të njohura të kazinosë globalisht – dhe për një arsye të mirë. Hyni në një dysheme të kazinosë fizike dhe do të shihni më shumë se një tavolinë blackjack të rrethuar nga shikuesit. Të luash blackjack live online ofron një përvojë të ngjashme, por një organizim shumë më të përshtatshëm.

Luajtja drejtpërdrejtë nga shtëpia juaj ose gjatë lëvizjes e bën të lehtë për t'u qasur në blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë. Falë tregtarit të vërtetë njerëzor (që ju mund ta përcaktoni kur zgjidhni një lojë), mund të jeni të sigurt se nuk ka pothuajse asnjë shans për lojëra të manipuluara.
Të sigurta dhe të ndershme, lojërat blackjack live janë emocionuese, ndërvepruese dhe gjithmonë një kënaqësi për t'u përjetuar

Këshilla

Përpara se të zhyteni në botën emocionuese të një blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë, mbani parasysh këto këshilla të dobishme.

Fillimi

Blackjack live është një mënyrë emocionuese për të përjetuar pamjet dhe tingujt e të luajturit blackjack në një kazino fizike, por pa kodin e veshjes. Kjo është mënyra se si mund të filloni shpejt në një kazino online sot.

1 Gjeni Kazinonë e Duhur

Kazinotë tona të rekomanduara online janë verifikuar dhe rishikuar për t'u siguruar që po luani në faqet më të sigurta dhe më të dobishme. Ju lutemi lexoni rishikimet tona të plota për të mësuar më shumë.

2 Zgjidhni Tavolinën Tuaj të Preferuar të Blackjack

Do të ketë shumë tavolina me tregtarë të drejtpërdrejtë për të zgjedhur, duke filluar nga variantet e ndryshme të lojës deri te versionet identike me tregtarë të tjerë. Kështu që zgjidhni dhe vendosuni.

3 Vini Bastin Tuaj të Parë

Sigurohuni që keni vendosur një buxhet realist dhe jeni gati të luani me para të vërteta. Shpesh mund të vëzhgoni lojërat fillimisht për t'u siguruar që jeni të kënaqur me procesin e basteve përpara se të luani.

4 Luani me Përgjegjësi

Është e rëndësishme të mos luani kurrë me paratë që nuk jeni të gatshëm t'i humbni. Përcaktoni një buxhet dhe përmbahuni atij. Sigurohuni që të mos ndiqni kurrë humbjet tuaja dhe t'i përdorni për të mirë veçoritë e përgjegjshme të lojërave të fatit të kazinosë online në rast se ju nevojiten.

Blackjack Fizik VS Live

A jeni gati të përjetoni blackjack live për herë të parë? Këto janë ndryshimet kryesore midis të luajturit blackjack online me tregtar të drejtpërdrejtë dhe të luajturit blackjack në një kazino fizike.

Blackjack Fizik Blackjack Live
Kërkohen kodet e veshjes dhe udhëtimi Luani nga komoditeti i shtëpisë tuaj
Pak ose aspak bonuse janë në dispozicion Shumë kazino ofrojnë bonuse të blackjack live
Opsione të kufizuara bankare Zgjidhni nga shumë mënyra të ndryshme pagese
Nuk ka informacion mbi lojëra të ndryshme blackjack Mësoni më shumë përpara se të filloni të vini baste
Terminologjia

Mësoni gjithçka që duhet të dini për të luajtur blackjack live, kushtet e veçanta që duhet të dini dhe rregullat jetike që nuk mund t'i shpërfillni. Fjalori ynë do të sigurojë të gjithë informacionin që ju nevojitet.

Fjalori i Blackjack

Llojet e Blackjack Live

Duke qenë se loja e Blackjack është kaq e njohur, është e natyrshme që të ketë shumë variacione të ndryshme. Ato të gjitha ndjekin disa nga rregullat themelore, por ka dallime të vogla.

Blackjack Live Standard

Varianti standard i blackjack live që e ofrojnë shumica e kazinove online nuk përmban asnjë nga bastet anësore dhe nuk përfshin ndonjë rregull të veçantë. Pra, në këtë kuptim, të luash versionin standard të lojës është alternativa më e mirë për ata që sapo kanë filluar.

Blackjack VIP

Lojërat Blackjack VIP janë më të vlerësuarat sepse ato ndjekin ato rregulla bazë të lojës blackjack dhe vijnë me kufij më të lartë të basteve. Megjithatë, lojërat Blackjack VIP janë të shkëlqyera për gjuajtësit e mëdhenj pasi pranojnë deri në 575,000 ALL bast për dorë. Me fjalë të tjera, nëse jeni duke kërkuar për një lojë blackjack me aksione të larta, kjo është alternativa më e mirë për ju.

Party Blackjack

Pastaj, është Party Blackjack i krijuar nga Evolution Gaming, i cili gjithmonë krenohet me tinguj mbështetës super tërheqës, tregtarë shumë miqësorë dhe veçori të tjera të shkëlqyera që e bëjnë përvojën tuaj të lojërave më të dobishme. Loja përmban rregullin e njohur të bastit Pas, falë të cilit mund të vendosni baste në dorën e një lojtari tjetër edhe kur nuk jeni ulur në tavolinë.

Common Draw Blackjack

Lojërat Common Draw blackjack të krijuara nga NetEnt janë gjithashtu virale. Këto lojëra ndjekin të njëjtat rregulla bazë dhe lojtarët marrin gjithmonë të njëjtën dorë. Ashtu si variantet e tjera, Blackjack Common Draw përmban një larmi të shkëlqyer të aksioneve.

Blackjack Basti Pas

Në Blackjack Basti Pas, lojtarët mund të vënë bast në duart e lojtarëve të tjerë. Është jashtëzakonisht i njohur kur tavolinat e blackjack janë të gjitha të zëna, por është në dispozicion pavarësisht nëse jeni ulur apo jo.

Blackjack Çiftet Perfekte

Blackjack Çiftet Perfekte është një nga lojërat më të njohura të blackjack live. Ka të njëjtat rregulla bazë dhe ju lejon të vendosni baste anësore të Çifteve Perfekte, duke krijuar shanse të tjera fitimi.

Pre-Decision Blackjack

Pre-Decision është një variant Blackjack i krijuar nga Evolution Gaming. Kjo tavolinë Pre-Decision është unike sepse përfshin një ndryshim që u mundëson lojtarëve të marrin vendime përpara se tregtarët të arrijnë tek ata, që do të thotë se lojtarët kalojnë më shumë duar në orë në krahasim me versionin standard.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re

Verde Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Përzgjedhje e mirë e ofruesve të lojërave.

Mbështetje për konsumatorë 24/7.

Valuta të shumta në një llogari.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €300 + 50 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Po, shumica e kazinove cilësore online ju lejojnë të luani lojëra emocionuese blackjack live përderisa jeni në lëvizje duke përdorur tabletin ose smartfonin tuaj.

Në varësi të kazinosë suaj online, mund të prisni një gamë të gjerë bonusesh dhe promocionesh të ndryshme kur luani lojëra blackjack live, të tilla si bonuse të mikpritjes, bonuse speciale besnikërie, oferta për kthim parash dhe turne argëtues.

Lojërat më të njohura të blackjack live janë Blackjack standard, Blackjack VIP, Blackjack Çiftet Perfekte, Blackjack Party, Blackjack Basti Pas, Common Draw Blackjack, Infinite Blackjack dhe Blackjack Free Bet.

Përderisa mund të jetë e mundur të numërohen kartat në këtë mjedis, ta bësh këtë është pothuajse e pamundur. Tregtarët e drejtpërdrejtë priren të përdorin një kuti shpërndarëse që përmban shumë kuverta dhe letrat përzihen rregullisht.

Shumica e kazinove online dhe ofruesve të programeve të kazinove live nuk lejojnë që këto lojëra të luhen falas, por ato shpesh lejojnë që lojërat të vëzhgohen. Kjo do t'ju japë një ndjenjë më të mirë se si rrjedh loja dhe çfarë ofron ajo.

Do të jeni në duar të mira kur luani në një kazino online të besueshme dhe të ndershme, siç janë faqet tona të rekomanduara. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë të sigurta dhe ju mund të vini bast me qetësi shpirtërore.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë me Para të Vërteta

Udhëzuesi juaj për kazinotë më të mira online me para të vërteta, Kazinotë që listojmë këtu janë të besueshme dhe u ofrojnë lojtarëve një përvojë të mbrojtur, të sigurt dhe të këndshme të lojërave online. Mësoni rreth ofertave të bonusit me para të vërteta, lojërave, opsioneve bankare dhe gjërave që duhen marrë parasysh.

Lexoni më Shumë

Kazinotë në Trend

Zbuloni kazinotë online më në trend sot në Shqipëri dhe zbuloni se cilat kazino po fitojnë popullaritet dhe rritje të interesit nga lojtarë si ju. Ndiqni Buzz dhe zbuloni lojërat dhe ofertat befasuese të kazinosë online.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Android

Luani lojëra të kazinosë në telefonin ose tabletin tuaj Android në kazinotë më të mira online me para të vërteta. Ne rishikojmë dhe vlerësojmë aplikacionet më të mira të Android dhe faqet e kazinove që ofrojnë lojëra të fatit me para të vërteta ose lojëra për argëtim për të sjellë udhëzuesin përfundimtar të kazinosë Android.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë