Kazinotë më të Mira Online me Para të Vërteta për Pokerin Online në 2023

Udhëzuesi Juaj për të Luajtur Poker me Para të Vërteta në Top Faqet e Kazinove. Këtu do të gjeni një listë të kazinove më të mira online të rishikuara dhe të renditura që janë më të përshtatshmet për lojërat e Pokerit me para të vërteta. Përveç kësaj, ky udhëzues përmban këshilla për të luajtur variante të ndryshme pokeri, duke përfshirë Five Card Draw Poker, Pai Gow Poker, Texas Hold'em Poker, Omaha Poker, Caribbean Stud Poker, Live Dealer Poker dhe shumë të tjera.

Top Përgjedhja
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë
22BET Casino
9.8

100% Bonus i Barabartë deri në Lek38000

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Mbështetur nga prezenca fizike.

Jackpote progresive gjigande për t'i rrëmbyer.

Mbështetje 24/7 përmes live chat si dhe opsionet e kontaktit përmes telefonit dhe emailit.

Opsione të shumta për depozitim dhe tërheqje.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni në Bitcoin.

Luani me opsionin falas për të testuar rrjedhën e lojës.

Metodat e Pagesës
2
I aprovuar I aprovuar
Royal Vegas Casino
9.7

Deri në €1200 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Norma e Fitimit
96.14%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Disa jackpote të mëdha progresive.

Top shërbim i mbështetjes së konsumatorëve.

Valuta të shumta në një llogari.

Mbështeten Kriptovalutat e shumta.

Versioni demo është gjerësisht në dispozicion.

Metodat e Pagesës
3
I aprovuar I aprovuar
888 Casino
9.6

Deri në €1500 Pako Bonusi

Welcome1

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Benefitet

Një brend i stabilizuar mirë që operon Mbi 10 Vite.

Kazino tërësisht live me një temë të bukur.

Mbështetje e shpejtë dhe efektive e konsumatorëve, duke përfshirë live chat-in.

Shumë opsione për depozitime dhe tërheqje.

Mundësuar nga softueri më i fundit i teknologjisë nga Microgaming.

Eksperiencë mobile me çmime fituese.

Metodat e Pagesës
4
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
Playamo Casino
9.6
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €300 + 150 Rrotullime Falas në 2 depozitat tuaja të para

FIRSTDEP

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
5
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
I nxehtë I nxehtë
Vulkan Vegas Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 + 150 Rrotullime Falas në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
6
I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re
Verde Casino
9.5
Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1200 + 220 Rrotullime Falas në 4 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
7
I aprovuar I aprovuar
bet365 Casino
9.4
Norma e Fitimit
96.26%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Vizitoni faqen për promocionet e funidit

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
8
I aprovuar I aprovuar
PlayOJO Casino
9.3
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës
Ekskluzive

Deri në 50 Rrotullime Falas në slotet e përzgjedhura

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
9
Platinum Play Casino
9.3
Norma e Fitimit
95.85%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1000 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
10
I preferuar
All Slots Casino
9.3
Norma e Fitimit
96.23%
Shpejtësia e Pagesës
2 - 3 ditë
Metodat e Pagesës

Deri në €1500 në 3 depozitat tuaja të para

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .
Poker
Gjithçka rreth Pokerit Online: që nga rregullat bazë deri te strategjitë e avancuara, këshillat dhe terminologjia. Në këtë udhëzues pokeri, do të gjeni një përmbledhje të lojës së pokerit, shpjegime rreth varianteve të pokerit, lojëra poker falas dhe kazinotë më të mira online për të luajtur poker me para të vërteta të rishikuara dhe të ranguara nga ekspertët.

Udhëzuesit përkatës

Përmbledhje

Poker është emri i vetëm për shumë lojëra kartash që të gjitha kanë të përbashkëta disa elemente kyçe. Për shembull, të gjitha lojërat e pokerit kanë të pëbashkët një strukturë të ngjashme të renditjes së duarve, ndërsa pjesa tjetër e rregullave janë të ndryshme në secilën lojë.

Gjëja emocionuese për pokerin është se loja mund të luhet midis lojtarëve ose kundër shtëpisë, në varësi të variacionit që zgjidhni. Aktualisht, emri poker shpesh lidhet me publikun e gjerë me Texas Hold'em, versioni më i popullarizuar i lojës në vitet e fundit.

Megjithatë, gjatë dekadave, shumë forma të tjera të pokerit kanë pasur të njëjtin qëndrim, si Seven Card Stud, Five Card Draw dhe të tjera. Kohët e fundit, lojëra si Omaha Hold'em dhe Six Plus Hold'em kanë fituar më shumë popullaritet në botën e pokerit, gjithnjë në zhvillim dhe në rritje.

Nëse ju pëlqen të luani poker në një ose më shumë nga format e tij, ju keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë faqe, do të gjeni udhëzuesin e përgjithshëm për të ndihmuar lojën tuaj të pokerit, listën e faqeve më të mira të pokerit online ku mund të luani dhe disa këshilla dhe truqe të shkëlqyera që mund t’i aplikoni në poker.

Format dhe Variacionet e Pokerit me Para të Vërteta

Termi poker është i gjerë dhe përfshin dhjetëra lojëra të ndryshme me karta. Përveç kësaj, ka dy grupe lojërash që bien nën kategorinë e pokerit, ku një grup luan midis lojtarëve dhe grupi tjetër luan kundër Kazinosë.

Lojërat e pokerit që lojtarët luajnë mes vete përfshijnë:

 • Texas Hold 'em
 • Omaha
 • Seven Card Stud
 • Five Card Draw
 • Seven Card Razz
 • Deuce to Seven Triple Draw

Këto lojëra luhen në formate të turneut dhe lojërave me para të gatshme në dhomat e kartave live dhe dhomat e pokerit online. Pra, nëse jeni një lojtar amator që kërkon disa veprime të shpejta me aksione të ulëta ose një lojtar profesionist ose lojëra të fatit me aksione të larta që kërkon të luajë për para të mëdha, ka një lojë pokeri që ju pret diku.

Më të mirët nga më të mirët takohen një herë në vit në Las Vegas për të luajtur në World Series of Poker, garën më të madhe, ndërkohë që mijëra lojtarë luajnë poker me para të vërteta në faqet e pokerit online çdo ditë. Lojtarët shqiptarë të pokerit mund të luajnë në shumë faqe të ndryshme pokeri dhe të konkurrojnë me lojtarë nga pjesa tjetër e botës në turne dhe lojëra kesh.

Grupi tjetër i lojërave të pokerit që luhen kundër shtëpisë përfshijnë:

 • Caribbean Stud Poker
 • Oasis Poker
 • Pai Gow Poker
 • Casino Hold 'em
 • Stravaganza

Këto lojëra pokeri janë shumë më të thjeshta se grupi tjetër, duke kërkuar shumë më pak aftësi për të luajtur. Për më tepër, ndryshe nga lojërat e pokerit të luajtura kundër lojtarëve, këto lojëra pokeri nuk mund të mposhten në afat të gjatë pasi Kazino ka gjithmonë një avantazh, ashtu si në lojëra të tilla si blackjack ose baccarat.

Prapëseprapë, lojtarët e pokerit që ndihen me fat mund të marrin pjesë në lojën virtuale dhe të përpiqen të mposhtin tregtarin gjatë një seance të shkurtër pokeri. Nuk do të ketë bllof ose baste vlerash në këto lojëra, pasi do t'ju duhet të luani dorën që ju jepet dhe të shpresoni që dora juaj të mundë tregtarët.

Lojtarët e pokerit nga Shqipëria do të duhet të shkojnë në kazino online në vend të dhomave të pokerit për të luajtur këto lojëra, pasi këto lojëra konsiderohen lojëra kazino dhe nuk ofrohen në faqet e pokerit. Për fat të mirë, kazinotë online ku luhen këto lojëra ofrojnë bonuse shumë më të mëdha me para të vërteta, kështu që lojtarët mund të përfitojnë nga këto dhe të luajnë me shumë më tepër para në llogaritë e tyre.

Loja Poker kundër Shtëpisë

Nëse nuk jeni në disponim për të mësuar kompleksitetin e lojërave si Texas Hold'em ose Omaha, kazinotë online ofrojnë shumë shanse për të luajtur poker në një format shumë më të thjeshtë. Të luash poker kundër shtëpisë do të thotë që nuk do të kesh mundësinë të bësh bllof ose të vendosësh se sa të vësh bast në rrugë të shumta, por nuk do të bëhesh as bllof. Shumica e lojërave të pokerit të kazinosë përfundojnë duke krahasuar dorën tuaj me atë të tregtarit, që është një mënyrë argëtuese për të vënë bast para të vërteta dhe për të përjetuar disa aksione të pokerit në këtë proces.

Lojërat e njohura të pokerit të kazinove në kazinotë shqiptare online përfshijnë Casino Hold'em dhe Caribbean Stud, të dyja versione të thjeshtuara të lojërave të tjera të pokerit, përkatësisht Texas Hold'em dhe Seven Card Stud.

Rregullat e lojërave të pokerit të kazinosë janë shumë më të drejtpërdrejta, me vetëm një ose dy raunde bastesh, jackpote të shpërblyera menjëherë për bërjen e duarve të mëdha dhe renditjet e duarve mbeten të njëjta si të gjitha lojërat e tjera të pokerit. Kështu, përderisa krijimi i një royal flush në një lojë të Texas Hold'em mund të përfundojë pa ju paguar askush, krijimi i një dore të tillë në një lojë pokeri të kazinosë do të paguhet me garanci.

Ku të Luani Lojëra Poker me Para të Vërteta

Si një lojtar shqiptar i pokerit, ju keni shumë mundësi për të luajtur poker online. Ju mund të kënaqeni duke luajtur poker si në faqet e pokerit me para të vërteta ashtu edhe në kazinotë online me para të vërteta, me faqe të ndryshme që ofrojnë lojëra të ndryshme.

Faqet e mëdha të pokerit ju japin një shans për të testuar aftësitë tuaja kundër lojtarëve të tjerë të pokerit, për të konkurruar në turne të mëdhenj me mijëra dollarë në linjë për një investim të vogël ose për të luajtur në lojëra me para dhe gradualisht të ndërtoni bankrollin tuaj.

Nga ana tjetër, kazinotë online do t'ju lejojnë të luani gjatë gjithë kohës kundër shtëpisë, me fatin si faktor përcaktues. Për më tepër, lojërat e pokerit të kazinove online luhen një dorë në një kohë, ashtu si blackjack dhe ju mund të zgjidhni sa dëshironi të vini bast.

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për lojëra pokeri kundër konkurrencës ose Kazinosë, do të dëshironi të siguroheni që të zgjidhni faqen e duhur. Lojtarët shqiptarë të pokerit janë të mirëpritur në shumicën e faqeve të lojërave online, por sigurohuni që të zgjidhni gjithmonë ato me licencat e duhura dhe me reputacion të gjatë në industri.

Për t'ju ndihmuar, ne kemi përpiluar një listë të kazinove dhe dhomave më të mira të pokerit në internet që ofrojnë lojëra pokeri me para të vërteta për lojtarët e kazinosë shqiptare. Zgjedhja e ndonjë prej faqeve në listën tonë të faqeve të pokerit do t'ju japë një shans për të luajtur në menjëherë dhe për të zbatuar të gjitha aftësitë tuaja në poker brenda pak minutash.

Vishni Fytyrën Tuaj të Pokerit

Është koha të përveshni mëngët, të vishni fytyrën e pokerit dhe të përgatiteni për t'u përballur me kundërshtarët tuaj. Beteja e zgjuarsisë, që është pokeri, është ë dispozicion për ju online gjatë gjithë kohës dhe kundërshtarët tuaj janë duke pritur. Pra, a keni atë që duhet?

Nëse mendoni se e keni, zgjidhni ndonjë nga faqet në listën tonë të faqeve të pokerit me para të vërteta, regjistrohuni për një llogari falas, kërkoni bonusin tuaj të parë të depozitës dhe shijoni orët e shumta të argëtimit të pokerit që ju presin. Me pak fat dhe shumë aftësi, një ditë mund të bëheni kampioni i ardhshëm i Serisë Botërore të Pokerit një ditë!

Opsionet e Basteve

Kur bëhet fjalë për pokerin online me para të vërteta, ia vlen të njihni opsionet tuaja të basteve – fjalë për fjalë! Fatmirësisht, janë vetëm pesë, kështu që nuk do ta keni problem të familjarizoheni me to.

Check: Check ju lejon të qëndroni në dorë pa vënë bast parash, për sa kohë që askush tjetër nuk vë një bast.

Bet: Basti vendoset nga personi i parë që vendos para në vend. Pasi të vihet basti, lojtarët e tjerë do të duhet të vendosin nëse do të bëjnë race, call ose fold.

Call: Pasi të ketë filluar basti, një lojtar duhet të paktën të përputhet me bastin (me fjalë të tjera, thirr) për të qëndruar në raund.

Raise: Një lojtar mund të zgjedhë gjithashtu të 'rrisë'. Kjo do të thotë se ata do të rrisin madhësinë e basteve në vend. Lojtarët e tjerë do të zgjedhin opsionin call, raise ose fold.

Fold: Fold ju lejon të dilni nga raundi pa vënë bast më shumë para.


Strategjia

Përderisa disa njerëz mund të kënaqen duke luajtur rastësisht poker online, do të ketë nga ata që dëshirojnë të mprehin aftësitë e tyre dhe të bëhen më të aftë në lojë. Për ta bërë këtë në mënyrë efektive, ju duhet të zhvilloni një strategji themelore pokeri. Prandaj, ne kemi marrë lirinë që të përfshijmë disa tregues për të përmirësuar lojën tuaj të pokerit online.

Bëhuni Selektiv

Jo çdo dorë duhet të luhet. Ky është një koncept i rëndësishëm për t'u mësuar që në fillim. Si një lojtar i ri, ju mund të dëshironi të përfshiheni në të gjithë aksionin, gjatë gjithë kohës. Rezistoni këtij tundimi. Në vend të kësaj, jini të gatshëm të bëni fold dhe të përkuleni kur dora juaj nuk duket shumë e mirë. Në vend të kësaj, ju lutemi prisni që të shfaqet një dorë spektakolare dhe ta shfrytëzoni sa më shumë. Durimi është çelësi.

Qëndroni Vetëm… Për një Kohë

Një tipar i shkëlqyeshëm i pokerit online është numri i madh i variacioneve që ofrohen. Megjithatë, vetëm për shkak se ju mund ta bëni këtë nuk do të thotë se duhet. Kur të filloni, përpiquni të përqendroni energjitë tuaja në një lojë në një kohë. Në këtë mënyrë, ju mund të zhvilloni lojën tuaj dhe të krijoni përvojë përpara se të filloni të luani në fushë.

Zotëroni Aksionet Minimale

Një nga gjërat e këndshme për pokerin online është se ju mund të zgjidhni nga aksionet e ndryshme në kazinotë e ndryshme online. Nëse po filloni, një strategji e mirë është të filloni pak. Bastet në kazinotë me aksione të vogla ju mundësojnë të ndërtoni një shtrirje të qëndrueshme fituese përpara se të kaloni në gjëra më të mëdha dhe më të mira.

Menaxhoni bilancin tuaj të bankës

Kazinotë që ofrojnë poker online janë të ndryshme në nivelet e tyre të aksioneve. Mund të zgjidhni të luani në kazinotë online vërtet të lira ose, nëse jeni gati, shkoni në një tavolinë me aksione të larta. Çfarëdo që të bëni, mësoni të kontrolloni shpenzimet tuaja. Është mirë të filloni me lojëra me aksione të ulëta derisa të jeni komod me rregullat.


Renditja e Dorës së Pokerit

Siç e kemi shpjeguar tashmë, ka shumë lojëra të ndryshme poker për të zgjedhur. Megjithatë, të gjitha këto lojëra kanë të përbashkëta rregullat bazë, të cilat i vendosin të gjitha në lojërat e pokerit. Më së shumti, lojërat e pokerit kanë të përbashkët renditjen e duarve, duke përcaktuar se cila dorë e pokerit mund cilën dorë.

Në të gjitha format e pokerit, qëllimi është të keni një dorë më të mirë me pesë karta se kundërshtari juaj. Disa lojëra ju lejojnë të përdorni shtatë ose më shumë karta për të formuar dorën tuaj më të mirë me pesë karta, ndërsa të tjerat ju japin vetëm pesë karta në total. Në secilin rast, renditja e duarve në lojërat e pokerit është si më poshtë (nga më e mira tek më e keqja):

- Royal Flush

- Straight Flush

- Katër të Një Lloji

- Full House

- Flush

- Straight

- Tri të Një Lloji

- Dy Çifte

- Një Çift

- Karta e Lartë

Të kesh dorën më të mirë është një mënyrë për të fituar një dorë pokeri, ndërsa mënyra tjetër është t'i largosh kundërshtarët nga duart e tyre në ato lojëra pokeri ku e lejojnë atë. Në lojëra si Texas Hold'em dhe Omaha, bllofi është një pjesë integrale dhe thelbësore e lojës, ndërsa Oasis Poker dhe Caribbean Stud do t'ju detyrojnë të bëni dorën më të mirë ose të humbni bastin në vend.


Rregullat e Pokerit

Texas Hold'em është loja më e njohur e pokerit për momentin dhe terreni më i mirë fillestar për lojtarët e rinj të pokerit. Loja është relativisht e lehtë për t'u mësuar, por e vështirë për t'u zotëruar pasi lojtarët profesionistë shpenzojnë qindra orë duke e prishur lojën dhe duke mësuar për të gjitha variacionet dhe probabilitetet matematikore të përfshira.

Nëse jeni i ri në poker dhe dëshironi të hidheni në një lojë me para të vërteta Texas Hold'em, do t'ju duhet të kuptoni se si funksionon loja në një nivel themelor. Këtu është një përshkrim hap pas hapi për një dorë të Texas Hold'em, e cila vlen gjithmonë:

 1. Blinds: Një lojtar caktohet si tregtar dhe i jepet "butoni i tregtarit". Dy lojtarët në të majtë të tij postojnë "blindin e vogël" dhe "blindin e madh". Këto baste janë të detyrueshme dhe madhësia e tyre varet nga tavolina në tavolinë dhe nga formati në format. Një shembull i një loje të përhapur online do të ishte blerjet e lojtarëve për 23000 ALL dhe blindët postojnë 115 ALL dhe 230 ALL secili.
 2. Kartat e Vrimës: Të gjithë lojtarëve në tavolinë u shpërndahen dy karta me fytyrë poshtë, të cilat asnjë lojtar tjetër nuk mund t'i shohë. Këto quhen kartat e vrimës dhe janë vendimtare për mënyrën se si do të luani dorën tuaj.
 3. Raundi i Parë i Basteve:  Pasi të gjithë lojtarët të kenë kartat e tyre, bastet mund të fillojnë. Secili lojtar mund të zgjedh opsionin fold, call blindin e madh ose raise për kartat e tij në çfarëdo shume që dëshiron, jo më të madhe se numri i çipsave të mbetura para tij. Veprimi përfundon kur të gjithë lojtarët kanë luajtur dhe nuk ka raise të pathirrur më dhe nëse nga të gjithë lojtarët përveç njërit që zgjedh opsioni fold në çdo moment, ai lojtar fiton të gjithë bastin.
 4. Flopi: Pasi të jenë përfunduar të gjitha bastet në raundin e parë të basteve, shpërndahet flopi. Tri karta shpërndahen me fytyrë lart që të gjithë lojtarët t'i shohin nëpër tavolinë. Të gjithë lojtarët mund t'i përdorin këto karta për të formuar duart e tyre të pokerit.
 5. Raundi i Dytë i Basteve: Ashtu si raundi i parë i basteve, të gjithë lojtarët, duke filluar nga e majta e butonit, lejohen të bëjnë bastet e tyre për çfarëdo shume që zgjedhin ose të zgjedhin check për dorën e tyre, duke ia kaluar veprimin lojtarit tjetër. Pasi të bëhet një bast, të gjithë lojtarët duhet ta zgjedhin opsionin call për atë bast ose fold për kartat e tyre.
 6. Kthesa: Një kartë e katërt e përbashkët shpërndahet në tryezë për ta përdorur të gjithë lojtarët.
 7. Raundi i Tretë i Basteve: Një raund tjetër bastesh pason mes lojtarëve të mbetur.
 8. Lumi: Karta e pestë e fundit e përbashkët shpërndahet në mes të tavolinës, duke i bërë pesë karta të përbashkëta në total.
 9. Raundi i Fundit i Basteve: Lojtarët mund të vënë bast për herë të fundit.
 10. Përballja:  Lojtarët e mbetur tregojnë kartat e tyre të vrima dhe tregtari shpall dorën më të mirë.

Siç mund ta shihni, të luash një dorë të Texas Hold'em është, në fakt, mjaft e thjeshtë. Megjithatë, për të fituar lojën, do t'ju duhet të vini baste dhe të zgjidhni opsionin call për bastet e lojtarëve të tjerë bazuar në kartat tuaja dhe vlerësimin tuaj për ta. Kjo kërkon shumë praktikë dhe aftësi për të bërë mirë dhe loja e Texas Hold'em mund të jetë mjaft argëtuese kur lojtarët fillojnë të marrin linja kreative me bastet e tyre.


Pse të Luani

Nuk është sekret që pokeri është një nga lojërat e kazinosë më të kërkuara në kazinotë fizike. Përderisa shumë mund të mos i dinë rregullat specifike të secilit variant, shumica kanë një ide të përgjithshme se si funksionon loja dhe, si rezultat, shumë klientë do të duan ta provojnë. Për shkak të popullaritetit të saj të jashtëzakonshëm, pothuajse çdo kazino online në Shqipëri do të ofrojë të paktën një version.

Ka shumë avantazhe për të zgjedhur pokerin online në krahasim me homologët e tij në kazinotë fizike. Le të shohim disa prej tyre:

Baste të Ulëta: Të luani poker online me para të vërteta është padyshim më e lehtë nga xhepi sesa nga opsionet fizike. Lojtarët kanë lirinë të zgjedhin kazinotë online që ofrojnë aksione të ulëta, veçanërisht nëse janë duke filluar.

Më Shumë Duar: Pokeri online ju lejon të vini bast me duar të ndryshme në kazino të ndryshme, të gjitha në të njëjtin ekran. Nuk ka nevojë të vraponi nga tavolina në tavolinë siç do të bënit në mjedisin live në pokerin online. Gjithashtu, versioni online lëviz shumë më shpejt sesa në hapësirën e kazinosë live, duke ju mundësuar të vini bast më shumë duar në një kohë shumë më të shkurtër.

Shumëllojshmëri e Madhe: Luajtja e pokerit online hap derën për një shumëllojshmëri më të madhe. Kazinotë fizike mund të mos kenë gjithmonë në dispozicion çdo lloj loje pokeri. Megjithatë, të luani online lejon qasje në variacione të shumta të lojës, të gjitha me klikimin e një butoni. Lojtarët mund të kalojnë lehtësisht midis Seven-Card Stud, Razz, Texas Hold'em, , five-card draw dhe të tjera pa u mbështetur në disponueshmërinë në mjedisin e drejtpërdrejtë.

Pa Pritje: Një nga avantazhet e mëdha të pokerit online është se ka pak ose aspak pritje. Shpesh do t'ju duhet të prisni që të hapet një tavolinë ose të përfundojë një lojë në kazinotë fizike. Hapësira online, megjithatë, ju lejon të luani pothuajse menjëherë. Pra, loja juaj e pokerit fillon kur të jeni gati ju.

Bonuset në dispozicion: Ashtu si me lojërat e tjera të kazinosë online, lojtarët shpesh do të jenë në gjendje të marrin bonuse të mikpritjes ose të besnikërisë kur luajnë poker online. Shumica e kazinove online do të ofrojnë disa nxitje për të filluar lojtarët.

Këshilla

Ne e kuptojmë se zhvillimi i një strategjie të duhur të pokerit online kërkon shumë kohë. Pra, mos u shqetësoni shumë nëse jeni i ri në skenën e pokerit online dhe nuk keni pasur kohë për të krijuar një plan të plotë. Ne kemi disa këshilla për t'ju ndihmuar të filloni kënaqësinë tuaj të pokerit online!

Fillimi

Pavarësisht pamjes së tij, pokeri online është relativisht i lehtë për t'u mësuar. Përderisa ka variacione dhe lloje të ndryshme lojërash (secila me rregullat e veta), premisa bazë është të krijoni dorën më të rëndësishme. Për t'ju treguar se si t'i filloni gjërat, ne kemi paraqitur një proces me 5 hapa për të filluar. Ne do të përdorim rregullat e Texas Hold'em, një nga variantet më të njohura të pokerit online me para të vërteta.

1 Vini Bastin

Në poker, lojtarët në përgjithësi vendosin bastet e tyre përpara se të shpërndahen kartat. Këto baste marrin formën e blindeve, ku lojtari menjëherë në të majtë të tregtarit vendos një bast të vogël dhe lojtari në të majtë të këtij lojtari vendos një aksion më të madh. Këto baste mund të marrin gjithashtu formën e basteve ante, ku secili lojtar pjesëmarrës vendos një shumë të barabartë parash. Pasi të vendosen bastet, do të merrni dy karta me fytyrë poshtë. Do të ndihmonte nëse vendosni nëse do të bëni check, do të vini bast, call ose fold.

2 Shikoni Kartat e Përbashkëta

Pasi të ketë përfunduar raundi i parë i basteve, tregtari do të shpërndajë tre kartat e para të përbashkëta, fytyrë-lartë, në qendër të tavolinës. Kjo njihet si flop. Tani keni një mundësi për të parë se sa e fortë është dora juaj. Pas kësaj, do të zhvillohet një raund tjetër bastesh.

3 Prisni Kthesën

Pas raundit të dytë të basteve, një kartë e katërt e përbashkët shpërndahet në tryezë. Kjo quhet kthesë. Përsëri, do të jeni në gjendje të kontrolloni nëse dora juaj është më e fortë apo më e dobët se më parë. Tani fillon raundi i tretë i basteve.

4 Poshtë Lumit

Pasi të përfundojë raundi i basteve, tregtari do të shpërndajë kartën e pestë dhe të fundit të përbashkët, fytyrë-lartë, në qendër të tavolinës. Kjo quhet karta e lumit. Nëse nuk e keni bënë fold deri në këtë pikë, tani do të keni një mundësi të fundit për të vlerësuar forcën e dorës tuaj. Më pas, fillon raundi i fundit i basteve.

5 Zbulimi i Madh

Pasi bastet të jenë mbyllur, ju do të zbuloni dorën tuaj dhe po ashtu edhe tregtari. Dora më e rëndësishme fiton bastin!

Falas vs Para të Vërteta

Ka disa ndryshime midis pokerit online me para të vërteta dhe versionit falas. Ne ju kemi ofruar disa nga më të rëndësishmet:

Pokeri Falas Pokeri me Para të Vërteta
Një vend i mrekullueshëm për të provuar variacione të ndryshme në një mjedis pa rrezik Ofron mundësinë për të fituar shuma të konsiderueshme parash
Ofron një hapësirë praktike për të mprehur aftësitë tuaja në poker pa humbur para. I vini aftësitë tuaja në provë kundër të tjerëve në një mjedis të jetës reale.
Nuk ka para në linjë, kështu që ka pak ose aspak stres Ju mund të merrni bonuse të mikpritjes sa herë që ato vihen në dispozicion
Terminologjia

Të luash poker online me para të vërteta mund të jetë paksa e frikshme fillimisht, veçanërisht me kaq shumë terma dhe fraza që përdoren. Fatmirësisht, ndihma është këtu. Ne kemi përpiluar një listë termash dhe kemi paraqitur disa nga zhargonet që ka të ngjarë të hasni kur të hyni në botën e pokerit online. Pra, lexoni këto terma të fjalorit dhe së shpejti do të jeni në gjendje të funksiononi si një profesionist që luan poker!

Fjalori i Pokerit

Llojet e Pokerit

Pokeri online me para të vërteta ka shumë për të ofruar në lidhje me shumëllojshmërinë. Më e popullarizuara nga këto variacione është, pa dyshim, Texas Hold'em, por jini të sigurt se ka shumë opsione të tjera në dispozicion për t'iu përshtatur shijeve tuaja.

Texas Hold 'em

Ka kuptim të filloni me më të njohurit nga të gjitha llojet e pokerit. Me Texas Hold'em, secilit lojtar në tavolinë i shpërndahen dy karta të vrimës. Përveç kësaj, pesë karta të përbashkëta shpërndahen në qendër të tabelës. Qëllimi është të ndërtoni dorën më thelbësore duke përdorur dy kartat tuaja të vrimës dhe kartat e përbashkëta. Dora më e mirë fiton.

Seven-Card Stud

Një tjetër variant i njohur i pokerit online me para të vërteta është Seven-Card Stud. Në këtë version, lojtarëve u shpërndahen shtatë karta - dy me fytyrë poshtë, katër me fytyrë lart dhe e fundit me fytyrë poshtë. Më pas, lojtarët do të përpiqen të krijojnë dorën më të mirë me pesë karta nga shtatë kartat e shpërndara.

Omaha High/Low

Ky variacion emocionues i pokerit sheh katër karta të vrimës të shpërndara me secilin lojtar dhe pesë karta të përbashkëta në qendër të tavolinës. Lojtarët më pas do të duhet të krijojnë dy duar të ndryshme me pesë karta - një të lartë dhe një të ulët.

Five-Card Draw

Me Five-Card Draw, secilit lojtar i shpërndahen pesë karta. Ata do të përpiqen të krijojnë dorën më të mirë të mundshme duke zëvendësuar një ose më shumë karta të tyre gjatë fazës së barazimit të raundit.

Razz

Razz është mjaft i ngjashëm me Seven-Card Stud në atë që lojtarët duhet të krijojnë një dorë me pesë karta nga shtatë kartat që u shpërndahen. Megjithatë, dallimi këtu është se dora më e ulët fiton!

Pai Gow Poker

Pai Gow Poker është një version i lojës së famshme kineze Pai Gow. Megjithatë, ky version luhet me karta dhe jo me domino kineze. Lojtarëve u jepet secili nga një dorë prej shtatë kartash. Qëllimi është të mundni bankierin duke krijuar dorën më të mirë të mundshme me pesë karta dhe dorën e ulët me dy karta.

Caribbean Stud

Një tjetër version i njohur i pokerit online me para të vërteta është Caribbean Stud. Ngjashëm me Five-Card Draw në disa mënyra, secilit lojtar në tavolinë i shpërndahen pesë karta. Megjithatë, me Caribbean Stud, ju luani vetëm kundër tregtarit, jo lojtarëve të tjerë.

Cyber Stud Poker

Një variacion gjithnjë e më i popullarizuar i pokerit online me para të vërteta është Cyber Stud Poker. Me këtë version, lojtarët do të vënë një bast përpara se të shpërndahen kartat. Pasi të bëhet kjo, lojtarët do të marrin pesë karta ndërsa tregtarit do t'i jepet një. Bazuar në pesë kartat e tyre, lojtarët duhet të vendosin ose të vënë bast ose të palosin. Nëse një lojtar zgjedh të vë bast, tregtarit i shpërndahen katër karta të tjera. Nëse vlera e pokerit të kartave të lojtarit është më e lartë se ajo e tregtarit, lojtari fiton.

Kazinoja Jonë e Preferuar

I aprovuar I aprovuar
I preferuar
E Re

Verde Casino

9.5
Më e mira për
Blackjack
Ruleta
Slotet
Mbi 3994 lojëra në dispozicion

Reputacion i shkëlqyeshëm që nga themelimi i kazinosë.

Përzgjedhje e mirë e ofruesve të lojërave.

Mbështetje për konsumatorë 24/7.

Valuta të shumta në një llogari.

Depozitoni, luani dhe tërhiqni drejtpërdrejt në Bitcoin.


Norma e Fitimit
97.8%
Shpejtësia e Pagesës
1 - 2 ditë
Veçoritë
Lojëra 3D
Lojëra Arcade
Auto Luaj
lojëra të markës
12 më shumë
Metodat e Pagesës

120% Bonus i Barabartë deri në €300 + 50 Rrotullime Falas

Bonusi Mikëpritës

Vetëm 18+ Only, Aplikohen T&K .

FAQ

Ju mund të luani poker online kundër lojtarëve të tjerë ose shtëpisë, me dhjetëra versione të ndryshme të pokerit në dispozicion.

Pokeri ofrohet në faqet e pokerit online dhe kazinove online në forma të ndryshme. Varet nga ju që të zgjidhni cilin format ju preferoni.

Konceptet bazë, si renditja e duarve, janë zakonisht të njëjta, përderisa do t'ju duhet të mësoni rregulla të tjera në varësi të lojës që zgjidhni.

Po! Kazinotë online dhe dhomat e pokerit janë në dispozicion njësoj në telefonat celularë dhe tabletët.

Kazino të shumta online ofrojnë lojëra pokeri të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë si Casino Hold'em dhe Texas Hold'em.

Po ju mundeni. Jo çdo faqe ofron gjithçka që mund të dëshironi. Nuk ka asnjë të keqe të luani në faqe të ndryshme të kazinove online. Ju do të duhet të krijoni nga një llogari të veçantë për çdo faqe që përdorni.

Shumica e llojeve të lojërave të pokerit që shihni në mjedisin live janë gjithashtu në dispozicion online. Kjo përfshin Texas Hold 'em, Five-Card Draw, Seven-Card Stud dhe një mori të tjerash të përmendura më lart.

Zbuloni Më Shumë

Kazinotë Live

Zbuloni kazinotë më të mira me tregtarë real të drejtpërdrejtë në tavolinat e transmetuara live në pajisjen tuaj. Shijoni bonuset me para të vërteta dhe një përzgjedhje magjepsëse lojërash live nga blackjack në poker, ruletë dhe sic-bo. Filloni me udhëzuesin tonë të kazinosë live.

Lexoni më Shumë

Bonuset Ekskluzive të Kazinosë

Udhëzuesi juaj për bonuset më të mira ekskluzive mikpritëse në kazino online. Përfitoni nga ofertat ekskluzive të bonusit për të luajtur lojën tuaj të preferuar të kazinosë.

Lexoni më Shumë

Kazinotë Celulare

Përdorni udhëzuesin tonë për të zbuluar kazinotë më të mira celulare me para të vërteta, duke përfshirë Android, Windows dhe iPhone. Mësoni rreth zgjidhjeve të pagesave celulare, lojërave të kazinosë celulare dhe si të filloni të luani në smartfonin tuaj sot.

Lexoni më Shumë

Njoftim i Rëndësishëm

Duke vizituar këtë faqe, ju vërtetoni se jeni mbi 18 vjeç dhe po jepni pëlqimin tuaj që ne të vendosim cookie. Ne përdorim cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të shfletimit, për të shërbyer reklama ose përmbajtje të personalizuara dhe për të analizuar trafikun tonë. Lexoni më Shumë