Top Kazinotë e Baccarat Live Online në 2023

Udhëzuesi juaj për kazinotë baccarat online me tregtarë të drejtpërdrejtë, që paraqet kazinotë më të mira online për lojërat baccarat live të rishikuara dhe të ranguara nga eksperti tanë. Mësoni rreth varianteve, rregullave dhe basteve të baccarat live. Përderisa luani lojëra baccarat live online, mund të kënaqeni duke u shoqëruar me tregtarin dhe lojtarët e tjerë përderisa vendosni bastet tuaja.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
E Re
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.

Modaliteti i thjeshtë i lojës falas për të testuar lojën dhe për të zbuluar lojërat e reja.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.5
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.5
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Mozzart Casino
9.3
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €400 + 100 Rrotullime Falas

BONUS400

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Baccarat
Gjithçka që duhet të dini për Baccarat: që nga rregullat bazë deri te strategjitë dhe terminologjia e avancuar. Në këtë udhëzues të Baccarat do të gjeni një përmbledhje të lojës, shpjegime rreth varianteve të baccarat, këshilla, lojëra baccarat falas dhe kazinotë më të mira online për baccarat me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët.

Përmbledhje

Duke qenë se baccarat është një nga lojërat më të njohura të tavolinës, shumë kazino online kanë prezantuar tavolina me tregtarë të drejtpërdrejtë për të plotësuar ofertën e tyre RNG. Lojërat live të baccarat sjellin një përvojë të gjallë në lojërat e fatit online dhe ato tërheqin të gjithë lojtarët, duke filluar nga lojtarët e rastësishëm deri te lojtarët me aksione të larta.

Lojërat Baccarat live online janë goxha të ngjashme me ato që gjenden në kazinotë fizike. Megjithatë, në lojërat Baccarat Live, ju ndërveproni me një tregtar njeri të vërtetë, një tavolinë aktuale dhe kartat e vërteta të lojës shpërndahen manualisht nga një kuti shpërndarëse. Kartat gjithashtu përzihen me dorë dhe shpesh me pamje të qartë për t'i parë të gjithë lojtarët.

Falë teknologjive moderne, kazinotë mund t'i transmetojnë këto lojëra në kohë reale pa vonesë dhe lojtarët mund ta shohin veprimin teksa shtjellohet dhe ata paguhen në bastet e tyre sapo të përfundojë dora. Mundësia për të luajtur gjithashtu në telefona të ndryshëm dhe pajisje të tjera të dorës vetëm sa shton popullaritetin e baccarat live.

Bazat e Baccarat Live

Lojtarët që kërkojnë të luajnë një baccarat live në kazinotë online që ofrojnë këto lojëra nuk do të kenë asnjë problem për të filluar. Të gjitha tavolinat në dispozicion zakonisht janë të dukshme në hollin e kazinosë dhe ju mund të zgjidhni sipas dëshirës. Lista e lojërave zakonisht do të shfaq informacionin më kritik, si p.sh. aksionet minimale dhe maksimale, emrat e tregtarëve dhe informacione të tjera.

Nëse një dorë është në progres kur bashkoheni në tabelë, do t'ju duhet të prisni raundin tjetër për t'iu bashkuar aksionit. Në fillim të raundit tjetër, ju do të jeni në gjendje të vendosni bast në një nga tre opsionet e ofruara: bankierin, lojtarin ose barazimin. Zakonisht ka një kohëmatës në ekran që ju tregon se sa kohë ju ka mbetur për të vendosur.

Pasi të përfundojë koha e basteve, tregtari do të shpërndajë karta nga kutia shpërndarëse. Ashtu sikurse luani baccarat live në një kazino të vërtetë, dy karta shpërndahen në anën e bankës dhe dy i shpërndahen lojtarit. Më pas, në varësi të totalit fillestar, tregtari do të vendosë nëse secila palë mund të tërheqë letrën e tretë.

Pas kësaj, totalet e dorës krahasohen dhe fituesi përcaktohet. Më pas, të gjithë lojtarët që vënë baste në anën fituese paguhen menjëherë dhe paratë shtohen përsëri në llogaritë e tyre. Pas kësaj, raundi tjetër i basteve fillon pa vonesa sapo të përfundojë ai i mëparshmi.

E vetmja kohë kur lojtarët do t'ju duhet të presin në disa tavolina baccarat live është kur kuvertat të përzihen. Sapo kuti shpërndarëse të arrijë kartën e prerë, loja do të ndalet dhe kuvertat do të riorganizohen. Në disa kazino, ka një kuti shpërndarëse të re (Kutia që mban kartat që përdoren për shpërndarjen e duarve të baccarat) gati për t'u prezantuar menjëherë dhe një person tjetër do të riorganizojë atë të vjetrën në një anë të tavolinës përderisa loja është në zhvillim e sipër.

Opsionet e Basteve

Ka disa mënyra për të vënë bast përderisa luani baccarat live. Sipas secilit prej llojeve të basteve në dispozicion, duar të ndryshme do të paguajnë bazuar në bastin që keni vënë.

Baste Anësore Progresive -Ky është një bast anësor me një jackpot progresiv. Basti minimal dhe maksimal do të jetë i kufizuar, por ju mund të fitoni në disa kombinime.

Çiftet -Ky bast anësor ju lejon të vini bast nëse bankieri ose lojtari do të formojnë një çift nga kartat e shpërndara. Pagesat mund të variojnë nga 25:1 deri në 5:1.

I vogël ose i madh -Një bast i thjeshtë anësor ku duhet të vendosni nëse numri i kartave do të jetë i vogël (4) ose i madh (5 ose 6). Pagesat janë të kufizuara në 1,5:1 dhe 0,54:1.

Bankieri apo Lojtari -I njohur gjithashtu si Bonusi i Dragoit, ky opsion i bastit është shumë i ngjashëm me një bast standard ku duhet të vendosni se kush do të ketë vlerën më të lartë të kartës - lojtari apo bankieri. Megjithatë, shuma e bonusit të paguar përcaktohet nga diferenca e pikëve midis dy duarve të shpërndara. Ju mund të fitoni midis 30:1, ose pagesa mund të jetë një Shtytje.

Bonusi i Shumës -Nëse vlera e kombinuar e kartave të Bankierit dhe Lojtarit është nën pesë ose mbi 14, basti Shuma e Bonusit fiton. Ky bast mund të paguhet në mes të 50:1 dhe 1:1.

Bonus i Barazimit -Jo vetëm që ky bonus paguan nëse kartat e shpërndara janë barazim, por gjithashtu paguhet nëse numri dallon për 1. Pagesa për këtë bast varion nga 50:1 në 1:1.


Pse të Luani?

Pse të luani Baccarat Live Online? Përderisa lojërat baccarat live online mund të mos jenë çaji i të gjithëve, ato flasin për një segment të caktuar të bazës së lojtarëve. Nëse jeni mësuar me kazinotë live, këto lojëra sjellin në jetë një pjesë të asaj atmosfere.

Për disa lojtarë, është thelbësore të shohin se çfarë po ndodh, veçanërisht kur luani me aksione më të larta. Ndryshe nga lojërat elektronike të drejtuara nga Gjeneruesit e Numrave të Rastësishëm, tavolinat e baccarat live përmbajnë karta të vërteta dhe tregtarë njeri. Ju mund t'i shihni të gjitha kartat kur dalin nga kutia dhe madje mund të shihni procesin e përzierjes. Pra, lojërat baccarat live janë një zgjedhje e shkëlqyer për ata që dyshojnë në drejtësinë e tabelave RNG.

Shumë nga këto tavolina live do të paraqesin gjithashtu statistika të ndryshme që mund t'i përdorni për të përcaktuar se në cilën anë të vini bast dhe si të ndryshoni madhësitë e basteve tuaja. Statistikat e basteve mund të mos luajnë një rol të madh në rritjen e avantazhit tuaj, por disa lojtarëve u pëlqen që të qasen në atë lloj informacioni në kohë reale.

Përveç baccarat klasik dhe Punto Banco, disa ofrues kanë dalë me variacione unike të tyre, si Baccarat me Shtrydhje dhe Baccarat me Shtrydhje të Kontrolluar. Këto lojëra i përmbahen të njëjtit grup rregullash që do të gjeni në çdo tavolinë baccarat, por shfaqin dinamikë interesante gjatë lojës, duke u dhënë lojtarëve më shumë shanse për të shijuar momentin dhe duke i bërë ato edhe më të ngjashme me lojërat që gjenden në kazinotë fizike.

Këshilla

Lojërat baccarat live gjenden në të gjitha aksionet dhe paraqesin konfigurime të ndryshme për sa i përket ndërfaqes së përdoruesit, shpejtësisë së lojës dhe më shumë. Sidoqoftë, këto këshilla duhet të jenë të dobishme pavarësisht se ku zgjidhni të luani.

Fillimi

Nëse jeni gati të zhyteni në botën e baccarat live, ku ju pret argëtimi, ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe filloni. Së pari, sigurohuni që e kuptoni plotësisht se si funksionon loja baccarat dhe do të jeni gati të luani si profesionist.

1 Regjistrohuni në një kazino sipas zgjedhjes suaj

Gjeni një kazino online me vlerësimin më të lartë që ofron baccarat live dhe lexoni rishikimet tona për të mësuar më shumë. Ju mund t'u besoni kazinove që kemi renditur që ofrojnë një mjedis të ndershëm dhe të sigurt.

2 Zgjidhni Variantin Tuaj të Baccarat

Për të luajtur, duhet të jeni komod me variacionin e baccarat që zgjidhni. Mësoni më shumë para se të vendosni bastin tuaj të parë.

3 Luani Baccarat

Pavarësisht nëse jeni i ri në lojë ose profesionist me një histori të gjatë të shijimit të baccarat live, lojërat e fatit me përgjegjësi janë gjithmonë të rëndësishme. Do t'ju ndihmonte nëse nuk harroni kurrë ta trajtoni këtë aktivitet vetëm si argëtim.

Terminologjia

Hidhini një sy fjalorit tonë të dobishëm për të mësuar më shumë rreth llojeve të ndryshme të basteve që mund t’i vini, termave që duhet t’i dini dhe hyrjeve dhe daljeve të baccarat live.

Fjalori i Baccarat

Llojet e Baccarat Live

Versione të ndryshme të Baccarat Live: Baccarat është një emër për një grup lojërash të tjera kanë të përbashkët disa nga rregullat më kritike dhe kanë rregulla specifike të veçanta unike për një variacion të veçantë. Shumë prej tyre mund të gjenden edhe në tavolinat online të drejtpërdrejta.

Baccarat Klasik

Ndryshe edhe si Baccarat me Lojtar të Vetëm. Ky është versioni standard i lojës. Parashikoni dorën para se të shpërndahet dhe mund të jeni fitues. Ndërveproni me tregtarin e drejtpërdrejtë përderisa luani.

Punto Banco

Pothuajse identike me baccarat, Punto Banco është shumë popullor në kazinotë fizike. Megjithatë, kjo është një zgjedhje e mirë për ata që kalojnë në një kazino live.

Baccarat me Shtrydhje

Pothuajse e kundërta e asaj që ofron baccarat i shpejtë, baccarat i shtrydhur ka të bëjë me zgjatjen e procesit të zbulimit të kartave dhe fitoreve të mundshme. Tregtarët e drejtpërdrejtë janë profesionistë në mbajtjen e tensionit të lartë, duke e bërë lojën edhe më emocionuese.

Baccarat me Shtrydhje të Kontrolluar

Krijuar nga Evolution, ky version i Baccarat me Shtrydhje e vendos fuqinë në duart tuaja përderisa kontrolloni se kur shpërndahen kartat. Është një përshtatje e vogël që e bën lojën më emocionuese.

Baccarat me Shumë Ulëse

Me deri në 8 vende në tavolinë, ju keni mundësinë të luani më shumë se një dorë për një raund. Baccarat me shumë ulëse luhet shpejt, duke e bërë atë një zgjidhje të shpejtë për ata që e shijojnë lojën.

Baccarat i Shpejtë

Nëse keni vetëm pak kohë në dispozicion për të luajtur ose nuk ju pëlqen të prisni vërdallë, baccarat i shpejtë është për ju. Ka të gjitha rregullat standarde, por me një ritëm më të shpejtë për një raund.

Mini Baccarat

Një version i zhveshur, më bazik i baccarat live, mini baccarat ofron një tavolinë më të vogël me baste më të ulëta. Ky version i lojës është i përsosur për lojtarët e rinj.

Baccarat Progresiv

E luajtur shumë si një lojë standarde baccarat, ekziston një jackpot progresiv që i bashkangjitet potencialit fitues të baccarat progresiv. Kjo do të thotë që ju mund të fitoni më shumë për një dorë dhe akoma më shumë përderisa loja zhvillohet.

Baccarat Pa Komision

Një komision prej 5% zbatohet kur vini bast me sukses në bankierin që të fitojë në një lojë klasike të baccarat live. Ky version i lojës e heq atë komision.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar

Playamo Casino

9.6
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3000 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Një llojllojshmëri e gjerë e lojërave me Lojtarë Live.

Mbështetje miqësore e konsumatorëve përmes live chat-it.

Llojllojshmëri e gjerë e opsioneve të depozitimit/tërheqjeve.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Auto Luaj
lojëra të markës
Lojëra Falas
10 më shumë
Metodat e Pagesës

100% Bonus i Barabartë deri në €100 + 100 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

FIRSTDEP
Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Jo. Tavolinat e baccarat live nuk ofrohen në modalitetin falas, sepse kazinove u kushtojnë para për t’i organizuar këto lojëra dhe ato nuk mund të përballojnë një version të lojës falas.

Po. Në shumicën e kazinove online, do të mund të bashkoheni në një tavolinë baccarat live dhe të vëzhgoni lojën pa u ulur për të luajtur vetë.

Po. Ju mund të luani baccarat live në kompjuterin tuaj, si dhe në telefonin dhe tabletin tuaj në ditët e sotme.

Po. Për sa kohë që i përmbaheni kazinove të sigurta dhe të rregulluara, mund të jeni të sigurt se të gjitha lojërat e tyre janë të ndershme dhe të testuara në mënyrë të pavarur dhe kjo përfshin tavolinat e tyre të baccarat live.

Jo, në të vërtetë. Ju nuk mund të përdorni asnjë strategji për të dobësuar avantazhin shtëpisë në baccarat, megjithëse disa strategji do t'ju ndihmojnë ta mbani atë në minimum, si për shembull të vini bast për bankierin.

Një lojë e njohur e tavolinës që gjendet në shumë kazino fizike, Baccarat live u ofron lojtarëve online mundësinë për ta përjetuar këtë lojë me tërë shkëlqimin e saj. E luajtur me një tregtar të drejtpërdrejtë dhe mundësinë për të vendosur disa baste të ndryshme, baccarat live është një opsion i shkëlqyeshëm për adhuruesit e lojës origjinale.

Ju mund të shijoni baccarat live në shumë kazino online. Nuk mund të gaboni kur zgjidhni një nga kazinotë tona online të rekomanduara. Ne kemi verifikuar dhe rishikuar secilën prej tyre për t'u siguruar që ju të keni përvojën më të mirë të mundshme.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë iPhone

Një udhëzues i gjithanshëm për kazinotë online në iPhone që paraqesin kazinotë më të mira në online iOS të rishikuara dhe të ranguara. Merrni ofertat më të fundit të bonusit, informacionin e lojërave, raportet e pagesave dhe opsionet bankare.

Lexoni më Shumë

Kodet e Bonusit të Kazinosë

Udhëzues për ofertat më të mira të kodeve të bonusit të kazinove online, mësoni se si të gjeni dhe kërkoni kodet e bonusit të promocioneve si para shtesë kur regjistroheni në një kazino online, shfrytëzoni kuponët për lojë falas, rrotullime falas të sloteve, stimuj për kthimin e parave dhe rimbushje dhe provoni një kazino.

Lexoni më Shumë

Kazinotë e Aprovuara

Kazinotë online që mbajnë Vulën tonë të Aprovimit (aka SOA) ofrojnë cilësinë më të lartë të lojërave me një rangim të shkëlqyer në kritere të shumta. Përfshirë Sigurinë & Privatësinë e lojtarit, Besimin & Ndershmërinë e Kazinosë, Shërbimin ndaj Klientit, Opsionet bankare dhe Reputacionin e dukshëm.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë